Аркона

Теорије о пореклу Срба, Историјски извори, Митови, Епови, Обичаји Срба, Етнологија, Народна култура, Антика, Средњи Век, Новија историја, Археологија, Генетика, Антропологија, Лингвистика...

Re: Аркона

Порукаод ptolomej » Нед Авг 22, 2010 9:43 pm

Strip je vrhunski, moj tata ga ima, a nasao sam par stranica po fijokama :DD :)))
ptolomej

Поруке: 30
Придружен: Нед Авг 22, 2010 9:12 pm

Порукаод Svetovid » Пон Авг 23, 2010 1:33 pm

ptolomej пише:Strip je vrhunski, moj tata ga ima, a nasao sam par stranica po fijokama :DD :)))

Шта добијаш када окренеш те странице? :vamp3
(ту можда лежи објашњење како је сачуван)
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод varda » Суб Сеп 25, 2010 3:13 pm

Ovde nadjoh jos svasta zanimljivo o Arkoni, vredi pogledati:
http://cuvarikoplja.wetpaint.com/page/% ... 0%9D%D0%90
Ovde Arkonu poistovecuju sa Vinetom, drevnom slovenskom metropolom koja se obogatila trgovinom cilibarom (cilibar su zvali sklo, odatle, izmedju ostalog i rec staklo), a potonula je u nekoj strasnoj katastofi. Po nekim drugim tumacenjima, to su dva razlicita grada. Ako imate nesto o ovome, bila bih vam jako zahvalna da postavite ovde...
A sam koren reci Vineta je jako poznat, zar ne? - Vinca, Vindi, Vendi....
Na ovom nemackom sajtu mozete videti ostatke drevnih slovenskih, tj vendskih gradova po danasnjoj Nemackoj:
http://slawenburgen.npage.de/
Inace, mnoga utvrdjenja su ovde kruznog oblika i neodoljivo podsecaju na Sarum u Engleskoj, koji su Latini zvali Serbiodunum.
Последње учитавање од varda дана Суб Сеп 25, 2010 3:26 pm, учитано 1 пут.
varda

Поруке: 49
Придружен: Суб Сеп 18, 2010 1:06 am

Порукаод varda » Суб Сеп 25, 2010 3:25 pm

Jedno off topic pitanje za Svetovida:
Nisam mogla da ne primetim crnog i belog jahaca u Vasem potpisu. :talas
Da li da otvaramo temu o tumacenju doticnog dela ili tema vec postoji u onom delu foruma kojem pristup tek treba da zasluzim?
varda

Порукаод Svetovid » Суб Сеп 25, 2010 5:54 pm

1. Заслужила си :detel
2. Немој да ми персираш :vamp
3. Постоји тема о Толкину и словенској религији, ако си на то мислила
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод varda » Суб Сеп 25, 2010 6:52 pm

Svetovid пише:1. Заслужила си :detel

2. Немој да ми персираш :vamp

3. Постоји тема о Толкину и словенској религији, ако си на то мислила

1. Hvala!
2. Ja to za svaki slucaj. :)
3. Da, bas na to sam mislila. Jedva cekam!
varda

Порукаод Ognjena Omi » Нед Окт 17, 2010 11:37 pm

Postoji li neka turisticka agencija koja organizuje obilazak Arkone? :(
Ja sam ovde samo zbog spama :hoho
Корисников грб
Ognjena Omi

Поруке: 111
Придружен: Пет Мај 07, 2010 3:23 pm

Порукаод varda » Суб Нов 20, 2010 12:01 pm

Mislim da kod nas nema, ali sigurno ima u Nemackoj. Samo pozuri, Arkona tone u more kao nekad Vineta, nalazi se na na nestabilnom tlu, od krede, kao one skolske i more otkida parce po parce. Od samog mesta svetilista je ostalo vrlo malo ili nimalo, ali zato ima zanimljivih stvari za videti u okolini - seoce Vitt, koje umesto brojeva na kucama ima oznake slicne vincanskom pismu (ista oznaka se stavlja i na brod, neki objekat... koji pripada toj kuci), hriscanska crkva u koju su ugradjeni delovi nekadasnjeg Svetovidovog hrama... Ceo Rujan je bio nesto kao slovenska Sveta gora.
varda

Порукаод Ognjena Omi » Сре Нов 24, 2010 1:01 am

Znaci da ce uskoro preci pod "podmorski turizam"
E kako mi je krivo sto se to desava, ali ne moze se protiv prirode, masta covek mislio :kafa12
Ja sam ovde samo zbog spama :hoho
Корисников грб
Ognjena Omi

Поруке: 111
Придружен: Пет Мај 07, 2010 3:23 pm

Порукаод talican » Уто Мар 22, 2011 6:34 pm

субота, април 2 у 6:00 по подне - април 9 у 9:00 по подне

Galerija "Stara Kapetanija", Zemun

Aleksandra Маринковић Obrovski

U okviru jubilarne izložbe mr Dragana Bosnića, tokom dve večeri će se u Galeriji „Stara kapetanija“ u Zemunu predstaviti autori čija su dela zastupljena na „Svevladu“ (internet prezentacija posvećena istoriji, mitovima, običajima i predanju starih Srba i Slovena: http://www.svevlad.org.rs), i to:

02. 04. 2011. u 18.00
Prevodilac i autor knjige „Pad Arkone ili sumrak slovenskog paganizma“, Rastko Kostić govoriće o svojoj knjizi, ali i o ...ličnom iskustvu koje je doživeo u susretu sa mestom na kome su nekada bili najčuveniji hramovi Starih Slovena.
O knjizi takođe govore profesor na Akademiji za umetnost i konzervaciju mr Dragan Bosnić i Aleksandar Obrovski kao uvodničar.

Posetioci će takođe moći da kupe knjigu Rastka Kostića po znatno nižoj ceni nego u knjižarama.

09. 04. 2011. u 18.00
Prikazivanje etnološkog filma „Osvatina – paganski oganj“ (produkcija TV Slovenija) reditelja Jadrana Sterlea, snimljenog prema originalnim svedočanstvima koja su zabeležili Boris Čok i Pavel Medvešček. Film govori o dva drevna narodna običaja koji su ostali sačuvani na području zapadne Slovenije.
Govore: Aleksandra Marinković Obrovski (urednik „Svevlada“ i prevodilac ovih tekstova na srpski jezik) i Aleksandra Bajić (autor 5 knjiga o slovenskoj i uporednoj mitologiji).
Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

ПретходниСледећа

Повратак на КОРЕНИ СРБА - историја, традиција, култура

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Google Adsense [Bot] и 5 госта