Rodoslovi, poreklo porodica

Теорије о пореклу Срба, Историјски извори, Митови, Епови, Обичаји Срба, Етнологија, Народна култура, Антика, Средњи Век, Новија историја, Археологија, Генетика, Антропологија, Лингвистика...

Дубоњци из Јагњила

Порукаод Vanja Panic » Уто Мар 13, 2012 8:37 pm

Прво , немате разлога за љутњу.
Овде нема ни једног слова из наше приватне преписке,то и сами видите. Текст горе је преписан из њиге Насеља и порекло становништва и нема ни слова више. У тој едицији има доста грешака,али ја те грешке на мом сајту исправљам када их уочим. Значи, ако нешто горе написано није тачно, ја за то нисам крив.Ово је само текст о фамилији Дубоњића из Јагњила.
Vanja Panic

Поруке: 28
Придружен: Пон Феб 13, 2012 11:33 am

Re: Rodoslovi, poreklo porodica

Порукаод Vanja Panic » Уто Мар 13, 2012 8:49 pm

Vanja Panic пише:Што се моје породице тиче родослов који мој отац има захваљујући Јовану Цвијићу , Проти Аврамовићу , Професору Миладину Арсићу је далеко комлетнији и тачнији и што се тиче имена и што се тиче година рођења. Потомци Боина Пауновића колико ја знам и даље живе у Дубони и никада нису насељавали ни Јагњило ни Марковац . Због Ваше некоректности и квазиистраживачког рада нећу више вршити преписку са Вама. Хвала

Да појасним још једном,вршећи преписку са Вама, у Јагњилу сам уочио фамилију Дубоњаца,која можда има а можда и нема никакве везе са Вама. И објавио сам генезу настанка те фамилије. Подаци не могу бити тачнији, ни што се тиче имена ни што се тиче година рођења. Потомци Воина су живели у Јагњилу, сигурно.
Vanja Panic

Потомци Воина Пауновића из Јагњила

Порукаод Vanja Panic » Уто Мар 13, 2012 9:25 pm

Ево доказа да је Воин Пауновић са синовима живео у Јагњилу

Слика
Vanja Panic

Порукаод ШУМАДИНАЦ » Уто Мар 13, 2012 9:35 pm

Да " ГОСПОДИНЕ " ( ово пишем намерно под наводницима јер ћу даобјавим шта сте ми написали приватни) то су Пауновићи за писмене ( презиме ) , што ви сигурно нисте. Постоји презиме Дубоњац . Ви сте тако неуки узели надимак породице пауновић и представили као да им је и то презиме. А сада пошто сте се представљали на овом форуму као господин ( шљам био шљам остао ) који каже да истраживања родослова ништа не кошта објављујем шта си ми написао приватно. Намерно сам у преписци са тобом написао пар погрешних података да би те раскринкао , јерсам већ био упознат како си преко твог саљјта навлачио друге људе. ЕВО САДА ШТА СИ МИ ТИ ПОТОМЧЕ КОЗАРА НАПИСАО.
"Slusaj stoko jedna,
da li mislis da cu tebe da pitam da li mogu da objavim neki rodoslov ?
Ako nema veze sa tobom,tim bolje,nicim te nisam povredio.Svi podaci su prepisani iz knjige i iz moje licne arhive koja potice iz arhiva Srbije..
Nisam objavio ni jedno slovo iz privatne prepiske,sam si izdeklamovao sve o svojoj familiji na forumu.
Da li si stvarno mislio da cu da radim nesto sto ne mogu da objavim?Moze,ali to je privatni rad, a to se debelo placa. Kako ja to ne naplacujem,onda objavim SRAM TE BILO STOKO JEDNA
ШУМАДИНАЦ

Поруке: 10
Придружен: Нед Мар 11, 2012 6:46 pm

Порукаод ШУМАДИНАЦ » Уто Мар 13, 2012 9:40 pm

И да додам Хоштаплеру један мичи се са овог форума и иди на твој козарски сајт. Ваћароша и хоштаплера је доста у Србији па не морамо да Вас трпимо и на форумима. О твом родослову и шетању опанака боље да не пишем , а веруј ми имао бих много тога и то врло тачно и прецизно.
ШУМАДИНАЦ

Порукаод Vanja Panic » Уто Мар 13, 2012 9:47 pm

За оне који знају да читају
Воин Дубоњац
Слика
П.С.
Када би мени неко рекао за два колена уназад, био бих му захвалан
Vanja Panic

Порукаод ШУМАДИНАЦ » Уто Мар 13, 2012 9:50 pm

Теби ни бабе да су живе неби тачно знале да кажу. На мравињак кадседну незнају који их је мрав ујео.
ШУМАДИНАЦ

Порукаод Vanja Panic » Уто Мар 13, 2012 10:03 pm

ШУМАДИНАЦ пише: О твом родослову и шетању опанака боље да не пишем , а веруј ми имао бих много тога и то врло тачно и прецизно.

Прво што сам урадио бавећи се овим, урадио сам свој родослов.Потичем из села Котража, 3,5 км од центра Србије и Шумадије, а који се налази на Светињи на магистралном путу Београд - Крагујевац. Не желим никога да вређам, али ја нкад нисам носио опанке, ни мој деда, ни мој прадеда. Још ми је прадеда би општински службеник. У овај форум сам се укључио не бих ли са другима поделио знања која има, ако то Вама не одговара, маните ме се и прођите даље.
Још једном, после свих година бављења овим стварима, био бих врло захвалан некоме ко би ми рекао имена предака за које ја не знам.
Vanja Panic

Порукаод ШУМАДИНАЦ » Уто Мар 13, 2012 10:19 pm

Како си фин , а шта је са оним што си ми приватно написао. Када смо већ код тога да ти је прадеда био општински службеник реци ми молим те где то. Моји преци су далеко пре твојих били и трговци и посланици и тужиоци . Али пази да ти не кажем како су се звали. Твоји су шетали опанке , а ти тако црнпураст добро знаш и када. То што хоћеш " ДЕБЕЛО да наплатиш твој приватни рад " и навлачиш људе по форумима говори о потомку гњида и шљама чији су преци шетали опанке.
ШУМАДИНАЦ

Порукаод Vanja Panic » Уто Мар 13, 2012 10:37 pm

Боже, ко све живи у Шумадији
Vanja Panic

ПретходниСледећа

Повратак на КОРЕНИ СРБА - историја, традиција, култура

Ко је на вези