Добио отказ због Ватикана

Позитиван и негативан утицај институционалне религије на државу, нацију, друштво, сме ли држава да води верску политику, да ли се нација сме ограничити само на црквену духовност... итд.

Порукаод Svetovid » Суб Нов 06, 2010 11:51 am

:hoho :hoho :hoho

Владимир Ерић из Чачка отпуштен пошто је у канцеларији шефа производње написао поруку преко слике катедрале Светог Петра у Риму

Слика
Владимир Ерић Фото Г. Оташевић

Чачак – Предузеће „9. септембар“ дало је отказ свом раднику Владимиру Ерићу из Чачка с образложењем да „нема толеранције за друге вероисповести“. Он је 17. јула ове године, по подне, кад у канцеларији није затекао никог од инжењера, на зидној слици која приказује катедралу Светог Петра у Риму маркером написао „Непријатељ српског народа до страшног суда“, и потписао се.

Ерић је радио као металоглодач на ЦНЦ-машинама у Коњевићима код Чачка, а послодавац је оценио да је то било „некоректно и недолично понашање на раду“, уз трајно уништење слике.

Ерић није желео да се жали на решење о отказу у остављеном року од 90 дана и оно је постало правоснажно, али је после суспензије написао изјаву и доставио управи фирме у којој је радио четири године. Ту наводи:

„У канцеларију у коју сам улазио стављена је слика ватиканске катедрале што је дубоко повредило моја верска и национална осећања, јер сам поприлично упознат са проблемима и односом мог народа и православне цркве са непријатељским ставом Ватикана и римокатоличке јереси. Уз ову изјаву достављам у прилог књигу историчара Радослава Грујића о односу Ватикана према Србима кроз векове...”

Радник је, даље, написао:

„Сматрам да претпостављени у фирми ’9. септембар’ са поносом треба да презентују нашу земљу и да истичу симболе нашег народа којима су се вековима поносили наши преци. Спреман сам да надокнадим сваку материјалну штету која је настала мојим поступком и свесно прихватам сваку казну коју управа фирме одреди.“

Поред књиге, Ерић је руководству предузећа приложио и једну православну икону и једну слику Храма Светог Саве, али тај поклон није прихваћен.

У образложењу отказа послодавци истичу и ово:

„Владимир Ерић је радник који до сада није правио проблеме у раду, нити имао конфликте са другим радницима или претпостављенима. Али, ми смо фирма која се поноси чињеницом да извозимо у преко 50 земаља на свим континентима и да су наши сарадници људи различитих националности и вероисповести, па је једноставно неприхватљиво да наши радници имају било какав анимозитет према било којој другој нацији или вероисповести“.

У изјави за „Политику“ Ерић, иначе религиозан породични човек, наглашава да је „9. септембар“ врхунска, „светска фирма која производи софистициране машине за паковање салвета и папирних марамица“.

– Увек кад су у предузеће послом долазили странци, настојао сам да нашу фирму представим у најбољем светлу. Чистио сам радни простор око себе или утишавао музику, јер знате како је у радионицама. Тврдим и знам да нисам хомофобичан јер поштујем другомислеће људе, али стварно не разумем зашто се неко стиди својих светаца – вели Ерић.

Вредност уништене слике је 30 евра, а Ерић, који сада тражи нови посао, тврди да у предузећу није било радника друге вероисповести чија би осећања повредио.

Г. Оташевић
објављено: 06/11/2010
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Re: Добио отказ због Ватикана

Порукаод Коњаник » Суб Нов 06, 2010 1:15 pm

Од овако простачког национализма и треба се оградити. Дотични поступци су контрапродуктивни, а овакви ликови потпуно непотребни српском националном препороду и покрету. Овај тип "национализма" можда одговара "патриЈотама срБским", разноразним шабанима и вјерским фанатицима, али нормалној Србији и нормалним Србима никад. Србији требају интелигентни, способни, едуковани, уважени и људи поштовани широм Европе и свијета. Србија треба и мора наћи границу између ултралиберала и западних полтрона с једне, те шабана и вјерских фундаменталиста с друге. Ово није никакво гушење права већинског народа, ово је борба против примитивног исказивања нетрпељивости и борба против перцепције комплетне католичке популације на планети као нечег што је геноцидно по рођењу и у глобалу. Светосавски "патриЈоти" виде национални понос у мржњи према туђем, њима смета кад муслиман запали православну цркву, али кад је владика Качавенда осудио паљење џамије у РС, то је за њих било гушење људских права православаца. Такви ставови се не разликују од ставова хрватских шовиниста, код којих се свако санкционисање скрнављења српских светиња перцепира као мржња према свему што је хрватско и католичко. Кад бисмо ми слушали "светосавце", ми бисмо били у завади и ратовима са цијелом Европом, са цијелим исламским и католичким свијетом и са свим неправославним државама, док би нам државно уређење било теократија под контролом Руске Цркве која би наравно користила наше симпатије према Русима као народу да би нас држала у теократском ропству.
Коњаник

Поруке: 130
Придружен: Суб Авг 28, 2010 12:49 am

Порукаод Demokrata1993 » Суб Нов 06, 2010 1:37 pm

Lepo rečeno, Konjaniče!
"Kada dođes na svet, čitav svet se smeje, a ti si jedini koji plače. Vodi svoj život tako da na dan tvoje smrti čitav svet plače, a da ti budeš jedini koji će se smejati."
Konfučije(551 – 479 pre nove ere), kineski filozof i socijalni reformator
Корисников грб
Demokrata1993

Поруке: 566
Придружен: Нед Јун 13, 2010 8:40 am
Место: Lazarevac

Порукаод talican » Суб Нов 06, 2010 8:30 pm

Хм... мислим да би то исто и Шешељ урадио на његовом месту...
Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

Порукаод Глогов Колац » Пон Нов 08, 2010 1:42 am

Коњаник пише:Од овако простачког национализма и треба се оградити. Дотични поступци су контрапродуктивни, а овакви ликови потпуно непотребни српском националном препороду и покрету. Овај тип "национализма" можда одговара "патриЈотама срБским", разноразним шабанима и вјерским фанатицима, али нормалној Србији и нормалним Србима никад. Србији требају интелигентни, способни, едуковани, уважени и људи поштовани широм Европе и свијета. Србија треба и мора наћи границу између ултралиберала и западних полтрона с једне, те шабана и вјерских фундаменталиста с друге. Ово није никакво гушење права већинског народа, ово је борба против примитивног исказивања нетрпељивости и борба против перцепције комплетне католичке популације на планети као нечег што је геноцидно по рођењу и у глобалу. Светосавски "патриЈоти" виде национални понос у мржњи према туђем, њима смета кад муслиман запали православну цркву, али кад је владика Качавенда осудио паљење џамије у РС, то је за њих било гушење људских права православаца. Такви ставови се не разликују од ставова хрватских шовиниста, код којих се свако санкционисање скрнављења српских светиња перцепира као мржња према свему што је хрватско и католичко. Кад бисмо ми слушали "светосавце", ми бисмо били у завади и ратовима са цијелом Европом, са цијелим исламским и католичким свијетом и са свим неправославним државама, док би нам државно уређење било теократија под контролом Руске Цркве која би наравно користила наше симпатије према Русима као народу да би нас држала у теократском ропству.

Да ли си прочитао књигу Виктора Новака `magnum crimen`, или бар ону Шешељеву односно Лазе Костића о `Хрватима`?
Без тога немој да дајеш никакве коментаре о Ватикану.(моја добронамерна препорука)
Стара Троја,
никад није пала,
свето тројство,
вечна српска слава!
Корисников грб
Глогов Колац

Поруке: 131
Придружен: Уто Дец 08, 2009 9:16 pm

Порукаод Коњаник » Пон Нов 08, 2010 3:49 pm

Глогов Колац пише:
Коњаник пише:Од овако простачког национализма и треба се оградити. Дотични поступци су контрапродуктивни, а овакви ликови потпуно непотребни српском националном препороду и покрету. Овај тип "национализма" можда одговара "патриЈотама срБским", разноразним шабанима и вјерским фанатицима, али нормалној Србији и нормалним Србима никад. Србији требају интелигентни, способни, едуковани, уважени и људи поштовани широм Европе и свијета. Србија треба и мора наћи границу између ултралиберала и западних полтрона с једне, те шабана и вјерских фундаменталиста с друге. Ово није никакво гушење права већинског народа, ово је борба против примитивног исказивања нетрпељивости и борба против перцепције комплетне католичке популације на планети као нечег што је геноцидно по рођењу и у глобалу. Светосавски "патриЈоти" виде национални понос у мржњи према туђем, њима смета кад муслиман запали православну цркву, али кад је владика Качавенда осудио паљење џамије у РС, то је за њих било гушење људских права православаца. Такви ставови се не разликују од ставова хрватских шовиниста, код којих се свако санкционисање скрнављења српских светиња перцепира као мржња према свему што је хрватско и католичко. Кад бисмо ми слушали "светосавце", ми бисмо били у завади и ратовима са цијелом Европом, са цијелим исламским и католичким свијетом и са свим неправославним државама, док би нам државно уређење било теократија под контролом Руске Цркве која би наравно користила наше симпатије према Русима као народу да би нас држала у теократском ропству.

Да ли си прочитао књигу Виктора Новака `magnum crimen`, или бар ону Шешељеву односно Лазе Костића о `Хрватима`?
Без тога немој да дајеш никакве коментаре о Ватикану.(моја добронамерна препорука)

Брате, немам ја уопште позитивно мишљење о Ватикану, али се противим томе да се комплетна свјетска католичка популација поистовјећује са тим поповима у Ватикану и Папом као вјерским вођом. Није неки Шпанац ни Уругвајац крив за усташке злочине.
Коњаник

Поруке: 130
Придружен: Суб Авг 28, 2010 12:49 am

Порукаод talican » Уто Нов 09, 2010 4:10 pm

А ко их поистовећује? Добро се зна одакле је вековима уназад центар антисрпства.
Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

Порукаод Svetovid » Чет Нов 11, 2010 2:17 am

:kafa

Агџа: Ватикан испланирао атентат на папу 1981. године

АНКАРА – Атентатор на папу Јована Павла II из 1981. године Мехмет Али Агџа изјавио је данас у интервјуу турској државној телевизији да је Ватикан испланирао папино убиство.

"Влада Ватикана је то испланирала и организовала. Наређење да пуцам на папу дао ми је секретар Ватикана кардинал Агостино Казароли", рекао је Агџа у том интервјуу, а преноси агенција АНСА.

Додавши да је за атентат добио 50.000 долара, а да му је оружје стигло из Аустрије, Агџа је објаснио да је циљ Ватикана био да се подстакне рад тајних служби у борби против комунизма.

Агџа је 3. маја 1981. године на Тргу Светог Петра у Ватикану током пријема пуцао у папу и ранио га у стомак. Тада је Агџа имао 23 године.

После атентата провео је у италијанском затвору 19 година, а онда је 2000. протеран у Турску где је у затвору био још 10 година због ранијег убиства једног новинског уредника. Пуштен је на слободу у јануару ове године.

Јован Павле II га је у затвору посетио 1983. године и опростио му.

После тога Агџа је прво био оптужио за неуспели атентат једну од палестинских група, а затим бугарску обавештајну службу која је, пак, добила налог од совјетског КГБ-а који је страховао да би папа могао да подстакне антикомунистичку побуну.

Због тога су три турска и три бугарска грађанина били оптужени за ковање завере са Агџом, али су после извесног времена били ослобођени због недостатка доказа.

Ово је први интервју који је Агџа дао после пуштања из затвора. До сада је примио више од 50 понуда страних издавача и филмских кућа који желе да купе његову верзију приче о атентату на папу.
Танјуг
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Повратак на Нација и црква, секуларни национализам и клерикализам

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост