Војислав Шешељ о верској толеранцији

Позитиван и негативан утицај институционалне религије на државу, нацију, друштво, сме ли држава да води верску политику, да ли се нација сме ограничити само на црквену духовност... итд.

Re: Војислав Шешељ о верској толеранцији

Порукаод Svetovid » Суб Апр 07, 2012 6:36 am

Војислав Шешељ
Цитати
:knjige

"Меморандум СПЦ-а написан је под притиском источно-америчког владике Христофера Питербуршког. Не сме се искључити ни улога Атанасија Јевтића, који се већ дужи период понаша као ђавољи шегрт". - („Вечерње новости“, 6. јун 1992.)

"Не прихватам да је било који свештеник ближи Богу од мене". - („ТВ Палма“, фебруар 1999.)

"Никада на студенте нисам потезао пиштољ, већ на руљу која је хтела да ме линчује. Студенти су на факултету, кад изађу са факултета они су грађани и не могу бити повлашћени у погледу њиховог понашања. Руља се поновила, после 5. октобра, не знам који дан, напали су ме пред скупштином, било је довољно да се испали један метак и они су се разбежали. Руљу увек чине кукавице, руља је јака када је у чопору... Не дај ми боже такве власти где су у парламенту само факултетски образовани људи, држава би брзо пропала... У америчком конгресу је обелодањено да је 77 милиона долара дато да би опозиција променила власт... Он (Кустурица) је мене изазивао на двобој а ја сам нудио да један криминалац „Лале Робија“ изађе место њега јер би се устручавао да упуцам Кустурицу. Увек сам се питао како се осећао официр Дантес који је убио Пушкина." - У емисији са Биљаном Вилимон у вези сексуалне афере Вука Обрадовића („ТВ Пинк - Клопка“)
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод velesila » Пон Јул 28, 2014 6:53 pm

князь пише:Оптужио си ме да сам фалсификовао плакат, доказао сам ти да нисам. Можеш ти њега да називаш позером, он је члан СРС и тврди да је то званичан став странке. А није ни први ни последњи који је члан СРС, и неке друге организације. Колико се сећам и Миша Вацић је својевремено био кандидат за одборника у скупштини општине Нови Београд. СРС је једна громада без главе, хтели ви да признате или не људи су за вас гласали због Томе и Вучића. Никога у овој земљи не занимају твоје приче о братству-јединству са католицима и муслиманима, јер смо сви већ искусили то братство на својој кожи.
АКО ЈЕ ШЕШЕЉ, НИЈЕ БОГ!

Knjazu, pobrkao si loncice!Seselj nije rekao da se treba bratimiti sa Hrvatima i Muslimanima nego sa Srbima katolicima i Srbima muslimanima. Dakle, onome koji je druge vjere sem pravoslavne a prihvati srpsku nacionalnost - da se njemu omogući potpuna integracija u srpsko drustvo!Ja licno znam nekoliko Srba katolika i muslimana, nacionalista - i sta bi ih sada trebao odbaciti jer su druge vjere - za sto se zalazu oni politički iz klovnovi Nasih, Obraza itd.!?

Dakle, ne dao Bog vise bratimljenja sa Hrvatima i "Bosnjacima" ali dao sa svima onima koji su prihvatili srpsku nacionalnu svijest, bilo koje konfesije da su - a ima ih dosta i njihov se broj sve vise povecava :lujk
velesila

Поруке: 66
Придружен: Пон Јул 28, 2014 12:39 pm

Порукаод velesila » Пон Јул 28, 2014 7:10 pm

Svetovid пише:Слика

Слика

"Na sednici Savezne skupstine on je (Seselj) održao jedan mirotvorni
govor, sledeći dan je obukao uniformu, prekosutra će da stavi fes na
glavu, naprosto ja više ne mogu da se iznenadim ni na jedan njegov potez" (Zoran Djindjić o Seselju)

Nije fes al je zato palestinku! :evovam2
velesila

Поруке: 66
Придружен: Пон Јул 28, 2014 12:39 pm

Порукаод Svetovid » Уто Дец 02, 2014 11:52 am

Најновији Шешељев интервју за федералну телевизију у Босни:

"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Претходни

Повратак на Нација и црква, секуларни национализам и клерикализам

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост