Нови ДСС без Коштунице - нова шанса или потпун распад?

Избори, дневнополитички догађаји, политичари, политиканти, плакати, маркетинг, обмане, деобе, скупштина, влада, покрајине, општине, предузећа

Re: Нови ДСС без Коштунице - нова шанса или потпун распад?

Порукаод Фундаменталиста » Уто Нов 18, 2014 2:44 pm

Шешељ гарантовано осваја добар резултат

А какав ће резултат освојити Радуловић?
Корисников грб
Фундаменталиста

Поруке: 1612
Придружен: Сре Јул 25, 2012 4:11 pm
Место: Градац Моравски

Порукаод talican » Уто Нов 18, 2014 5:15 pm

Врх СРС-а, а самим тим и Шешељ, одавно има тенденцију да око себе окупљају мање вредне, односно оне који знају да неће да им угрозе место. Уопштено говорећи, то је постала пракса и у Србији, нпр. послодавац неће да запосли неког младог и образованог јер увек постоји шанса да га престигне и надмаши, већ ће увек пре шансу дати ономе за кога не сумња да може да га угрози. Та тенденција је понајвише видљива у СРС-у где су се свакојаки налазили и налазе се на високим функцијама. Врхунац тога је био када су Шешељ и СРС кандидовали Јадранку Шешељ за председника Србије. Иначе, сам Шешељ је причао како је против монархијског принципа и тога да неко само зато што је у сродству са владаром има високе привилегије, па шта је онда ово? Која је сврха постојања странке ако кандидује своју жену?
Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

Порукаод Фундаменталиста » Уто Нов 18, 2014 5:25 pm

Oд Шешеља само можемо добити понуду да се учланимо у његову странку и то је то (мислим да то може проћи само код минорних организација попут Образа и Наших). Дакле нема никаквог окупљања опозиције са њим као што то није могло ни за прошле изборе, док се са ДСС-ом може нешто и организовати јер више нема Коштунице и његових криминалаца да саботирају сваку патриотску акцију.
Корисников грб
Фундаменталиста

Порукаод Svetovid » Уто Нов 18, 2014 6:28 pm

Шешељ не може магијом да створи оно што је уништено 1945. - грађанска класа, а још увек није обновљена. Или, да будем јаснији: не стварају политичари друштвену климу, него друштвена клима ствара политичаре. Не може један човек, макар био Супермен, да државу одједном начини моћном.

До доласка Шешеља опозициони рад је био НУЛА. А како то? Кад има проблема на сваком кораку, власт је никад јаднија и никад задуженија, издаја никад очигледнија. Ја ту видим само један одговор: пуно је у Србији четника, а мало војвода.

Двери и ДСС су природна коалиција, то се апсолутно слажем, Двери су се и развиле под менторством ДСС-а.

Радуловић ако истраје на својој причи, прескаче цензус, бар се надам. Боље он, него ДСовци и ЛДПовци, који су у реалној политици научили само како да уклопе боју чарапа и ципела.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод talican » Пет Нов 21, 2014 4:46 am

talican пише:Врх СРС-а, а самим тим и Шешељ, одавно има тенденцију да око себе окупљају мање вредне, односно оне који знају да неће да им угрозе место. Уопштено говорећи, то је постала пракса и у Србији, нпр. послодавац неће да запосли неког младог и образованог јер увек постоји шанса да га престигне и надмаши, већ ће увек пре шансу дати ономе за кога не сумња да може да га угрози. Та тенденција је понајвише видљива у СРС-у где су се свакојаки налазили и налазе се на високим функцијама. Врхунац тога је био када су Шешељ и СРС кандидовали Јадранку Шешељ за председника Србије. Иначе, сам Шешељ је причао како је против монархијског принципа и тога да неко само зато што је у сродству са владаром има високе привилегије, па шта је онда ово? Која је сврха постојања странке ако кандидује своју жену?

Šešelj je naveo da mu je više žao zbog odlaska Nikolića iz radikala, nego Vučića, ali i da je do raskola u SRS došlo kada se kod Nikolića javila pohlepa. On je optužio Borisa Tadića da je bio ključni operativac u rasturanju radikala. Šešelj je naglasio i da je oterao Vučića iz SRS, jer se plašio da mu ne preuzme stranku.

"Vučić je hteo da ostane u SRS. Ali ja sam se bojao da ako ostane, on će preuzeti stranku", objasnio je Šešelj i dodao da je "Vučić uvek bio inteligentniji od Tome".

"Ni Maja Gojković ni Vučić nisu voleli Nikolića jer je bio u rangu iznad njih, a smatrali su ga neobrazovanim i nesposobnim za toliki rang. Smatrali su sebe superiornim u odnosu na njega. Vučić je zaista bio superioran, nema nikakve sumnje, a Maja, ipak, nije", rekao je Šešelj i pozvao Vučića na televizijski duel.

http://www.b92.net/info/vesti/pregled_s ... _id=926198
Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

Порукаод Svetovid » Пет Нов 21, 2014 1:44 pm

Шешељ је Вучића и поставио на то место зато што је интелигентан. Није по среди угрожавање места, јер мислим да је Шешељ желео да му Вучић буде наследник, него угрожавање идеологије. Вучић је, изгледа, имао намеру да потпуно промени идеологију СРС-а, што се касније показало као тачно. Идеологију напредњака је потпуно осмислио Вучић, а показало се да СНС није постала мекша СРС, него екстремнија ДС.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Griz Lee » Пон Нов 24, 2014 5:11 pm

„Није страшно ако човек остане сам против свих”, говорио ми је Драгош, осмехнут. „Тачно је да историју пишу победници, али историју стварају идеје ,поражених’: најзначајнија учења и мисли у трезору Европљана исписали су велики губитници, од Платона и Јулијана Императора, преко Дантеа, Де Местра, Доносо Кортеса, Ничеа и Достојевског, до Еволе, Карла Шмита, Јингера, Хајдегера и Црњанског. Списи мислилаца и писаца победника су безнадежно плитки, безначајни и досадни.”

"Наше ће сјене ходати по Бечу,лутати по двору,плашити господу'' Гаврило Принцип
Корисников грб
Griz Lee

Поруке: 633
Придружен: Чет Јан 17, 2013 8:09 pm
Место: Србија

Порукаод Aнa » Пон Нов 24, 2014 5:38 pm

ако се добро сјећам, је ли и Мила А. била у сарадњи са Дверима?
Корисников грб
Aнa

Поруке: 4090
Придружен: Пет Нов 11, 2011 6:49 pm

Порукаод Svetovid » Пон Нов 24, 2014 6:45 pm

Prof. dr Mila Alečković:

Ja znam da je mladim momcima iz pokreta Dveri danas važno da što pre uđu u Skupštinu i da se u njoj čuju njihove ideje. Ali, po mome mišljenju, oni će dobiti samo prvi deo od svega ovoga. Nekoliko njih će možda ući u Parlament, dobiće, možda, mesto da pričaju, plaćeno mesto, ali oni, ovim putem, odnosno zaokretom kojim su sada krenuli, Srbiju neće moći da promene.

Хаха, како их на "фињака" оцрни. :opaki
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Фундаменталиста » Уто Нов 25, 2014 1:25 am

Svetovid пише:

Prof. dr Mila Alečković:

Ja znam da je mladim momcima iz pokreta Dveri danas važno da što pre uđu u Skupštinu i da se u njoj čuju njihove ideje. Ali, po mome mišljenju, oni će dobiti samo prvi deo od svega ovoga. Nekoliko njih će možda ući u Parlament, dobiće, možda, mesto da pričaju, plaćeno mesto, ali oni, ovim putem, odnosno zaokretom kojim su sada krenuli, Srbiju neće moći da promene.

Хаха, како их на "фињака" оцрни. :opaki

Не зна она ништа! Двери нису ту да би се бавиле партијашењем већ конкретним пројектима. Шешељ је човек залуђен парламентаризмом и мисли да ће тако обновити Србију, а та битка је унапред изгубљена.
Корисников грб
Фундаменталиста

ПретходниСледећа

Повратак на ТАКТИКЕ - Дневна политика

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 2 госта