da li je ovo istina?Dvor!Strpitizeta?Joooooj!Vladika

Позитиван и негативан утицај институционалне религије на државу, нацију, друштво, сме ли држава да води верску политику, да ли се нација сме ограничити само на црквену духовност... итд.

da li je ovo istina?Dvor!Strpitizeta?Joooooj!Vladika

Порукаод wild colonial » Пон Феб 01, 2010 12:07 am

Passion is the element in which we live; without it, we hardly vegetate.
--Lord Byron
wild colonial

Поруке: 786
Придружен: Пет Дец 04, 2009 3:46 pm

Re: da li je ovo istina?Dvor!Strpitizeta?Joooooj!Vladika

Порукаод mrmot » Пон Феб 01, 2010 12:59 am

:haha
Omiljene su mu palačinke od mladog sira

- Hrana na dvoru je pretežno bogata ribom, morskim plodovima i organskim povrćem, koje gaji pored dvora. Vladika sam priprema oslić kuvan sa limunovim sokom. A od slatkiša, omiljene su mu palačinke od mladog sira sa šećerom, prelivene limunovim sokom - kaže Nestorović.

- Gospodin Kačavenda je veoma razigranog i stvaralačkog duha. Na propovedima deluje strog, ali to je odraz profesionalizma i discipline. U suštini je miran, sasluša svakoga, hoće da pomogne, pogotovo novom monaštvu. Veliki je dobročinitelj i nije egoista. Voli poeziju. Veliki je perfekcionista. Savršeno je uredan. Malo ko zna da je pored teologije završio i Pravni fakultet. Rad, red i disciplina karakterišu njegov život. Inače, ima najveću kolekciju džez diskova i ploča iz čitavog sveta. Jako voli da sluša vojvođanske tamburaše, „Deronje" i Harisa Džinovića, uz koga ponekad i sam zapeva uz dobro vino! - kaže Nestorović.

Слика

Слика

Слика
Корисников грб
mrmot

Поруке: 185
Придружен: Уто Сеп 29, 2009 3:21 pm

Порукаод mrmot » Пон Феб 01, 2010 3:27 am

Слика
Корисников грб
mrmot

Порукаод wild colonial » Пон Феб 01, 2010 12:28 pm

Izvinite a ko je ovo gore na photo? :type :kafa
--Lord Byron
wild colonial

Порукаод mrmot » Уто Феб 02, 2010 4:31 am

wild colonial пише:Izvinite a ko je ovo gore na photo? :type :kafa

Donatorka Marijana Mateus na Svetosavskom balu.
bivsa supruga Koleta sto je drzao secerane.

http://www.kurir-info.rs/clanak/beograd ... glamurozno

Glamurozno
Prvi put posle 170 godina održan humanitarni svetosavski bal u Domu vojske pod pokroviteljstvom Ministarstva odbrane Srbije

Krem srpske prestonice okupio se u Domu vojske Srbije na humanitarnom svetosavskom balu. Ovaj glamurozni događaj organizovale su Marijana Mateus i Dragana Grnčarski. Posle 170 godina Vojska je bila pokrovitelj ovakvog događaja, kao što je to bilo u vreme Obrenovića.

Pored ministra odbrane Dragana Šutanovca balu su prisustvovali vladika Irinej Bulović, zatim bivši predsednik Srbije Zoran Lilić, Velimir - Bata Živojinović... Bile su tu i Katarina Rebrača, Suzana Mančić... Muzičara je bilo zaista mnogo: Aca Lukas, Žika i Zana, Viktorija, Zorana Pavić, Sanja Papić, bivše modelsice Sindi i Nevena, Dajana, Goga Sekulić... Uz njih su bili i Vesna de Vinča, Lokica Stefanović i poznati modni kreator Zvonko Marković.

Marijana Mateus rekla je da joj je drago što su se ljudi odazvali pozivu na humanitarni bal i vratili se u neka možda zaboravljena vremena.
- Bal je humanitarnog karaktera, a prihod je namenjen deci pilota koji su poginuli pre deset godina braneći Srbiju. Ovo je i prva humanitarna akcija koju sam organizovala u Beogradu, a to sam već radila u Budimpešti i Minhenu. Drago mi je da su dame ispoštovale priliku i obukle balske haljine. Moram da priznam da to izgleda svetski - rekla je Mateuseva i dodala da njeni bivši muževi „nisu došli jer su imali poslovne obaveze“.
- Naravno, biće prilike i za to, jer se nadam da će svetosavski bal prerasti u tradiciju - uverava Mateusova.

Program su vodili Slavko Beleslin i Snežana Dakić. Na samom početku Svetosavsku himnu otpevali su mališani iz hora Čarolija, a potom je goste zabavljao vojni orkestar „Stanislav Binički“.

Слика
Корисников грб
mrmot

Порукаод mrmot » Уто Феб 02, 2010 4:40 am

Корисников грб
mrmot

Порукаод Caliburn » Пет Феб 05, 2010 2:45 pm

Neki stvarno nemaju mere.
Pitam se, sada kada je patrijarh poznat po skromnosti umro, da li će imati granica?
Caliburn

Поруке: 806
Придружен: Чет Окт 01, 2009 2:26 pm

Порукаод wild colonial » Чет Феб 11, 2010 12:15 am

http://www.tvcrazy.net/videos/action/im ... k_big2.jpg

meni taj shto se slvlachi lichi na Hulka> :hoho

Ne znam koga bi on zainteresovao nag?Ne zenu svakako! :ala
--Lord Byron
wild colonial

Порукаод Svetovid » Сре Апр 07, 2010 2:32 am

Vladika Kačavenda striperu dao 50.000 evra?
:lupa
Vesti - Društvo | SrbijaNet | 14 mart 2010

http://www.srbijanet.rs/vesti/drustvo/4 ... -evra.html

Слика

Striper Dejan Novaković, koji je šokirao javnost snimcima sa vladikom zvorničko-tuzlanskim Kačavendom u njegovoj raskošnoj vili u Bijeljini, otkrio je da mu je ’vladika poklonio 50.000 evra za master studije na privatnom fakultetu u Rimu’, prenosi ’Press’.

Nestorović tvrdi da mu je vladika dugogodišnji prijatelj i dalji rođak, koji mu navodno poklanja parfeme, kupuje markirana odela i daje druge skupe poklone. Specifičan odnos koji ima sa Kačavendom, koji nije baš tipičan za unuka i dedu, striper je objasnio rečima da je vladika ’savremen čovek’. On objašnjava čime je zaslužio toliku naklonost svog darežljivog ’rođaka’.

’Moj najveći kapital je moje znanje, za koje je vladika obezbedio 50.000 evra. Ja nisam običan striper, već multimedijalni talenat. Fakultet u Rimu za koji sam dobio stipendiju je fakultet za medije, muziku i film. Novac je obezbeđen od donatora i prijatelja vladike. Cela suma biće uložena za moj život i studije u Rimu. Već 25. marta putujem’ kaže Nestorović.

’Rekao mi je: ,Dejane, ja nisam Rokfeler, a to što sam ti obezbedio novac za tvoj projekat je od srca’. Odgovorio sam mu da je uspešniji i srećniji čovek od Rokfelera’ dodaje Nestorović. On je opisao i kako je opremljen Kačavendin dvorac u Bijeljini, ističući da je ceo objekat pod video nadzorom.

’Retka dela poznatih svetskih slikara krase njegove odaje na dvoru i tako je nastalo to malo parče raja na Zemlji, a grčki umetnici koje sam imao i ja čast da upoznam radili su na pozlaćivanju njegovog stilskog nameštaja. Procenjuje se da „zlatni salon" vredi najmanje 300.000 evra a samo pozlaćeno ogledalo 20.000 evra! Neki komadi su iz Japana i Persije’ priča Nestorović o bogatstvu i raskoši u kojem vladika uživa, a koje mnogi matraju nespojivim sa njegovom crkvenom funkcijom.

Na novinarsko pitanje da li je istina da je dao novac za stipendiju za master studije u Rimu svom rođaku Dejanu Nestoroviću iz Novog Sada, vladika Vasilije Kačavenda je samo rekao: ’Manite se Toga! Ma kakva stipendija!’. Na pitanje da li mu je Nestorović zaista rođak, i otkud ima takve odnose sa jednim striperom, vladika nije imao nikakav komentar.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Svetovid » Сре Апр 07, 2010 4:11 am

:kafa

Слика

Слика

Слика
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Следећа

Повратак на Нација и црква, секуларни национализам и клерикализам

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост