Осрамоћен Видовдан 2001. године - култ Бога Световида

Колективна духовност: стара српска вера и "сујеверје", фузија православља и старе религије, за и против српске народне религије, праслике: Видовдан -> Световид Свети Сава -> Дабог, архетипи, аутентична самоникла духовност

Re: Осрамоћен Видовдан 2001. године - култ Бога Световида

Порукаод БедноПискарало » Пон Авг 09, 2010 1:25 pm

Интервју је био о избеглицама. Дакле, о србима који живе на територији Србије. Ја не желим бити брига оних који су ми отели имовину и убили оца. У Хрватској готово не постоји породица којој неко из фамилије није страдао у протеклим ратовима. Мислиш да о тим људима треба водити бригу човек који на глави носи исти онај знак као и усташки кољачи? Преджалем ти да узмеш књиге у шаке и добро проучиш историју срба на подручју данашње Хрватске па онда можемо разговарати на ту тему.
Такође проучи историју срба на подручју данашње Албаније, Мађарске, Бугарске...
Нисам мислила на економски напредак.
Твојих година сам и ја била паметњаковићка и мислила сам да све знам. Млада усијана глава, заведена отприлике сличним глупостима као и ти. Али, временом човек одрасте, стекне искуство и види јасније праве вредности у животу.
Корисников грб
БедноПискарало

Поруке: 139
Придружен: Пон Авг 02, 2010 11:33 am

Порукаод Demokrata1993 » Пон Авг 09, 2010 1:44 pm

Ја не желим бити брига оних који су ми отели имовину и убили оца.

Izvini, iskreno mi je žao zbog toga...
Преджалем ти да узмеш књиге у шаке и добро проучиш историју срба на подручју данашње Хрватске па онда можемо разговарати на ту тему.
Такође проучи историју срба на подручју данашње Албаније, Мађарске, Бугарске...

Istoriju svog naroda sasvim dobro poznajem, i istoriju uopšte...A to smem da kažem, jer to opravdavaju rezultati na takmičenjima iz istorije koje sam postizao...
Твојих година сам и ја била паметњаковићка и мислила сам да све знам. Млада усијана глава, заведена отприлике сличним глупостима као и ти. Али, временом човек одрасте, стекне искуство и види јасније праве вредности у животу.

Nikada za sebe nisam rekao da sam "pametnjaković", niti da "sve znam". Isto tako, nisam nikoga vređao, pa s toga ni to što ja radim nisu "gluposti"...
A tebi iskreno i čisto ljudski, bez ironije i sarkazma, poručujem da nastaviš da živiš u svom svetu "pravih vrednosti u životu", a ja ću nastaviti da radim ono što najbolje mogu i znam i da se trudim da ispunim svoje ciljeve. Pozdrav, Piskaralo!
"Kada dođes na svet, čitav svet se smeje, a ti si jedini koji plače. Vodi svoj život tako da na dan tvoje smrti čitav svet plače, a da ti budeš jedini koji će se smejati."
Konfučije(551 – 479 pre nove ere), kineski filozof i socijalni reformator
Корисников грб
Demokrata1993

Поруке: 566
Придружен: Нед Јун 13, 2010 8:40 am
Место: Lazarevac

Порукаод БедноПискарало » Пон Авг 09, 2010 2:08 pm

Колико познајеш историју показао си кроз став према србима из Хрватске. Тако шта може рећи само незналица историјских прилика или фашиста.
Добио је и Обама нобелову награду за мир.
Корисников грб
БедноПискарало

Порукаод Demokrata1993 » Пон Авг 09, 2010 2:14 pm

Колико познајеш историју показао си кроз став према србима из Хрватске.

Zaista ne znam gde sam pogrešio. Zamolio bih te, čisto da nešto ne ostane nedorečeno, pa da se pogrešno ne shvati, da mi kažeš konkretno na šta stavljaš akcenat, na koji deo, koju reč, rečenicu...
Тако шта може рећи само незналица историјских прилика или фашиста.

Hvala na uvredama, ali ne spadam u ove dve pomenute grupe.
"Kada dođes na svet, čitav svet se smeje, a ti si jedini koji plače. Vodi svoj život tako da na dan tvoje smrti čitav svet plače, a da ti budeš jedini koji će se smejati."
Корисников грб
Demokrata1993

Порукаод БедноПискарало » Пон Авг 09, 2010 7:14 pm

Немам ја намеру да се овде надмећем са тобом. Прочитај поново шта си писао за србе из ХР па то упореди са историјским чињеницама. Гледам вечерас на дневнику како је неко претукао жену у дућану, а онда прикажу човека са лисицама на рукама који на леђима има велики спрски грб уз коментар да се за починиоцима трага. Кога су онда они приказали???? Порука треба да гласи Србин = криминалац. Да ли је то чисти фашизам од стране медија? Иначе избегавам тв, и не знам шта ми би вечерас.....
Корисников грб
БедноПискарало

Порукаод Demokrata1993 » Пон Авг 09, 2010 7:26 pm

Napisao sam:
Ovo može da ima dvostruko značenje. Može da se , u bukvalnom značenju, shvati baš tako kako si ti shvatila. I ne samo ti, već i svi oni koji se zalažu da se Zoranov trag i njegova politika uništi. Ali, to je nemoguće.
A može i da se shvati da su Srbi, koji žive na tim prostorima, konkretno briga onih vlasti na čijoj teritoriji žive. Dakle, kroz odnos hrvatskih vlasti prema Srbima u Hrvatskoj, kao i samih Hrvata prema Srbima, na tim prostorima, videćemo koliko su se odnosi nacionalizma i netolerancije zataškali, ili još uvek buktaju. Pa, ako jedan Mađar, ili Albanac, ili Rom, ili bilo koja druga nacionalna manjina koja živi u Srbiji, mije li on naša briga?! Naravno da jeste. Pa on je stanovnik Republike Srbnije. Ja tu ne vidim problem.

Ali mi nije jasno koje to istorijske činjenice želiš da uzmem u obzir. Činjenice progona Srba iz Hrvatske u građanskom ratu i činjenice zločina nad nama?! Pa to stoji, to jeste istorija, ali kakve veze one imaju sa konkretnom situacijom danas?! Imaju u demografskom smislu, u smislu poginulih žrtava, u smislu narušavanja prava...
Mislim da si stekla jako loš utisak o mojim idejama, nakon što si pročitala temu o Srebrenici...Ali pročitaj pažljivo, pogotovo poslednje poruke...Ne poričem da smo žrtve, pa jedan čitav narod je proteran sa tih prostora, ali....bavimo se pitanjem kakva je naša uloga u ratu. Šta su radili Milošević, Tuđman, Izetbegović za to vreme?! Šta su radile njihove "vojskovođe" i paravojne jedinice?! Da li je istina da rat nije bio neizbežan?! Da li smo morali da podnesemo tolike žrtve u ratu?!
Корисников грб
Demokrata1993

Порукаод БедноПискарало » Пон Авг 09, 2010 8:40 pm

Млад си и не знаш. 1989. мог оца је комшија назвао четником апсолутног без икаквог разлога. Били смо изненађени поготово јер је том човеку мој отац много помогао и сваки дан нам је долазио у кућу. Сви су хрвати почели се склањати од нас као да смо губави. Поздрављали су се са ''зна се''. 1990. отац је добио отказ на послу јер је србин, а 1991. мајку су зенге удариле на улици са кундаком главу и нису јој дали да уђе у творницу где је радила. Зенги је било све више и били су наоружани до зуба. Стрепили су сви око мене јер су знали шта се десило у прошлом рату и на какав начин су убијали србе. Мој деда је тада остао без родитеља. Са тв Туђман је поручио да су за србе канали,а за хрвате посао. Након неколико дана избрисали су нас и из устава као народ. Долазили су нам сваки дан са оружјем и претили док једног дана зенге нису оствариле своју претњу. Извели су мог оца и пуцали у њега. Дерао се па су му натрпали пуна уста земље и чекали да умре. Након неколико дана дошла је ЈНА, дошла је слобода и мој живот као и живот моје мајке и брата. За мог оца су закаснили нажалост. Чула сам после да је тада ЈНА пронашла у граду и планове за елиминацију свих срба из града. Ето тако је Милошвеић напао Хрватску. Имали би и горе жртве да ЈНА није спасила народ. Политику Милошевића нећу коментарисати пуно јер имао је своје грешке, али убица није. Питање да ли би се ико боље снашао у оно време кад се морало бирати од два зла мање зло. Кад спомињеш већ Сребреницу обавезно се информиши шта је претходило том масовном стрељању и ко је тамо стрељан. Надам се да знаш да су тамо стрељани војници који су пре тога побили жене и децу из околних села. Преко 3000 и сви имају своје име и презиме. Такође требаш знати да је Сребреница пре 1 светског рата била српски град .Пре него су шуцкори(војска муслимана и хрвата под аустро-угарском) десетковали људе тамо. Натсавили су у 2 светском рату а завршили у грађанском. Да не спомињен сада Сарајево и остале градове. Сребреница је променила ствари. Тада су срби први пут након дугогодишњег страдања устали, рекли доста и узвратили. Нека зна свако ко убудуће дигне руку на српско дете проће као и тих 450 кољача. Жртве су избегнуте јер тада политичари нису дозволили да се рат прошири и у Србију. Немој дозволити да ти се играју са главом тако што ти сервирају полуинформације. Све о чему причаш прво добро провери и одмери. Мој једини лош утисак о теби је што се усуђујеш писати о стварима које не познаш у потпуности.
Корисников грб
БедноПискарало

Порукаод Demokrata1993 » Пон Авг 09, 2010 10:10 pm

1989. мог оца је комшија назвао четником апсолутног без икаквог разлога. Били смо изненађени поготово јер је том човеку мој отац много помогао и сваки дан нам је долазио у кућу. Сви су хрвати почели се склањати од нас као да смо губави. Поздрављали су се са ''зна се''. 1990. отац је добио отказ на послу јер је србин, а 1991. мајку су зенге удариле на улици са кундаком главу и нису јој дали да уђе у творницу где је радила. Зенги је било све више и били су наоружани до зуба. Стрепили су сви око мене јер су знали шта се десило у прошлом рату и на какав начин су убијали србе. Мој деда је тада остао без родитеља. Са тв Туђман је поручио да су за србе канали,а за хрвате посао. Након неколико дана избрисали су нас и из устава као народ. Долазили су нам сваки дан са оружјем и претили док једног дана зенге нису оствариле своју претњу. Извели су мог оца и пуцали у њега. Дерао се па су му натрпали пуна уста земље и чекали да умре. Након неколико дана дошла је ЈНА, дошла је слобода и мој живот као и живот моје мајке и брата. За мог оца су закаснили нажалост. Чула сам после да је тада ЈНА пронашла у граду и планове за елиминацију свих срба из града.

Izvini stvarno...nisam imao nameru da te podsećam na ove trenutke iz života..Prilično jaka i upečatljiva priča, koja dovoljno govori o svemu... Žao mi je samo ako te je nešto konkretno povredilo, a da se nalazi u nekom mom komentaru..
Ето тако је Милошвеић напао Хрватску. Имали би и горе жртве да ЈНА није спасила народ. Политику Милошевића нећу коментарисати пуно јер имао је своје грешке, али убица није. Питање да ли би се ико боље снашао у оно време кад се морало бирати од два зла мање зло.

Da li misliš da kompromisa nije bilo?! A ako već misliš da nije, da li je napad mogao biti nešto ranije?! (ne uzimajući u obzir tragičnu situaciju koja je zadesila tebe i tvoju porodicu, već uopšteno govorim)
Немој дозволити да ти се играју са главом тако што ти сервирају полуинформације. Све о чему причаш прво добро провери и одмери.

Zar zaista misliš da to radim?! Ipak, grešiš...
Мој једини лош утисак о теби је што се усуђујеш писати о стварима које не познаш у потпуности.

Moj jedini loš utisak o meni je što sam dovoljno glup da kažem šta mislim i da je stanje takvo kakvo je - nepromenljivo... A sada treba gledati na konkretne korake i poteze koje ćemo praviti zarad ostvarenja naših ciljeva. Moramo da postanemo nacija koja zna šta hoće, ali prvo moramo da vidimo šta nećemo. Moramo naučiti kako da se borimo za ostvarenje svojih interesa, a, na žalost, nećemo biti u stanju da to uradimo sve dok se politički vrh ne bude "očistio" i dok se ne bude radikalno krenulo u budućnost. Ja mislim da moramo da koristimo svoje šanse, jer nemamo više vremena za odlaganje.
Корисников грб
Demokrata1993

Порукаод БедноПискарало » Пон Авг 09, 2010 10:44 pm

Било је два решења. Оставити да нас побију или спасити. Није само моја породица у питању већ цео српски народ из Хрватске. Ја сам ти испричала причу из Вуковара, како је и зашто ЈНА дошла. Није био напад већ одбрана. Такође мораш знати да је ЈНА била мешовита, а не само српска. Рецимо генерал авијације био је Антун Тус(хрват).... Требало јесте деловати раније, али то сеже из времена комунизма где смо били обезглављени и обесправљени, али то је нека друга прича.
Власт се мора мењати јер ће Србија поново постати хрватско-словенечка губернија. О чему говорим схавтићеш када будеш са завршеном школом радио као надничар код неког хрватског паора. Под условом да си србин наравно.
Корисников грб
БедноПискарало

Порукаод Demokrata1993 » Уто Авг 10, 2010 11:50 pm

БедноПискарало пише:Требало јесте деловати раније, али то сеже из времена комунизма где смо били обезглављени и обесправљени, али то је нека друга прича.

Mislim da nije bitno da li je to neka druga priča ili nije, pitanje je glasilo da li je to bilo moguće ranije sprečiti. Znači, naravno da jeste! Upravo u tom periodu koji si pomenula, u tom periodu nezrelog titoizma u našem narodu, kao i u vremenu posle njega.
Корисников грб
Demokrata1993

ПретходниСледећа

Повратак на ДУХ СРПСТВА - словенска религија и српско православље

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 2 госта