Прва, Друга, Трећа....Србија

Избори, дневнополитички догађаји, политичари, политиканти, плакати, маркетинг, обмане, деобе, скупштина, влада, покрајине, општине, предузећа

Re: Прва, Друга, Трећа....Србија

Порукаод Фундаменталиста » Пон Окт 27, 2014 4:44 am

По учењима Николаја Велимировића, постоји. Ја бих се сложио да су му поставке смешне, нелогичне и неодрживе, али такво нешто постоји одавно и има известан број следбеника.

Постоји колико и куранска демократија. Иначе тај човек боље да се више бавио вером него што је имао излете у политику. И сам знаш шта је национализам и која му је поставка, не могу бити два или три национализама. Што се тиче српског национализма он је сада оличен у једном идеологу и у једној странци.

Као што и сама реч каже НАЦИОНализам, јер се ради о нацији, а у јеванђељу нације нема!
Корисников грб
Фундаменталиста

Поруке: 1612
Придружен: Сре Јул 25, 2012 4:11 pm
Место: Градац Моравски

Порукаод Svetovid » Пон Окт 27, 2014 7:22 am

Не знам зашто се расправљаш са мном, ја никада нисам ни бранио ни заступао тај црквени национализам, али чињеница је да многи јесу (покојни Небојша Крстић, Младен Обрадовић, Бошко и остале Двери, делимично Коштуница, итд.) , као и да су про-западнији медији много спиновали на ту тему, бесомучно извештавајући о том "србском национализму" са словом б у имену. :kafa
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Фундаменталиста » Пон Окт 27, 2014 1:59 pm

Не знам зашто се расправљаш са мном

Не расправљам се него кажем.

ја никада нисам ни бранио ни заступао тај црквени национализам

Нема тог "црквеног национализма" не постоји и сам си рекао да Образ, Двери.. нису националистичке организације.

али чињеница је да многи јесу (покојни Небојша Крстић, Младен Обрадовић, Бошко и остале Двери, делимично Коштуница, итд.)

Хришћанство и национализам су просто неспојиви, ко то спаја он не познаје или хришћанство или национализам.
Корисников грб
Фундаменталиста

Поруке: 1612
Придружен: Сре Јул 25, 2012 4:11 pm
Место: Градац Моравски

Порукаод Aнa » Суб Дец 17, 2016 12:34 pm

Корисников грб
Aнa

Поруке: 4090
Придружен: Пет Нов 11, 2011 6:49 pm

Претходни