Вегетеријанство (Go vegan!:))

национализам, мондијализам, глобализам, тоталитаризам, патриотизам, антиглобалистички фронт, Америка, Русија, НАТО, ММФ, Светска Банка, мали народи и светске силе, Белорусија, Иран, Венецуела, Вредносни систем, Поуке историје, Аутентични и нови митови

Re: Вегетеријанство (Go vegan!:))

Порукаод mrmot » Сре Нов 05, 2014 8:58 am

Слика
Корисников грб
mrmot

Поруке: 185
Придружен: Уто Сеп 29, 2009 3:21 pm

Порукаод talican » Уто Нов 18, 2014 4:59 am

Слика
Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

Порукаод Svetovid » Уто Нов 18, 2014 11:26 am

Šešelj dočekan uz prase i četničke pesme
http://www.kurir.rs/vesti/politika/sese ... ak-1612359
Слика
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод talican » Чет Дец 04, 2014 5:39 am

Идеална девојка за сваког сељобера! :hoho :vamp
Корисников грб
talican

Порукаод talican » Сре Дец 10, 2014 9:57 pm

Корисников грб
talican

Порукаод talican » Суб Авг 15, 2015 1:07 pm

Корисников грб
talican

Порукаод talican » Сре Сеп 02, 2015 1:12 am

Вегетеријанизам

” Не постоји разлог да се мој живот заснива на угрожавању и лишењу здравља, слободе и живота животиња; као и на лешевима истих. Неће се заснивати без обзира да ли ће, а сигурно неће, мој живот због тога бити угрожен делимично или у потпуности! Као што немам право да живим на рачун било ког припадника људске врсте, тако исто, и још више, немам право да живим на рачун било ког припадника животињске врсте. “Д.Ш.

Многи у мојој околини не схватају мој начин исхране… Како то да појединац може изменити свет? Одговор је одувек исти – то је није могуће. Ја, нити било који појединац, не може ништа учитини поводом заштите животиња јер ће се увек пронаћи неко или нешто што ће их константно угрожавати. Волела бих да могу да пренесем своје размишљање на друге јер верујте да нема… нема лепшег осећаја када вегетеријанац достигне моћ да своје размишљање усмери на неког другог и самим тим подстакне некога да промени свој живот из корена и прочисти свој ум и тело.

Када год дођем у ситуацију да кажем да сам вегетеријанац, чудно ме гледају. “Стварно?”, најчешће питање! Да, зашто да не?! Већ више две године сам у овоме, знам шта радим. Кренула сам лоше, признајем! Нагли прелазак без размишљања… и није тако сјајна идеја за дериште као што сам ја. За ово је потребан КАРАКТЕР! Рећи НЕ сарми која мирише на славском столу… печење, роштиљ, пљескавице, пица! Одрећи се свега тога, ради чега? То је оно што људи уствари не разумеју. Мој карактер је јачи од материјалности, од похлепе и осећаја ужитка. Знам да је моја психа та која управља мојим телом, нагонима и пре свега оним што волим и мрзим, желим и одбијам од себе. Са 14 година сам самој себи поставила тест и схватила колико далеко могу да догурам, са 14 година сам постигла нешто што је променило не само моју исхрану већ и сам живот из корена.

Кажу да је сваки почетак тежак… Мој је био претежак! Подршке нигде није било. Породица ми се смејала у фацу; брат који ми је причао да нећу моћи ни 2 дана без меса, родитељи који су мислили да је то само пролазна фаза пубертета или само нешто што је “ин”. Сада схватају да је ово начин на који живим, начин на који се односим према животу и начин на који имам потребу за њим. Они који ме не знају добро би рекли да је ово бес, потрага за пажњом или само модеран начин живота. Све је напротив. Радим оно што је супротно од беса, поштујем друга бића која поседују мозак у свом организму и која имају нерве да осете бол који им наносе бића као што сам ја. Пажња? Оно што ја свакодневно добијам је само мрштење, прозивање и исмевање… Модеран начин живота? Вегетеријанизам постоји још од пре нове ере, хм занимљиво?

А сада седим овде, након 2 године и огромног психичког напретка. Сваким даном све се више развијам тако што се одупирем нечему уз шта сам одрасла. Учили су ме да једем месо, то није оно што сам желела… То је оно што сам радила док још нисам била свесна. Сад, кад сам иоле свесна својих поступака, радим оно што сматрам да је исправно. Кад год видим парче шницле на тањиру видим мртву животињу. Видим патњу и бол, крв и смрт, делове тела некога ко је веома сличан мени. Да будем искрена, не видим разлику између псећег меса и меса овце. Има ли разлике? А да будем још и бруталнија, људско месо и нема велику разлику од горе наведених. Зашто је онда уреду убити и појести животињу, а не човека? На истој смо црти, верујте ми. Баш зато што смо интелигентија врста треба да више обратимо пажњу о ономе што радимо и како уопштено утичемо на околину.

https://deriste.wordpress.com/vegeterijanizam/
Корисников грб
talican

Порукаод talican » Сре Сеп 02, 2015 2:13 am

Слика
Корисников грб
talican

Порукаод Aнa » Сре Сеп 02, 2015 10:08 am

талични, да ли си ти вегетаријанац? ако јеси, од када?
Корисников грб
Aнa

Поруке: 4087
Придружен: Пет Нов 11, 2011 6:49 pm

Порукаод talican » Сре Сеп 09, 2015 7:04 pm

Од ове године сам почео да водим рачуна о исхрани. Престао сам да купујем месо, обогатио сам исхрану воћем и поврћем, кафу и газиране сокове сам одавно баталио, почео сам више да тренирам итд.
Корисников грб
talican

ПретходниСледећа

Повратак на СТРАТЕГИЈЕ - Висока политика, идеје, идеологије

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 5 госта