Јасеновац гори од Аушвица

Индивидуална духовност: Срби православни, Срби католици, Срби мухамеданци, Срби атеисти, Срби других вероисповести, Велики верници, Мали верници, Средњи верници, Неверници, Верска убеђења и осећања, Атеистичка убеђења и осећања, Верска толеранција

Re: Јасеновац гори од Аушвица

Порукаод talican » Уто Авг 31, 2010 8:12 am

Нисам лепо означио први цитат, али распознаје се.
Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

Порукаод Коњаник » Уто Авг 31, 2010 12:52 pm

Па ја кажем да су католички фундаменталисти најгори злочинци, али и православни фундаменталисти су добрим дијелом криви за појаву ових модерних Хрвата. Да није било сулуде идеје да само православац може бити Србин, не бисмо данас имали "Хрвате" са српским презименима, оне исте који су и чинили злочине над нама у Другом свјетском рату. Ово нека буде поука за оне љотићевце и образовце који сматрају да нам ван СПЦ и православног фундаментализма нема опстанка. Ево се и православни Срби одвајају од српског народа и мрзе своје дојучерашње сународнике, а да неће неко ко је друге вјере. Антисрпски осјећај све више јача у Војводини и Црној Гори међу православним становништвом. Како су кренули, они шабански "националисти" ће раскомадати српску нацију на хиљаду дјелова, док на крају не остане само један или два Србина која су према њиховом критеријуму "достојни славе светосавских предака".
Коњаник

Поруке: 130
Придружен: Суб Авг 28, 2010 12:49 am

Порукаод Коњаник » Уто Авг 31, 2010 1:00 pm

Не можеш у исти кош стављати православне "клерикалисте" (како их ти називаш) са овим највећим српским крвницима! Док су се ти православни "клерикалисти" борили за слободу Србије, ти католички и исламски фундаменталисти су ревно и послушно служили сваком окупатору, и увек забијали Србима нож у леђа!

То исто можеш примијенити на оне који су у 8. вијеку служили грчком окупатору и примали хришћанску вјеру, те у име Византије, хришћанства и Цркве чинили најгоре злочине над Србима који нису жељели издати вјеру својих предака. То што су исламизирани Срби радили православним Србима ништа је у поређењу што су покрштени Срби радили родновјерним Србима у 8. вијеку и то не сами, него уз подршку клерикалистичких одреда смрти из Византије. И ја се никоме не "додворавам", него покушавам исправити штету коју су "светосавске патриЈоте" нанијеле српском народу цијепајући га по вјерским шавовима. Покушавам ујединити нормалне Србе разних вјера и сукобити се са вјерским екстремизмом. Ближи ми је хиљаду пута Србин муслиман него неки Грк или Етиопљанин православне вјере.
Коњаник

Порукаод talican » Сре Сеп 01, 2010 9:48 pm

Коњаник пише:
Не можеш у исти кош стављати православне "клерикалисте" (како их ти називаш) са овим највећим српским крвницима! Док су се ти православни "клерикалисти" борили за слободу Србије, ти католички и исламски фундаменталисти су ревно и послушно служили сваком окупатору, и увек забијали Србима нож у леђа!

То исто можеш примијенити на оне који су у 8. вијеку служили грчком окупатору и примали хришћанску вјеру, те у име Византије, хришћанства и Цркве чинили најгоре злочине над Србима који нису жељели издати вјеру својих предака. То што су исламизирани Срби радили православним Србима ништа је у поређењу што су покрштени Срби радили родновјерним Србима у 8. вијеку и то не сами, него уз подршку клерикалистичких одреда смрти из Византије.

Не може никако да се пореди. Са примањем Хришћанства, ишла је и културализација, описмењавање и тежња да се искорене црни пагански обичаји. Несурови предхришћански обичаји цркви нису много ни сметали, штавише, одржавали су се упоредо и заједно са хришћанским празницима, а чињеница да и данас постоје и да су дубоко урезани у духовну свест Срба, одличан је пример.
Што се тиче исламизираних, још пре Косовског боја, лабилни и духовно закржљали, почели су да служе Турцима и да прогањају дојучерашњу браћу. И вековима касније, беспрекорно су били одани Турцима и у свим устанцима и бунама које су Срби подизали, потурице су се издвајале као најкрволочније и најбезобзирније у односу према Србима. Свакако да је било Срба муслимана, који су заслужили наше дивљење, али одувек је тај број био минималан, поготово данас.

И ја се никоме не "додворавам", него покушавам исправити штету коју су "светосавске патриЈоте" нанијеле српском народу цијепајући га по вјерским шавовима. Покушавам ујединити нормалне Србе разних вјера и сукобити се са вјерским екстремизмом. Ближи ми је хиљаду пута Србин муслиман него неки Грк или Етиопљанин православне вјере.

[/quote]
Због те "штете" су понајмање Срби одговорни! Зашто су издали свој народ, угњетавали га, пљачкали, служили Турцима? Својим поступцима су сами изнудили гнев и осуду народа коме су "до јуче" припадали.
"ПатриЈоте" - јеси ли то научио од мишева са Б92 форума?
Корисников грб
talican

Порукаод talican » Сре Сеп 01, 2010 10:08 pm

Ево се и православни Срби одвајају од српског народа и мрзе своје дојучерашње сународнике, а да неће неко ко је друге вјере. Антисрпски осјећај све више јача у Војводини и Црној Гори међу православним становништвом. Како су кренули, они шабански "националисти" ће раскомадати српску нацију на хиљаду дјелова, док на крају не остане само један или два Србина која су према њиховом критеријуму "достојни славе светосавских предака".

Ти што желе да се одвоје, нит' су Срби, нит' су Православни. У Војводини су то махом дошљаци и "мешанци" који немају националну свест (Чанак, Костреш...). Иако примају гомилу новца са запада и раде за туђе интересе, они око себе могу окупити понајвише од националних мањина, Мађара и Хрвата. И опет, њихова улога у Војводини безначајна, (а далеко од тога да је лидерска или већинска ) али није вођена српским/православним духом како ти желиш да представиш.
Што се тиче дешавања у Црној Гори, зна се да је 99% муслимана (твојих "Срба муслимана"!) на референдуму гласало за независност Црне Горе и излазак из заједничке државе. Такође, Милова мафијашка багра имала је готово 100-процентну подршку Шиптара и Хрвата у ЦГ. Кад све ставиш на папир, дођеш до закључка да је велика већина православних гласала против издвајања из СЦГ, односно да су изборе одлучили Шиптари, муслимани и Хрвати!
Корисников грб
talican

Порукаод talican » Сре Сеп 01, 2010 10:13 pm

Исправка у претходном посту! Изоставих реч "није".
И опет, њихова улога у Војводини НИЈЕ безначајна...
Корисников грб
talican

Порукаод Коњаник » Сре Сеп 01, 2010 11:41 pm

Чекај, полако. "ПатриЈота" је назив уобичајен за оне вјерске екстремисте који би опет проводили реформацију српског језика и мијењали правило о једначењу самогласника по звучности. За Војводину, бојим се да ниси у праву. Тамо Хрвата нема ни пар хиљада, има Буњеваца и Шокаца мало, а једина мало већа и озбиљнија национална мањина су Мађари, али опет не заборави чињеницу да 80% становништва чине Срби, а можда и више, тако да толики сепаратизам долази од наших, а не од Мађара. Да нема досељених Срба са западне обале Дрине који гласају за десније партије, Војводина би се одавно отцијепила од Србије. И искрено, од оваквог "национализма" какав се пропагира у већини српских деснијих кругова ми се желудац окреће. Никаквог прогреса ни модернизације, само заосталост и држање за прастаре идеје које су превазиђене још у 19. вијеку, кад је Европа коначно постала секуларна. Мени не смета то што они раде, мени смета што такви не признају никакав здрави патриотизам. Ниједан нормалан Србин неће никад водити вјерске ратове за интернационалне религијске центре. Са таквим ставовима се нигдје не стиже, брате. Осим тога, не заборави никад да је Војводина била под Аустроугарском и да је српски народ у тим крајевима гајио западноевропску културу. Далеко од тога да они не могу бити патриоти, али овај шовинизам базиран на неком фамозном величању клерикалних владара их одбија. Ми смо такав шовинизам развили под турском окупацијом и вријеме је да га се одрекнемо. Нигдје се тако не стиже, погледај задње ратове па ће ти бити јасно. Ако је лијепо да стереотип просјечног Србина буде пијаница залуђен Булајићевим филмовима који по Равној Гори са камом пјева пјесме о Дражи или неки фанатик који проводи 20 сати дневно у молитвама, онда ја не знам гдје ћемо ми стићи. По сто пута се је видјело докле води тај реакционарни национализам, на само дно провалије и неки би опет базирали патриотске иделогије на светосавском "национализму" и "борби против јеретика".

Зашто су издали свој народ, угњетавали га, пљачкали, служили Турцима? Својим поступцима су сами изнудили гнев и осуду народа коме су "до јуче" припадали.

Опет исто то питам за ове који су се покрстили. Зашто су рушили српске светиње заједно са византијским војницима? Зашто су убијали своје људе који нису хтјели прихватити "богоугодну свету истину"? Зашто су градили хришћанске цркве на порушеним многобожачким храмовима? Византија је била окупатор као и Турска и Аустроугарска и нису нам они донијелиу никакву "свету истину", само су нас бацили у мрак вјерског тоталитаризма. А ћирилично писмо нам јесу створили и описменили нас, хвала им за то, али и Турци су ширили писменост на арапском писму како би што више људи заинтересовали за орјенталну културу. Срби муслимани из тог периода су развили књижевност на српском језику писаним арапским писмом. А од Аустроугара смо добили и латиницу. Ако ћемо описивати добре и лоше стране, поменимо сваког окупатора понаособ. Не знам зашто би Византија била привилегована, а Турска проглашена окупатором.
Коњаник

Порукаод talican » Чет Сеп 02, 2010 12:15 am

Да нема досељених Срба са западне обале Дрине који гласају за десније партије, Војводина би се одавно отцијепила од Србије.

Чини ми се да су "панонски" Срби (староседеоци у Војводини) умеренији у национализму, али један велики део таквих уопште не воли Чанка, Костреша и сл. дошљаке који би од Војводине да праве државу.

Зашто су издали свој народ, угњетавали га, пљачкали, служили Турцима? Својим поступцима су сами изнудили гнев и осуду народа коме су "до јуче" припадали.

Опет исто то питам за ове који су се покрстили. Зашто су рушили српске светиње заједно са византијским војницима? Зашто су убијали своје људе који нису хтјели прихватити "богоугодну свету истину"? Зашто су градили хришћанске цркве на порушеним многобожачким храмовима? Византија је била окупатор као и Турска и Аустроугарска и нису нам они донијелиу никакву "свету истину", само су нас бацили у мрак вјерског тоталитаризма. А ћирилично писмо нам јесу створили и описменили нас, хвала им за то, али и Турци су ширили писменост на арапском писму како би што више људи заинтересовали за орјенталну културу. Срби муслимани из тог периода су развили књижевност на српском језику писаним арапским писмом. А од Аустроугара смо добили и латиницу. Ако ћемо описивати добре и лоше стране, поменимо сваког окупатора понаособ. Не знам зашто би Византија била привилегована, а Турска проглашена окупатором.[/quote]
Слажем се, али моје је мишљење да Византинци нису били толико окрутни према Србима, иначе би засигурно Срби постали још затворенији. Е, сад, сигурно је да кривицу сносе и српски великани који су у борби за престо тражили подршку од Византије; и неки вид компензације је био управо то: приближити Србима византијску културу и религију, и самим тим покушати да се створи једна компактна маса која би била окренута Цариграду.
Корисников грб
talican

Порукаод БедноПискарало » Суб Сеп 04, 2010 1:53 pm

Живим скоро 20 год. у Војводини и не знам ниједног Србина који је за отцепљење. Заборавили су сви Јогурт револуцију. По чему закључујете да су за отцепљење? То је све пропаганда БоТе & CO.
Корисников грб
БедноПискарало

Поруке: 139
Придружен: Пон Авг 02, 2010 11:33 am

Порукаод talican » Суб Сеп 04, 2010 7:24 pm

Па видиш да се увелико прати Б92! :osmeh
Корисников грб
talican