Asatru Srbija

Индивидуална духовност: Срби православни, Срби католици, Срби мухамеданци, Срби атеисти, Срби других вероисповести, Велики верници, Мали верници, Средњи верници, Неверници, Верска убеђења и осећања, Атеистичка убеђења и осећања, Верска толеранција

Asatru Srbija

Порукаод Hildur » Нед Јан 31, 2010 4:39 pm

Evo da se i mi Asatruanci predstavimo na forumu :osmeh
Elem, jedna sam od ljudi koji su deo Asatru pokreta, pokreta koji se ukratko može opisati kao germanski neopaganizam. Stara germanska religija ima dosta dodirnih tačaka sa slovenskom, a to je , pre svega, izražen kult predaka. Takođe, slovenski i germanski neopagnizam dele iste vrednosne sisteme tj. i jednim i drugim neopaganima zajednički je antikapitalistički i antiglobalistički pogled na svet . tu je i poštovanje koje gajimo prema Prirodi i visoka ekološka svest... Ako želite da saznate nešto više da o Asatru-u, skoknite do našeg sajta:

http://www.erulian.in.rs/

..ili obiđite našu My space stranicu:

http://www.myspace.com/asatru_serbia

Ima nas i na Facebooku, ali trentno mi isti nešto sabotira, pa ne mogu da vam pošaljem link :(
SOL.VERITAS.LUX.
Корисников грб
Hildur

Поруке: 297
Придружен: Чет Дец 17, 2009 5:18 pm
Место: Beograd

Re: Asatru Srbija

Порукаод князь » Нед Јан 31, 2010 5:42 pm

Баш су ми симпатични ови што сами себе маћу међ' "але и будале". Ако не грешим?...
"Сваки веродостојни Србин мора да се суочи са питањем: да ли би остао непоколебљив и на изгубљеном месту Србства без икакве наде?" - Драгош Калајић
Корисников грб
князь

Поруке: 857
Придружен: Нед Нов 15, 2009 8:51 pm

Порукаод Svetovid » Уто Феб 02, 2010 10:30 am

Да ли баш мора та свастика?
http://www.erulian.in.rs/AsatruVerovanjaObelezja.html
:izvol
(знам ја да је то древни симбол старији од Хитлера, па ипак...)
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Hildur » Сре Феб 03, 2010 3:22 am

svastika je stari solarni simbol kao što verovatno znate, simbol energije i dinamike koja postoji u univerzumu.korišćen je širom sveta ali uvek u pozitivnom kontekstu. Hitler je sve izvrnuo i predstavio u skladu sa svojom ideologijom i ja mogu da vam pišem stranice i stranice o okultnoj osnovi Trećeg Rajha, ali to nije tema...svakako sam protiv nacizma i ne bih bila na ovom forumu da nisam patriotskog opredeljenja...a fasciniranost Suncem kao fizičkom pojavom i kao simbolom duhovnosti objašnjen je u mom potpisu (Sunce, Istina.Svetlost)
SOL.VERITAS.LUX.
Корисников грб
Hildur

Порукаод Svetovid » Сре Феб 03, 2010 9:32 am

Таман посла да те оптужујем за тако нешта. :oops: Само кажем да није много паметно истицати кукасти крст у први план и стављати га на топ листу 5 најзначајнијих симбола. Неће свако (читај: већина) имати стрпљења да слуша исцрпна објашњења. А Сунце се може представити и другим симболима: сунчани крст :detel , коло и слично.

Слика]

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Hildur » Чет Феб 04, 2010 7:13 pm

pa taj krst u krugu nose skinsi, dodje ti na isto :lol: . u sustini, ne mislim da ikome ista objasnjavam i da se pravdam , koga to zanima istrazicje sam, a koga odbija, oticjice brzo sa sajta haha..cilj mi je samo da skrenem paznju javnosti na Asatru pokret i to je to....
SOL.VERITAS.LUX.
Корисников грб
Hildur

Порукаод Hildur » Чет Мар 11, 2010 6:14 pm

Asatru Serbia organizuje kurs Runa za sve zainteresovane.Evo i zvaničnih informacija o istom:

Od 30. aprila počinje da se održava kurs pod nazivom Runsko putovanje. Cilj tog putovanja je da se oni koji ga preduzimaju upoznaju sa značenjima Runa, germanskom mitologijom ali i samim sobom, kroz suočavanje sa različitim aspektima sopstvene ličnosti. Kurs će se bazirati na sledećem: izučavaćemo Rune, njihov pozitivan i negativan smisao, analizirati nordijsku mitologiju i učiti tehnike germanskog okultizma. Većina tehnika biće u relaciji sa Runama sa kojima budemo radili ali će, pored njih, polaznici naučiti i nešto o veri i kulturi starih Germana, kao i o Ásatrú pokretu. Naše druženje će trajti šest meseci, odnosno, 26 nedelja. Prve dve nedelje predstavljaće uvod u rad sa Runama, a sledeće dvedeset četiri nedelje biće posvećene Runama samim. Kurs će činiti sledeće tematske celine:

Uvod u kurs

Teorijska osnova kursa:

Kratak prikaz nordijske mitologije

Pojam Yggdrasila

Praktična osnova kursa- osnovne magijske tehnike i rad sa Drvetom

Germanski kod

-----------------------------------------------------------

Rune i njihova značenja

Fehu. Urezivanje i meditacija

Uruz. Trans i istraživanje drugih svetova

Thurisaz. Sex magic

Ansuz. Galdor

Raidho. Spá

Kenaz. Skaldička poezija

Gebo. Ásatrú- vera u bogove

Wunjo. Zaokruživanje ætt-a

Hagalaz. All-Raune

Nautiz. Divinacija

Isa. Razbijanje leda

Jera. Krug godine

Eihwaz. Yew working

Pertho. Vrata sećanja

Algiz. Osnovne tehnike zaštite

Sowilo. Pobuđivanje energije

Tiwaz. Runski talismani i sveti germanski simboli

Berkana. Svete biljke starih Germana

Ehwaz. Fylgja

Mannaz. Magija unutar društvenog okvira

Laguz. Seiðr

Inguz. Sazrevanje ideje

Dagaz. Jedinstvo svesti

Othala. Predačko nasleđe

------------------------------------------------------------------------

Iza vrata Othale..

Cena kursa je 20EUR. Iako je u pitanju on-line kurs, predviđeno je da se održi i nekoliko sastanaka sa polaznicima na kojima ćemo razrešavati eventualne nedoumice, analizirati iskustva polaznika i pratiti njihov napredak. Takođe, svaki polaznik će dobiti štampanu verziju kursa koja će mu koristiti ako je nešto propustio da uradi ili, pak, za to nije bio spreman. Prijave za kurs šalju se na sledeću adresu:

ragnhild96@yahoo.com

Wassail!
SOL.VERITAS.LUX.
Корисников грб
Hildur

Порукаод wild colonial » Пет Мар 12, 2010 9:44 am

Jako je jeftino,mora da radite iz ljubavi. :detel

U tome ima dosta love na Zapadu,ja lichno da radim to bi naplatila dosta dobro,ali ja sam sa "truloga Zapada",pa mi
tako neshta padne na pamet. :lujk

Svako dobro od srca :srce
Passion is the element in which we live; without it, we hardly vegetate.
--Lord Byron
wild colonial

Поруке: 786
Придружен: Пет Дец 04, 2009 3:46 pm

Порукаод Hildur » Суб Мар 13, 2010 12:53 pm

hvala .ipak je ovo Srbija :-D
SOL.VERITAS.LUX.
Корисников грб
Hildur