Вегетеријанство (Go vegan!:))

национализам, мондијализам, глобализам, тоталитаризам, патриотизам, антиглобалистички фронт, Америка, Русија, НАТО, ММФ, Светска Банка, мали народи и светске силе, Белорусија, Иран, Венецуела, Вредносни систем, Поуке историје, Аутентични и нови митови

Re: Вегетеријанство (Go vegan!:))

Порукаод Aнa » Сре Сеп 09, 2015 7:33 pm

Од ове године сам почео да водим рачуна о исхрани. Престао сам да купујем месо, обогатио сам исхрану воћем и поврћем, кафу и газиране сокове сам одавно баталио, почео сам више да тренирам итд.

похвално
знам неколико њих који не једу месо, али једу млијечне производе и јаја, и не видим да је нешто страшно, односно прихватљиво је
ја сам такође промијенила начин исхране, избацила уље, а увела свињску маст и сланину :)
Корисников грб
Aнa

Поруке: 4086
Придружен: Пет Нов 11, 2011 6:49 pm

Порукаод Svetovid » Чет Сеп 10, 2015 3:04 pm

Aнa пише:избацила уље

И хладно цеђено? Негде сам прочитао да је светска здравствена организација прогласила хладноцеђено маслиново уље као одлично за срце и крвне судове. (и уопште цела медитеранска кухиња је на таквом гласу)
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Aнa » Чет Сеп 10, 2015 4:14 pm

од цијеђеног уља користим Барско златно уље, али нема га увијек у продаји, са машћу је лакше спремати јер на великим температурама не мијења свој састав као уља
а и са уљима свако мало па избије неки проблем, у смислу да произвођач мијеша рафинисано са нерафинисаним уљима
Корисников грб
Aнa

Порукаод talican » Сре Окт 14, 2015 5:32 pm

Слика :vitez4
Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

Порукаод Svetovid » Нед Окт 18, 2015 1:23 pm

:hoho

Istraživanje: Vegetarijanci kad su pijani ne mogu da odole pljeskavici

Слика

09.10.2015 23:36
Sajt VoucherCodesPro sproveo je istraživanje među 1.798 vegetarijanaca, od kojih je trećina priznala da jede meso svaki put kad se napije

Istraživanje koje je sajt "VoucherCodesPro" sproveo među 1.798 vegetarijanaca u Velikoj Britaniji otkriva da svaki treći „mrzitelj“ mesa ne može da odoli dobroj pljeskavici kada popije koju čašicu više.

Trećina ispitanika je, naime, priznala je da jede meso svaki put kada se napije.

Njih 26 odsto je reklo da im se to „često“ dešava, a 22 odsto da „rijetko pokleknu“.

Najčešće posegnu za hamburgerom, slaninom, prženom piletinom i kobasicama.

Mahom postiđeni što nisu pokazali čvrstinu karaktera, ovi „grešnici“ čuvaju u tajnosti svoju slabost i nastavljaju da javno zastupaju opredjeljenost za ishranu bez mesa i mesnih prerađevina.

(RTS)
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод talican » Пон Феб 01, 2016 1:35 am

Слика
ВЕГЕТЕРИЈАНАЦ! :vitez4
Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

Порукаод Svetovid » Нед Мар 06, 2016 6:22 pm

:hoho

Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Aнa » Пон Авг 08, 2016 12:53 pm

Torino postaje prvi "vegetarijanski grad" u Italiji

Nova gradonačelnica Torina planira da ga pretvori u prvi vegetarijanski grad u Italiji, tako što će promociju veganske i vegetarijanske ishrane učiniti “prioritetom”.

INDEPENDENT IZVOR

U svom manifestu Kjara Apendino navodi da veganska i vegetarijanska ishrana treba da se podstiču zbog “zaštite okruženja, zdravlja ljudi i životinja”.

Apendino je član Pokreta Pet zvezda i izabrana je za gradonačelnicu u junu osvojivši 55 odsto glasova.

Pokret Pet zvezda osnovao je bivši komičar, a danas aktivista, Bepe Grilo i njegov glavni cilj je borba protiv establišmenta. Osim toga, grupa je veliki pobornik vegetarijanske i veganske ishrane.

Torino je poznata zimska destinacija, pošto je blizu Alpima, ali i dom čuvenih jela od mesa, među kojima je “bollito misto”, izdašna čorba od junetine, teletine, kobasice i piletine.

Međutim, po svemu sudeći, ukusi se menjaju. Sada u Torinu postoji 30 veganskih i vegetarijanskih restorana koji su prosto procvetali prethodnih godina.
Корисников грб
Aнa

Претходни

Повратак на СТРАТЕГИЈЕ - Висока политика, идеје, идеологије

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Google Adsense [Bot] и 3 госта