Vidarstvo u Srba, sveto drveće, pčelarstvo...

филмови, књижевност, сликарство, фотографија, наука, технологије, филозофирања, видарство, квизови, кућни љубимци, доживљаји, искуства, животни стилови, хобији, весеља, здравице, музика, игра, песма, и све друго што машта допушта

Vidarstvo u Srba, sveto drveće, pčelarstvo...

Порукаод Elrond Smith » Нед Нов 07, 2010 8:53 pm

Elem narode. Kako vidim da ovdje ima i onih koji se razumiju u biljke, a siguran sam i da ima onih koji vole prirodu i drveće. Evo jedne teme da pokrije oboje.
Dakle ovdje možete pisati o narodnim ljekovima na bazi bilja, ali koji zaista i rade.
Možete pisati o drveću koje na vas ostavlja utisak. Naročito o onom drveću koje je u nas poštovano od davnina kao sveto.
Takođe, možete staviti i slike koje ste sami napravili, a koji se dotiču ove teme.

Dakle da vidim ko će prvi da napiše nešto zanimljivo i postavi fotografije nekog starog hrasta ili oraha koju je sam/a napravio/la. :)
The ring can not stay here Mr. Anderson
Корисников грб
Elrond Smith

Поруке: 5341
Придружен: Пет Јун 25, 2010 11:01 pm

Re: Vidarstvo u Srba i sveto drveće

Порукаод Masha » Нед Нов 07, 2010 9:53 pm

Hehehe, vidi ti njega,što si prepreden, sad se osećam dužnom da prva ukucam neki komentar. :)
Lepo si rekao da pišemo o lekovima na bazi bilja koji deluju i koje smo manje-više mi probali. Ja mogu malo pisati o tome kako se štitim od gripa praveći neke likere i preparate, a za neke ozbiljnije bolesti ne bih ništa pisala jer na svu sreću do sada nisam imala priliku da se time bavim i nadam se da će tako još dugo ostati! :D
Protiv gripa, provereno iz prve ruke by me...:D
U 3l vode doda se 3 glavice belog luka (ociscenog i sitno naseckanog ), 3 limuna (ocedjenog, i izrednda se kora koja se takodje ubaci u sve to) i 3 kasike meda. Sve to odstoji nedelju dana na hladnom, tamnom mestu i posle toga se pije jedna do dve kasike na dan.

Od literature bih preporucila Dr Jovan Tucakov--Lecenje BIljem. Jeste da je knjiga starija, ali je neprocenjiva za onog koga sve ovo zanima. http://www.libar.at/zdravlje/lecenjebil ... ucakov.php
Ovde se nalazi opisi svih lekovitih biljaka, kako izgledaju, u koje svrhe se primenjuju i još 1000 drugih stvari. Veoma korisno i zanimljivo, a još je pisano narodnim jezikom, ma milina čitati. :D
Корисников грб
Masha

Поруке: 359
Придружен: Уто Сеп 21, 2010 11:12 pm

Порукаод Elrond Smith » Нед Нов 07, 2010 10:16 pm

Knjigu od Dr Tucakova već imam ;)

Evo i nečega što sam i ja provjerio kada me je osa ujela direktno za venu na ruci i kada sam dobio zaista gadan otok koji se samo širio i nije htio da prođe. Posle par dana otok i crvenilo su se raširili na trećinu ruke. Čisto napomene radi nisam alergičan na ujede insekata.

A sada evo i rješenja: :)
U lonac (ili neku veću posudu) se stavi što je hladnije moguća voda (dodaju se i kockice leda) i mjesto koje je ujedeno stavite u vodu i držite koliko god možete.
Kada dio kože/tijela utrne izvadite na kratko pa vratite sve dok možete da istrpite i tako nekoliko puta. Ovo manje više traje oko 10 -15 min
Nakon ovoga na mesto ujeda utapkati krupniju so.
Držati desetak minuta.
Čitav proces ponoviti 2 - 3 puta.
Otok će ili u potpunosti proći već posle završetka tretmana ili brzo potom.
Ja sam za moj problem sve gore navedeno ponovio dva puta sa nekoliko sati razmaka i otok je u poptunosti nestao.
Корисников грб
Elrond Smith

Порукаод Svetovid » Пон Нов 08, 2010 12:09 pm

Elrond Smith пише:Takođe, možete staviti i slike koje ste sami napravili, a koji se dotiču ove teme.

Фотографисано у Црној Гори, у кањону реке Мртвице.

Слика
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Elrond Smith » Нед Дец 05, 2010 11:59 am

Ja sam mislio da će ovo biti interesantnija tema c c c
Zar niko nikuda nije bio i makar slikao neki lijep predio koji bi podijelio?
Zar nikome neka starina nije kazala kako da riješi neki problem i da to zaista radi?

Svetovide, mogu li da direktno sa hard diska uploadujem fotografiju ovdje ili mora biti linkovana sa neta?
Корисников грб
Elrond Smith

Порукаод Elrond Smith » Нед Дец 05, 2010 12:09 pm

ovo je bilo zanimljivo napraviti :D
Trebao mi je skoro čitav dan

Слика
Корисников грб
Elrond Smith

Порукаод Masha » Пон Дец 06, 2010 1:37 pm

Hehehe, a di ti je na ovoj slici sveto drvo? :detel Evo, ja ću ubaciti jednu sličku sa drvećem koje je meni najdraže samo da je nađem. :) Pa da malo pokrenemo ovu temu.
Корисников грб
Masha

Порукаод Masha » Пон Дец 06, 2010 2:04 pm

Слика

Breze... :wub :wub
Корисников грб
Masha

Порукаод talican » Пон Дец 06, 2010 2:24 pm

Masha пише:Hehehe, a di ti je na ovoj slici sveto drvo? :detel

Иза брега. :lol:
Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

Порукаод Elrond Smith » Пон Дец 06, 2010 11:56 pm

talican пише:
Masha пише:Hehehe, a di ti je na ovoj slici sveto drvo? :detel

Иза брега. :lol:

hehehe pa u ovom programu, u kome sam napravio ovo, drveće ne ispada baš najbolje. Nikako da izgleda kao prirodno zato i pravim slike prirode bez drveća :P
Корисников грб
Elrond Smith

Следећа

Повратак на НАУКА, УМЕТНОСТ, ЉУБАВ, ЗДРАВЉЕ, ЗАБАВА

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 5 госта