Зашто верујете у Бога?

Индивидуална духовност: Срби православни, Срби католици, Срби мухамеданци, Срби атеисти, Срби других вероисповести, Велики верници, Мали верници, Средњи верници, Неверници, Верска убеђења и осећања, Атеистичка убеђења и осећања, Верска толеранција

Зашто верујете у Бога?

Порукаод Tatzelwurm » Нед Дец 14, 2014 6:09 pm

Зашто људи верују у Бога? Шта је Бог толико људима дао да га још сви унакрсно бране и љубе?

Кажу верници да људи који не верују у Бога , не верују јер су лоши па не желе да признају истину у очи ,али зар не би онда требали ови други да кажу да верници не могу видети истину па свашта измишљају? Реците ми шта је човеком срцу више пријатније "свет у коме постоји нека божанствена правда" или "свет у коме влада хаос". Сви верници бирају овај први свет и на основу тог света граде причу о богу који је праведан , који нас љуби ,али који је још и апсолут. Ја разумем да нас неко тамо ниже божанство љуби ,али апсолутно? То је довољно доказ да верници не знају шта причају , јер да знају шта причају не би измишљали разне глупости. Колико су само многе паганске религије биле напредне у схватању апсолута , утолико га данашње mainstream религије на њега хуле на сваки могући начин. Те религије праве од Бога идиота и дегенерика , бића које би требало бити врхунска интелигенција прави бићем недостојно сваког иоле паметног човека и презира. Да људима из било ког доба кажеш какав је заиста Бог у најмању руку би га презрели ,а и замрзели , јер ђаво је далеко више племетије биће од њега. Али , то је АПСОЛУТ. У апсолуту не постоји нешто што mainstream религије зову "слободна воља" , јер све што се дешава , дешава се због њега и ради њега. Не постоји ништа од створеног што измиче његовој контроли , али поједини могу да се увере у лажи о слободи. Не постоје "заповести" , не постоји "закон" , јер си ти закон. Оно што чиниш , чиниш зато што Апсолут тако жели. А , и да постоји "упуство" о томе како се понашати и шта радити , Апсолут већ унапред зна шта ћеш изабрати. Стога би то "упутство" била његова неумесна шала о томе како поклати цео свет. Његов "master plan" за даље уништавање људи. Примера ради , ако бисмо за "упуством" прогласили Библијом то би значило да је она Божји "master plan" како би извршио још један геноцид над људима , пошто јел' те зна догађаје које ће уследити. Спасење и остали курчеви су само лош мајонез овог великог геноцидиша коме је у крви уништавање и мучење људске расе! Који то још Апсолут шаље медведа да растрегне малу дечицу , јер ова нису веровала у њега? Који то Апсолут може се служити воденом мађијом и послати потоп на Земљи , уништити у једном маху 10000000000 невиних душа у најгорим мукама ,а могао је само да пуцне прстима и све да поправи. Који то још Апсолут шаље зло у Едем , иако унапред зна каква су срца људи? Који то Апсолут ствара Добро које ће постати Зло (Сатану) , иако унапред је знао да ће он постати Зао. Али , кажу верници да је бог свезнајући , лупају му свакакве памфлете ,али никада не знају да размисле о последицима које би речи имале. Не , то нису верници , то су наркомани! Јер само наркоман одбија да призна да је дрога зла. Само наркоман убеђује друге да је њему лепо и само наркоман своју дрогу нашироко продаје. Наркомана не може убедити у супротно ,а процес одвајања од дроге је болан и неретко се завршава смрти. БОГ У КОГА ВЕРУЈУ ЈЕ НАЈВЕЋИ ДИЛЕР ДРОГЕ ,ЈЕР ТЕ ЧИНИ ДА ТИ БУДЕ ЛЕПО! ДА СЕ ОСЕЋАШ СПОКОЈНО , ЗАДОВОЉНО... :opaki

Да ли се само сећате какве су биле људске реакције када су сазнали да нису центар свемира или како се данас људске реакције да су само једна од животиња на земљи. Не говорите да се човек у нечему разликује од других животиња. Човек користи систем комуникације путем језика ,а који је сам по себи веома неефикасн вид комуникације. Човек нема највећи мозак. Човек једини не користи руке. Човек није једини који гради (ствара). Човек није једини који зна како узгајати храну. Једино по чему се човек разликује од других животиња јесте технологија. Али , и даље људи пре ће веровати некој бајци ,него чињеници каква је еволуција. Еволуција урушава човека на један нижи ниво ,враћа га тамо где припада. Ако је еволуција могла толико да утиче на психу људи , замислите шта би било када би неко биће открило све тајне свемира. САМОУБИСТВО ЗА ВЕЋИНУ ЉУДИ БИ БИЛО ЗАГАРАНТОВАНО. Зато је и људима потребан дилер дроге. Потребна је кафа како би се опасуљили , потребна им је алкохол како би нешто преболели , потребан им је цигарета како би се смирили и потребна им је религија како би се за нечему надали. Једном речју: ЈАДНО. Недостојно креације било каквог интелигентног дизајна! Али људи верују у свог дилера , јер без њега би се сутрадан убили. Знам , јер онда по њиховом речима ништа не би имало смисла и не би се нашла њихова толико жељна ишчекивана правда ,а самим тим и тражање смрти. Жеља у сваког човека је да друге човек умре ,а овамо су сви добри , нежни и фини ,да он буде нечији бог и судија , и због тог лицемерја ми се повраћа. :tugica
There comes a time when you look into the mirror and what you see is all you will ever see. And you accept it, or your kill yourself. Or you stop looking in mirrors."
LIBERUM VEL I MORTE
"There is no conflict between the ideal of religion and the ideal of science, but science is opposed to theological dogmas because science is founded on fact." -Nikola Tesla
"They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety"-Benjamin Franklin
.˙. .˙. .˙. .˙. .˙. 爻 .˙. .˙. .˙. .˙. .˙.
THE SOURCE OF MY MAGICK IS LOVE. WHO IS THE SOURCE OF LOVE?
Корисников грб
Tatzelwurm

Поруке: 1549
Придружен: Пон Мај 16, 2011 11:39 am
Место: Обилазим свет и гледам шта се ради...

Re: Зашто верујете у Бога?

Порукаод Aнa » Пон Дец 15, 2014 1:41 pm

Корисников грб
Aнa

Поруке: 4083
Придружен: Пет Нов 11, 2011 6:49 pm

Порукаод Tatzelwurm » Пон Дец 15, 2014 6:07 pm

Ана , реци ми искрено: Зашто верујеш у Бога? Ово те питам зато што сам и ја раније био верник. :vamp

Да ли је у питању страх од смрти? Страх од безначајности? Традиција? (Или другим речима верујеш ,јер су сви пре тебе веровали? Гебелсова метода чини чуда. :opaki ) Или је у питању рационално размишљање да свака Последица има свој Узрок? Пре ће бити да је ово прво. :kafa

Највеће зло које су људи измислили јесте веровање у праведног и доброг Бога који им нуди вечан живот. Када људи не би веровали у праведног и доброг Бога могли би веома лако да прихвате свет око себе ,а када не би веровали у вечан живот више би ценили овај живот за кога једино засигурно знамо да постоји. Колико је само људи погинуло јер су имали "божанствени нитро fearless-a " и колико је само људи убило друге људе , јер су се надали да постоји лаж као што је вечан живот. Човек треба да ужива у овом животу ,а не да га потискује. Јер , овај живот , кано каква играчка ти је дата , да ти од ње нешто направиш ,а не да је чуваш у орману.

:lujk

Мене рецимо највише чуде људи који немају ништа ,а верују у Бога који им је дао то ништа. Бог их је учинио болеснима , да пате , да се вуку по земљици кано болесна пашчад ,а они и даље му верују? Рећи да им то није Бог учинио значи негирати њега као апсолута ,а што је заправо доказ corpus delicti да верници баш и нису нека интелигентна бића. :vamp2 Тако да ,ако бисмо поставили ствари могли бисмо да закључимо да већина људи не веруја у Бога , већ у бога. Људи верују/не верују у бога који је створен зарад човека ,а не ради космоса. :kafa
There comes a time when you look into the mirror and what you see is all you will ever see. And you accept it, or your kill yourself. Or you stop looking in mirrors."
LIBERUM VEL I MORTE
"There is no conflict between the ideal of religion and the ideal of science, but science is opposed to theological dogmas because science is founded on fact." -Nikola Tesla
"They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety"-Benjamin Franklin
Корисников грб
Tatzelwurm

Порукаод Svetovid » Пон Дец 15, 2014 6:29 pm

Да ли питаш за било ког Бога? Или само за хришћанско-догматског Бога? Мислим да већина грађана, од оних који верују у "црквеног" Бога, верују јер им то подиже самопоуздање и омогућава им да се суоче са тешким стварима у животној реалности. На срећу никада нисам био у рату, али кажу људи који су били, да у рату нема атеиста, док фијучу гранате и меци, сви постају верници, и они који то никада нису били. :vamp Што се мог личног доживљаја тиче, то је посебна и дуга прича, али то свакако није догматски Бог, ако бих га описао у две речи то би било: правда и светлост. Нешто као у рефрену ове песме. :mjaumjau
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Tatzelwurm » Пон Дец 15, 2014 6:49 pm

Питам уопштено ,али како већина људи када се спомене "Бог" одмах се мисле на јудео-хришћанског бога онда да. Мени је просто невероватно да неко и даље мисли да је тај јудео-хришћански бог Апсолут. По неки пут добијем напад смејања ,јер ја такво ретардирано божанство још нисам видео у животу. Па могу да набројим хрпу божанства која су на далеко већем нивоу од тог бића. Прво треба се само загледати колико је у његовим списима речено да је он "силан и милостив". Писцима тих књига ни Гебелс није раван! Тако , увек када ми неко каже за јудео-хришаннског бога увек се сетим "Чаробњака из Оза" и чувене реченице: "Ја сам велики и моћни Оз!" :hoho Милостив ,а апсолут? Хаха , да се упишаш од смеха... :hoho :hoho :hoho На крају крајева зато сам и рекао да ако су те књиге божја упуства , онда Бог има одличан смисао за хумор! :hoho И ја тог лика дефинитивно волим! :wub

Тачно у рату нема атеиста , јер ипак призмали ми то или не човек је ипак веома кркхо биће са великом курчином поноса! :kafa

Правда и светлост? Световид? :detel Зашто не бог као што је рецимо Сварог? Разлог: Зато што није на страни људи. :kafa
LIBERUM VEL I MORTE
Корисников грб
Tatzelwurm

Порукаод Aнa » Пон Дец 15, 2014 7:32 pm

Вјерујем у Бога зато што ми треба савезник и у добру и у злу
честито нисам ни прочитала Библију, нити сам васпитавана у том духу, али се увијек подразумијевало да Бог постоји
у ствари, мислим, како иде живот да би требало чешће да га се сјетим
не позивам га на одговорност или да суди некоме, али било би врло чудно када не би постојала мисао о Богу

разговарала сам прије неки дан са Србином из Сарајева који је преживио рат, о томе како је сад у Сарајеву...он иначе себе сматра комунистом марксовог типа, а не балканског :)
и каже да данас у Сарајеву, или си Ћетник или Бошњак, тако да он који је атеиста каже да нема никава права, да кријуће купује Политику и да је за друге Ћетник
Корисников грб
Aнa

Порукаод Tatzelwurm » Пон Дец 15, 2014 7:45 pm

Бог ти и није неки савезник. Ако тражиш савезника обрати се зломе. :kafa

Зашто би било чудно када не би постојала мисао о Богу , када 99,99% људи ни не зна шта прича? Људима је бог Санта Клаус , Леприкон , Испуњивач свих жеља и нада. Једно биће достојно правог политичара свих аршина и облика , од феудалисте до демократе , каквог код су кова њима је Бог једини савезник како би те заробили својим лажима! :kafa
LIBERUM VEL I MORTE
Корисников грб
Tatzelwurm

Порукаод Aнa » Пон Дец 15, 2014 7:51 pm

не знам шта је Бог другима нити са људима разговарам о томе, ово је први пут
то је ипак нешто лично....
Корисников грб
Aнa

Порукаод Tatzelwurm » Пон Дец 15, 2014 7:58 pm

Мене баш интересује овај феномен , јер сам и сам био под утицајем истог. Да ли је нормално да је неко толико опседнут њима да би све убио за њега , као да си му дирнуо у род рођени? Па човеку опсујеш матер он то схвати као добар дан (евентуално добијеш шамарчину) ,али дирнеш ли му у Бога као да си злочинац прве класе. 100% би разумео да је људима нешто Ђедо Мраз Божо дао па оно браниш свог пријатеља ,али онако како људи бране и псују бога па тако само наркоман брани и псује дилера! Псује га јер му је подсвести јасно да га трује и брани га јер му је потребан отров како би преживео још који дан , пре своје мучне и бедне смрти. :kafa
LIBERUM VEL I MORTE
Корисников грб
Tatzelwurm

Порукаод Aнa » Пон Дец 15, 2014 8:07 pm

ја сам покушала да себи приближим Бога из Библије, размишљала сам и о Исусу, али моје молитве су биле празне, нису од срца долазиле, а није да се нисам трудила, јесам
међутим, када сам постала свјесна старе вјере, и својих предака отворио ми се хоризонт, некако се све посложило, Сунце ме обасјало и није било недоумица - то је то
моја лутања су престала
Корисников грб
Aнa

Следећа

Повратак на ДУХОВНИ ПУТЕВИ - Срби свих религија и Срби атеисти

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 3 госта