Најтежи дани за Шешељеве радикале

Избори, дневнополитички догађаји, политичари, политиканти, плакати, маркетинг, обмане, деобе, скупштина, влада, покрајине, општине, предузећа

Re: Најтежи дани за Шешељеве радикале

Порукаод Јакобог » Сре Нов 14, 2012 8:20 pm

Наставља се цијепање радикалне странке...

Данас: Драган Тодоровић основао "Источну алтернативу"

Београд - Драган Тодоровић, бивши потпредседник и још увек актуелни члан Српске радикалне странке, ових дана је с групом истомишљеника основао удружење грађана „Источна алтернатива“, сазнаје Данас. Удружење је већ регистровано, изабрано је и руководство, а за четвртак планирају и званичну промоцију у београдском Медија центру.

Поред Тодоровића, до расписивања мајских избора другог човека странке, чланови „Источне алтернативе“ су још неки виђенији радикали и бивши посланици Борис Алексић, др Паја Момчилов, Бранимир Ђокић, Милорад Буха и Ратко Личина, односно сви они, како наводе извори Данаса, који су незадовољни политиком коју у СРС спроводе Немања Шаровић и Вјерица Радета. Они неће, сазнајемо, до изрицања пресуде Војиславу Шешељу напуштати СРС, али прекретница за њихово даље деловање биће локални избори у Земуну, који ће бити одржани маја наредне године.

„Источна алтернатива ће наступити на изборима у Земуну и, уколико добро прође, следећи планирани корак је прерастање удружења грађана у политичку странку”, каже извор Данаса.

На наше питање како је реаговао Војислав Шешељ на најновији потез дојучерашњих најближих сарадника, извор Данаса каже да за сада нема никакве реакције из Шевенингена, што не значи да она неће уследити у наредним данима када оснивање удружења и медијски буде озваничено.

(Данас)
Корисников грб
Јакобог

Поруке: 281
Придружен: Уто Апр 05, 2011 7:45 pm

Порукаод Svetovid » Суб Нов 17, 2012 2:53 pm

Ако је ово тачно, највише ме иритира то што у Србији ниједан политичар не може да састави годину дана током којих се УОПШТЕ неће бавити политиком. Повлачење Драгана Тодоровића из активне политике и посвећивање породичној фирми доживео сам као један веома позитиван пример на политичкој сцени. Нажалост, изгледа да политика најчешће постане таква страст и толика зависност да је потпуна апстиненција готово немогућа.
:kafa
Што се тиче Источне алтернативе, за сада нема поузданих информација, осим неког фантомског интервјуа за који се не зна ни ко га је дао, ни са којим мотивима:
http://www.vaseljenska.com/vesti/istocn ... a-stranka/
ВАЖНА НАПОМЕНА: Васељенска Телевизија је добила анониман интервју. Не знамо ко га је припремио, не знамо ко је особа која одговара на питања. Не знамо ко нам је послао чланак.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Јакобог » Нед Нов 18, 2012 3:27 am

Svetovid пише:Нажалост, изгледа да политика најчешће постане таква страст и толика зависност да је потпуна апстиненција готово немогућа.

Није ли др Шешељ наводно рекао да је политика боља и од секса? :D
Корисников грб
Јакобог

Порукаод Svetovid » Нед Нов 18, 2012 9:37 am

:knjige
http://www.srpskaradikalnastranka.org.r ... VS3549.pdf

Слика
Србија ће ускоро опет причати РАДИКАЛИ СУ БИЛИ У ПРАВУ!
11. новембар 2012.

ПРВИХ СТО ДАНА ВЛАДЕ: Мртав Аћиф ефендија јачи од Дачића и Вучића

ИНТЕРВЈУ ЗАМЕНИКА ПРЕДСЕДНИКА СРС НЕМАЊЕ ШАРОВИЋА: Вратићемо се у Народну скупштину

ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ: Невесиње најбоље

ХАШКИ ПРОЦЕС ПРОТИВ ВОЈИСЛАВА ШЕШЕЉА: Шешељ чека слободу, Србија чека Шешеља

ИНТЕРВЈУ ДИРЕКТОРА АГЕНЦИЈЕ ЗА ИСТРАЖИВАЊЕ ЈАВНОГ МЊЕЊА „ПРАГМА“ ЦВИЈЕТИНА МИЛИВОЈЕВИЋА: Београд мора да отвори питање Републике Српске Крајине

СЛУЧАЈ „МЕЉАК“: Како су убијени Шиптар и Кум?

ИНТЕРВЈУ ЛИДЕРА ПОКРЕТА „ИЗБОР ЈЕ НАШ“ ИЗ БАЊАЛУКЕ ДАНЕТА ЧАНКОВИЋА: Захтевамо проглашење независности Републике Српске

ПОЛОЖАЈ СРБА У СУСЕДНИМ ДРЖАВАМА: Најгоре у Албанији, најбоље у Румунији

СКАНДАЛ СА ТРОШЕЊЕМ НОВЦА ИЗ БУЏЕТА: Влада Србије плаћала пројекте Рокфелера и Сороша

ВИСОКО ОБРАЗОВАЊЕ НА БОЛОЊСКОЈ СТРАНПУТИЦИ: Чак 15 одсто студената не зна шта студира

ДЕМОГРАФСКА КАТАСТРОФА – У СРБИЈИ ИМА 260 000 НЕЖЕЊА СТАРИЈИХ ОД 37 ГОДИНА: Српско село спашавају Рускиње и Албанке

НАРКОМАНИЈА У СРБИЈИ: 750 000 Срба пробало дрогу

ПОВОДОМ ДАНА ПРИМИРЈА – СЕЋАЊЕ НА МАЈОРА ДРАГУТИНА ГАВРИЛОВИЋА: Сахрањен у туђу гробницу!

КОМИТЕТ ЗА ОДБРАНУ ДР ВОЈИСЛАВА ШЕШЕЉА: Србима широм света
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Јакобог » Пон Сеп 30, 2013 7:43 am

Фотографије са семинара са српским радикалима у Прагу. Они су говорили о Косову, српској историји и политичкој ситуацији у Србији. Семинар је организовала Европска солидарност фронта за Косово!

Слика
https://www.facebook.com/srpski.radikal ... nastranica
http://www.parlamentnilisty.cz/galerie/ ... ace-498#11
Корисников грб
Јакобог

Порукаод Svetovid » Сре Окт 30, 2013 4:13 pm

:kafa

Doskorašnji NBA košarkaš na skupu SRS zatražio oslobađanje lidera radikala Vojislava Šešelja iz Haga

"Ono što mene boli kao laika je što mi Srbi u našoj Srbiji ne smemo da srbujemo. To je sad problem. Čovek koji je tamo deset godina bez ikakvog razloga, mi ne smemo da ga spominjemo. Naše komšije s kojima smo imali konflikte, svoje haške optuženike smatraju herojima, imaju bilborde, dočekuju ih milioni ljudi, a mi u Srbiji spomenemo Šešelja i nas hapse na ulici. To je mnogo ružno. Dolazeći ovde u sedište Radikala, dosta ljudi me pitalo gde idem i pitalo, da li ti je to pametno? Ja nikad u životu nisam razmišljao da li je to pametno, ako je to u srcu ja idem. Ono što sam ja video na televiziji tokom suđenja, svaka čast Voji, želim mu sve najbolje. Nadam se da ćemo ga uskoro videti ovde. Kosovo je Srbija", rekao je doskorašnji NBA igrač.

Кошаркаш Дарко Миличић, о разлозима за подршку др Војиславу Шешељу
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Griz Lee » Сре Окт 30, 2013 8:04 pm

Мора да се прочисте мало кадрови СРС-а ,мислим да их то мало кочи. Али биће радикали за коју годину јаки поново то је неминовно...
„Није страшно ако човек остане сам против свих”, говорио ми је Драгош, осмехнут. „Тачно је да историју пишу победници, али историју стварају идеје ,поражених’: најзначајнија учења и мисли у трезору Европљана исписали су велики губитници, од Платона и Јулијана Императора, преко Дантеа, Де Местра, Доносо Кортеса, Ничеа и Достојевског, до Еволе, Карла Шмита, Јингера, Хајдегера и Црњанског. Списи мислилаца и писаца победника су безнадежно плитки, безначајни и досадни.”

"Наше ће сјене ходати по Бечу,лутати по двору,плашити господу'' Гаврило Принцип
Корисников грб
Griz Lee

Поруке: 633
Придружен: Чет Јан 17, 2013 8:09 pm
Место: Србија

Порукаод Јакобог » Сре Окт 30, 2013 8:07 pm

Алал вјера Миличићу!

Корисников грб
Јакобог

Порукаод Griz Lee » Сре Апр 09, 2014 6:41 pm

„Није страшно ако човек остане сам против свих”, говорио ми је Драгош, осмехнут. „Тачно је да историју пишу победници, али историју стварају идеје ,поражених’: најзначајнија учења и мисли у трезору Европљана исписали су велики губитници, од Платона и Јулијана Императора, преко Дантеа, Де Местра, Доносо Кортеса, Ничеа и Достојевског, до Еволе, Карла Шмита, Јингера, Хајдегера и Црњанског. Списи мислилаца и писаца победника су безнадежно плитки, безначајни и досадни.”

Корисников грб
Griz Lee

Порукаод Griz Lee » Нед Јун 29, 2014 10:42 am

Слика

Корисников грб
Griz Lee

ПретходниСледећа

Повратак на ТАКТИКЕ - Дневна политика

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост