Pravoslavlje bez paganskih obicaja?

Колективна духовност: стара српска вера и "сујеверје", фузија православља и старе религије, за и против српске народне религије, праслике: Видовдан -> Световид Свети Сава -> Дабог, архетипи, аутентична самоникла духовност

Re: Pravoslavlje bez paganskih obicaja?

Порукаод Tatzelwurm » Пон Авг 04, 2014 8:45 pm

А , љубав? Чудна ми је та нека љубав. А , о милости да не говорим... И ти исту показујеш! Одох ја својевољно у смрт! ВЕЧНИ ЖИВОТ МИ НЕ ТРЕБА , ЗАТО ШТО ЈЕ ИЛУЗИЈА И НАЈВЕЋА ЛАЖ КОЈА ИКАДА СТВОРЕНА! НЕ БОЈИМ СЕ ЈА БОГА. ЈА ПИШАМ НА ТАКВОГ БОГА! ТО ЈЕ ХРАБРОСТ КОЈЕ КУКАВИЦЕ НЕМАЈУ! :evovam2

Није тачно! И Египћани нису веровали у бесмртност душе. Оног којег срце преткене на Анубисој ваги иде директно у уста Aмита и готово-ТЈ. ВЕЧНА СМРТ. ТHE END! :kafa

Слика

By the way: душа јесте бесрмтна у смислу да не може да умре на обичан начин ,али може да се убије. :kafa
Последње учитавање од Tatzelwurm дана Пон Авг 04, 2014 8:55 pm, учитано 1 пут.
There comes a time when you look into the mirror and what you see is all you will ever see. And you accept it, or your kill yourself. Or you stop looking in mirrors."
LIBERUM VEL I MORTE
"There is no conflict between the ideal of religion and the ideal of science, but science is opposed to theological dogmas because science is founded on fact." -Nikola Tesla
"They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety"-Benjamin Franklin
.˙. .˙. .˙. .˙. .˙. 爻 .˙. .˙. .˙. .˙. .˙.
THE SOURCE OF MY MAGICK IS LOVE. WHO IS THE SOURCE OF LOVE?
Корисников грб
Tatzelwurm

Поруке: 1549
Придружен: Пон Мај 16, 2011 11:39 am
Место: Обилазим свет и гледам шта се ради...

Порукаод Фундаменталиста » Пон Авг 04, 2014 8:55 pm

Где се гасиш ти човече? (упропасти и ову тему)
Корисников грб
Фундаменталиста

Поруке: 1612
Придружен: Сре Јул 25, 2012 4:11 pm
Место: Градац Моравски

Порукаод Фундаменталиста » Пон Авг 04, 2014 9:00 pm

Znam da je pravoslavlje kombinacija hriscanstva i paganskih religija (posebno starovavilonskih obreda).

Последње учитавање од Фундаменталиста дана Пон Авг 04, 2014 9:02 pm, учитано 1 пут.
Корисников грб
Фундаменталиста

Порукаод Фундаменталиста » Пон Авг 04, 2014 9:01 pm

Tu sam striktno mislio na vancrkvene narodne obicaje i rituale: kicenje jelke, darivanje, pevanje, unosenje badnjaka itd.

Традиција

http://religija.me/crkve/Tradicija.pdf
Последње учитавање од Фундаменталиста дана Пон Авг 04, 2014 9:02 pm, учитано 1 пут.
Корисников грб
Фундаменталиста

Порукаод Tatzelwurm » Пон Авг 04, 2014 9:02 pm

Вечност је ИЛУЗИЈА , јер је само Бог вечан , разумеш? Утеха за слепе умове , милостиња за јадне , динарче за безнадежне случајеве... ТУГА , ЧЕМЕР И ЈАД! ДНО! Умро ти сада или за 1.000.0000.... година исто ти се вата... Умрћеш , па ћеш умрети и то је то. Осим , ако НЕ ПРЕКИНЕШ КРУГ! :kafa

О , осталим атрибутима нећу ни да говорим...:kafa

Држимо се паганских обичаја. Како је кршћанство паганизам најгоре врсте, где је бог нека брутална комбинација Ђедо Мраза и Размаженог деришта онда ти све дође јасно. Наравно да такав утисак човек стиче када не проучава Кабалу. :kafa
Последње учитавање од Tatzelwurm дана Пон Авг 04, 2014 9:52 pm, учитано 1 пут.
There comes a time when you look into the mirror and what you see is all you will ever see. And you accept it, or your kill yourself. Or you stop looking in mirrors."
LIBERUM VEL I MORTE
"There is no conflict between the ideal of religion and the ideal of science, but science is opposed to theological dogmas because science is founded on fact." -Nikola Tesla
"They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety"-Benjamin Franklin
Корисников грб
Tatzelwurm

Порукаод Tatzelwurm » Пон Авг 04, 2014 9:31 pm

Фундаменталиста пише:Бој се Бога неверниче, купање у Огњеном Језеру ти не гине, набави азбестне гаће..

Захтевам од тебе као врсног позавалаца "истине" да ми човечански објасниш зашто треба са се бојим бога ,а не Сатане? Зашто да се бојим љубави ,а да се не бојим мржње? Зашто да се бојим смирености ,а да се не бојим гнева? Твој бог је Сатана , као што је и Мојсивев је био , јер тражи нечију крв ,а то је сатанизам у свом пуном јеку! Истинити Бог не тражи ничију КРВ. Његово име је Велики Архитекта Свих Светова! Дакле , СВИХ светова ,а не само земље и овог света или равни ,а коме је Мојсије јадник приносио крвне жртве... :tugica
Да кукаш и плачеш од муке! :mukica :tugica

Укратко: УКИНЕШ ЛИ ЈЕ ПАГАНШТИНУ ИЗ КРШЋАНСТВА , ОНО ЋЕ ВАИСТИНУ НЕСТАТИ , ЈЕР ВИШЕ НЕЋЕ СЕ ИМАТИ ШТА УКИНУТИ! БУАХАХАХАХАХАХАХАХА.... :hoho :hoho :hoho
LIBERUM VEL I MORTE
Корисников грб
Tatzelwurm

Порукаод Фундаменталиста » Пон Авг 04, 2014 10:57 pm

Захтевам од тебе као врсног позавалаца "истине" да ми човечански објасниш зашто треба са се бојим бога ,а не Сатане?

Зашто бих се бојао Сотоне? Он је губитник, он је био и проћи ће.

Зашто да се бојим љубави ,а да се не бојим мржње? Зашто да се бојим смирености ,а да се не бојим гнева?

Бог је љубав али Бог је и Свет и Праведан и Он даје свакоме плату. Дакле што би рекао наш народ "Немој па се не бој".

Твој бог је Сатана , као што је и Мојсивев је био , јер тражи нечију крв ,а то је сатанизам у свом пуном јеку!

Не "нечију" крв већ животињску, не зато што је Он жедан већ зато што је то обред (типологија) онога што је предстојало, а то је Његов долазак када је постао човек и умро на крсту Голготе да би нас спасао. Халелујах!

Док је Сотона и његова пала браћа под разним псеудонимима тражили да им се приносе људске жртве. :vamp009

Његово име је Велики Архитекта Свих Светова! Дакле , СВИХ светова ,а не само земље и овог света или равни

А значи постао си Син Удовице? Ја видим на аватару пирамида.. Јел ви масони највише волите да пијете зидарско пиво? :kikl
Корисников грб
Фундаменталиста

Порукаод Tatzelwurm » Пон Авг 04, 2014 11:27 pm

Зашто бих се бојао Сотоне? Он је губитник, он је био и проћи ће.

Kaда схватиш зашто требаш да га се бојиш проћи те све. До тада уживај у животу , лето је у нашим срцима , у нашим венама , ја сам на Тахитима... :kafa

Бог је љубав али Бог је и Свет и Праведан и Он даје свакоме плату. Дакле што би рекао наш народ "Немој па се не бој".

Што би наш рекао: "Кукулелелее.....!!!!" :tugica

е "нечију" крв већ животињску, не зато што је Он жедан већ зато што је то обред (типологија) онога што је предстојало, а то је Његов долазак када је постао човек и умро на крсту Голготе да би нас спасао. Халелујах!

Док је Сотона и његова пала браћа под разним псеудонимима тражили да им се приносе људске жртве.

СТРАШНО!!! ЗНАЧИ ОПРАВДАВАШ ЖРТВОВАЊЕ БИЋА! ТВОЈА ВЕРА ЈЕ САТАНИЗАМ ,АКО ОВО ОПРАВДАВАШ И НИШТА ТЕ ОД ТОГ ОПРАВДАЊА НЕЋЕ СПРАТИ ,КАО ШТО НЕЋЕ НИШТА НЕ ЈЕВРЕЈЕ ,А НИТИ ОСТАЛЕ КОЈАМ СЕ ВЕРА ЗАСНИВА НА УБИСТВО БИЋА! СРАМОТА И ГРОЗОТА ЈЕДНА! :kafa

Жртва је жртва! Људкса , биљна , животињака , јер су СВА БИЋА БОГУ ДРАГА! ОН ЈЕ БОГ СВЕГА ,А НЕ САМО ЉУДИ. Јест да је људска најбоља за обреде ,али ко то хоће ено Сатанизам тј. Черупање Бога га зове! Срамота бре!!! :lujk

а то је Његов долазак када је постао човек и умро на крсту Голготе да би нас спасао.

Људи који су годинама приносили децу богу и који су исту претходно богоборно обрезивали још су целу планету уверили како је Бог жртвовао Сина или још гротекније самог себе зарад људи... Славили дан Сатане САБАТ! ДАН САТУРНА ИЛИ КРОНА , БОГА КОЈИ ПРОЖДРАО СВОЈУ ДЕЦУ! Тиме не само што су покушали да оправдају своја недала против Бога , већ су му се буквално испишали у лице!!! Грозно , одвратно , да се сав најежиш! :kafa

А значи постао си Син Удовице? Ја видим на аватару пирамида.. Јел ви масони пијете зидарско пиво?

Значи , ти си постао Бог , јер видим на аватару име Бога..... буахахахахахах... :hoho

СликаСликаСлика

Велики Архитекта је назив за Истинитог Бога и није Он , нити Она , нити Оно , већ ТО! О Томе се НИШТА НЕ ЗНА ,АЛИ ЗНА СЕ ДА ЈЕ СВЕ ШТО ВИДИШ ЈЕ ДЕЛО ТОГА! То је Деистички Бог тј. Бог Разума ,а не бог страха. Али , ја га више волим да га зовем УКП или Универзални космички принцип. :kafa

Само чешко и то црно! :opaki :opaki :opaki
LIBERUM VEL I MORTE
Корисников грб
Tatzelwurm

Порукаод Фундаменталиста » Пон Авг 04, 2014 11:52 pm

Само чешко и то црно!

Видим да те удара добро :vin
Корисников грб
Фундаменталиста

Порукаод Tatzelwurm » Пон Авг 04, 2014 11:56 pm

Каже човек кога су накљукали менталним програмом.... :hoho :hoho :hoho

Слика
LIBERUM VEL I MORTE
Корисников грб
Tatzelwurm

ПретходниСледећа

Повратак на ДУХ СРПСТВА - словенска религија и српско православље

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 2 госта