ЕВРОПА НАЦИЈА

национализам, мондијализам, глобализам, тоталитаризам, патриотизам, антиглобалистички фронт, Америка, Русија, НАТО, ММФ, Светска Банка, мали народи и светске силе, Белорусија, Иран, Венецуела, Вредносни систем, Поуке историје, Аутентични и нови митови

ЕВРОПА НАЦИЈА

Порукаод talican » Чет Окт 06, 2011 7:59 pm

Драгош Калајић: Да би Европска унија заслужила свој придев она се мора, поред осталог али првенствено ослободити сужањства атлантском Левијатану и Мамону, мора постати доиста суверена и независна, неусловљива и у сваком погледу самодовољна, силна и моћна. Такав циљ она може постићи само у вишестраној симбиози са Русијом, која би пружила све оно што данас недостаје, од ванредних културних, интелектуалних и душевних снага, преко потпуне војне безбедности, до енергетске и сировинске независности те огромног тржишта евроазијских размера. Тада би Европска унија и Русија, тако удружени, могли помоћи осталом свету и спасти га од најгорег, лихварског колонијализма, еуфемистички званог дужничка економија, што свуда производи беду и глад, покрећући масе очајника ка европским обалама илузија.

Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

Re: ЕВРОПА НАЦИЈА

Порукаод talican » Пет Окт 07, 2011 5:13 am

Корисников грб
talican

Порукаод talican » Пон Окт 10, 2011 1:57 am

Na pitanje o Evropi i EU, poznati reditelj je rekao da je on, što se njega tiče Evropljanin, ali da postoji problem u njegovom shvatanju Evrope.

To što su Rumunija i Bugarska postale članice EU pre Srbije i Hrvatske kaže da ga navodi na razmišljanje da je to više geostrateško, odnosno vojno pitanje, nego ono čemu se mi nadamo.

"Ne mislim da iko pametan može da bude protiv evropskih fondova i činjenice da smo mi u tom sistemu. Ali sumnjam u čistotu ideje upravo zato što su Rumunija i Bugarska, koje su na Crnom moru, postale clanice EU, a mislim da one ni po čemu nisu više Evropa nego što smo mi", rekao je Kusturica.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/28206 ... no-resenje
Корисников грб
talican

Порукаод SunFun » Нед Окт 30, 2011 2:09 am

Сјајна идеја.
Слога и вјера побједити мора, биће опет српска Црна Гора.
Корисников грб
SunFun

Поруке: 520
Придружен: Уто Сеп 29, 2009 9:49 pm
Место: Србија/Црна Гора

Порукаод talican » Уто Нов 01, 2011 4:10 am

Нисмо ми ти који треба да мислимо "ми морамо дати нешто ново што Европа, тзв. Европа нема, да би та Европа успела нас да прими", него смо ми сами та Европа, него смо ми сама та култура и литература која тражи своје нове димензије, која тражи нове своје могућности и те могућности се налазе овде, на овом терену и на овом језику, као и у свим другим европским језицима. Радомир Константиновић

Корисников грб
talican

Порукаод talican » Уто Нов 01, 2011 9:08 pm

Петер Хандке: Признајући албанску државу Косово, Европа је дефинитивно изгубила срце.
Корисников грб
talican

Порукаод talican » Суб Нов 05, 2011 7:34 pm

Premijerka Danske: Neka slobodno odu iz zemlje oni koji zagovaraju šerijatske zone

Слика
Torning-Šmit

Predsjednica danske vlade Hele Torning Šmit se danas oštro osvrnula na aktivnosti pojedinih islamističkih grupa koje zagovaraju formiranje "šerijatskih zona" u kvartovima danskih gradova sa većinskim muslimanskim stanovništvom.

"Mislim da bi za sve bilo lakše i bolje da oni koji zagovaraju 'šerijat zone' u Danskoj odu u neku od onih zemalja koje su i uređene kao jedna velika šerijat zona", kazala je Šmit na kongresu svoje Socijaldemokratske stranke u danskom gradu Arhus.

Ona je dodala i da su ekstremni islamisti "salafisti" i druge slične grupe manjina i da "najveći dio imigranata u Danskoj želi da njihova djeca budu dio svoje nove domovine, naravno, ne zaboravljajući svoje korjene.

http://www.vijesti.me/svijet/premijerka ... anak-45605

:vitez4
Корисников грб
talican

Порукаод talican » Нед Дец 11, 2011 5:55 pm

Ми смо Европљани – ми нисмо ЕУ поданици!

Проглас Покрета Двери – ЗА живот Србије o Европској унији!

Београд, 09.12.2011

Слика

Данас, када под утицајем медија и спољно-политичког ћорсокака садашње владајуће гарнитуре на власти, одређени број Срба са нестрпљењем чека одлуку да ли ће добити прилику да целива умирућу руку Европске Уније, Покрета Двери – ЗА живот Србије издаје следећи проглас.

Кренимо напред, вратимо се себи!

Приоритет Двери - Покрета за живот Србије је окретање себи, окретање српском националном интересу као јединој политичкој чињеници која нема алтернативу, а не Европској Унији нити било којој другој међународној интеграцији који није у складу са нашим приоритетом.

Став Двери – Покрета за Живот Србије је да спољна политика напокон мора бити вођена искључиво у интересу Србије и свих њених грађана. Све друго представља прихватање савременог ропства.

Изузев свом народу, Двери никоме ништа не дугују! Ми не добијамо новац са Запада или Истока да бисмо дошли на власт, ми немамо никаквих аранжмана нити условљавања којима се од нас траже безусловна решења.

Зато ћемо да преиспитамо све законе и одлуке у последњих 11 година у тзв. процесу "ЕУ-придруживања" који су били на уштрб српских интереса.

Нећемо у ЕУ ако морамо да се одрекнемо Косова и Метохије, или било ког другог дела српске територије.

ЕУ данас није исто што и ЕУ са почетка деведесетих година двадесетог века. Данас је ЕУ заједница која је у фази распадања, и Двери, као одговоран државотворни покрет, не желе да грађане обмањује неуважавањем ове чињенице. Стога наша политика према ЕУ није заснована на миту о томе шта је она у економском смислу некада била, већ на стварности шта је ЕУ данас.

Открили смо превару ЕУ-лопова

У Србији владају квазиевропски оријентисане странке које пљачкају народ и распродају Србију. Исте те странке су показале да су врло подложне корупцији. Перфидна политика се огледа у следећем: странке које заговарају да ЕУ нема алтернативу, као и оне НВО у Србији које свуда у свету етикетирају Србе као ксенофобичне и хомофобичне људе, у ствари су једна велика криминогена екипа. Она, с једне стране, пљачка народ у Србији, док с друге стране, у своје џепове и џепове својих сарадника у злочину, гура огромна средства која прима из иностранства.

Ми им кажемо: Господо, цар је го! Открили смо вашу превару! Препознали смо вас и у вашој подели карата нећемо учествовати...

Успостављамо сарадњу са појединачним земљама Европе и света које су законским регулативама решиле проблем корупције, мита, прегломазног бирократског апарата и са којима имамо јасан економски интерес; хоћемо у Србији законе који подржавају породицу, обезбеђују социјалну правду, подстичу пољопривреду и производњу здраве хране у оквирима одрживог развоја...

Прилагодићемо свом законодавству најбоља законска решења из Европе и света.

Срби нису робови, не прихватамо ЕУ условљавања, нити било која друга. Срби су слободарски народ који зна и уме да уреди кућу онако како он то хоће, а не по страним диктатима.

Ми смо Европљани – ми нисмо ЕУ поданици!

Покрет Двери не припада странкама или партијама чија је основна улога да буду ЕУ поданици и послушници, стављајући интерес ЕУ изнад интереса сопстване државе и народа.

Двери јесу Европљани, као што су сви Срби то одувек и били.

Има у Европи политичких снага које истински разумеју српске проблеме и које су спремне да помогну у њиховом решавању, има странака и партија које исто као и ми желе да обнове Праву Европу, Европу без Европске Уније која је на издисају.

Долази време правих Европљана и праве Европе... Она ће поново израсти на својим изворним историјским и духовним темељима, на међусобном уважавању и прихватању великих и малих нација које чине европску културу.

Двери су представници у Србији те, долазеће Праве Европе.

http://dverisrpske.com/sr-CS/nasa-polit ... danici.php
Корисников грб
talican

Порукаод Aнa » Пет Дец 16, 2011 1:51 pm

https://www.youtube.com/watch?v=T2AjuEN ... r_embedded

Nigel Farage: Kako se Hrvatsku mitom i silom ugurava u Europsku uniju
Корисников грб
Aнa

Поруке: 4086
Придружен: Пет Нов 11, 2011 6:49 pm

Порукаод talican » Пет Дец 16, 2011 3:51 pm

Ana пише:https://www.youtube.com/watch?v=T2AjuEN1gS4&feature=player_embedded

Nigel Farage: Kako se Hrvatsku mitom i silom ugurava u Europsku uniju

Овај пост не одговара овој теми, јер је ова тема предвиђена за разговор о пројекту Европа-Нација, а не Европска Унија (која је контрадикторна том пројекту).
Уколико није јасан пројекат Европа-Нација, предлажем да се први пост прочита и преслуша. :detel
Корисников грб
talican

Следећа

Повратак на СТРАТЕГИЈЕ - Висока политика, идеје, идеологије

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 3 госта