Помало сам се разочарао у Ратка Младића

расправе о томе да ли, и колико, митови садрже одређене системе вредности, да ли је племенска митологија претеча политичке идеологије... итд.

Re: Помало сам се разочарао у Ратка Младића

Порукаод Милица » Суб Мај 28, 2011 1:36 pm

П.С. Не могу да верујем да има неког ко је разочаран... Наравно да нам је свима жао, али мислим да није време за овакве коментаре...
Корисников грб
Милица

Поруке: 340
Придружен: Чет Окт 29, 2009 2:08 pm

Порукаод talican » Нед Мај 29, 2011 3:33 pm

Световид - Мустафовид :igra
Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

Порукаод Svetovid » Нед Мај 29, 2011 11:13 pm

Милица пише:П.С. Не могу да верујем да има неког ко је разочаран... Наравно да нам је свима жао, али мислим да није време за овакве коментаре...

Ваљда као човек који има МИТСКУ СВЕСТ могу да будем разочаран што је срушен мит о генералу који се не предаје никада. Мало је тешко о овоме писати, јер испада да ја желим да Ратко Младић изврши самоубиство да би га народ славио. Мени је драго што ће Ратко видети своју породицу, децу, унуке... али сам такође свестан шта чека и њега лично и Србију у наредном периоду.

talican пише:Световид - Мустафовид :igra

"Мустафа" је вечерас био на митингу који су ови твоји "Срби" (навијачи и други шабани) успели да покваре.
:kafa
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Caliburn » Пон Мај 30, 2011 11:32 am

Svetovid пише:Најпре, очекивао сам да се попут наших старих хајдука крије по планинама, а не у равничарском Зрењанину.

Jeste, i to u istoj onoj kući, koju je Marko Lopušina pominjao u svojoj knjizi "Lovci na Mladića" iz 2006. godine.
Svi Mladici koji su nastanjeni u Srbiji rodaci i da se svi medusobno poznaju. U Srbiji je svega desetak porodica koje nose prezime Mladic, ali niko se od njihovih clanova ne zove Ratko. Svi Mladici koji zive u Srbiji poreklom iz sela Bozinovica kraj Kalinovika, gde je roden i optuzeni general. Naseljeni su u nekoliko vojvodanskih sela u okolini Zrenjanina i Novog Sada. Mladica ima u Perlezu i Lazarevu, selima kod Zrenjanina, kao i Stepanovicevu, Ravnom Selu, Futogu i Petrovaradinu kod Novog Sada.

Kako da ne... :kafa

Svetovid пише:Друго, дозволио је да га заробе. Нећу да сугеришем шта је требао да уради, у сваком случају било шта само да не дође у овакву ситуацију, јер је његово заробљавање на симболичком нивоу једнако заробљавању државне заставе или војничке сабље.

Очекивања нације су била велика, а Ратко Младић је пропустио шансу да уђе у мит.

Ratko Mladić je star i bolestan čovek, koji nije u aktivnoj službi više od petnaest godina, a pri tome je doživeo tešku porodičnu tragediju, sa kojom nije imao prilike da se nosi.
Stvarno Svetovide, šta si ti očekivao?
Juriš a la Bata Živojinović sa "šarcem" u jednoj ruci i "kragujevčankom" u drugoj? :izvol
Caliburn

Поруке: 806
Придружен: Чет Окт 01, 2009 2:26 pm

Порукаод Caliburn » Пон Мај 30, 2011 11:36 am

talican пише:
Svetovid пише:Причао сам данас са обичним људима, радницима-сељацима, о целој ствари.

Сељаци... "све знају"... да их питаш и за нуклеарну физику, имаће одговор!

To je proizvod poslednjih nekoliko decenija uništavanja srpske kulture.
Što si ti toliko zapeo da kritikuješ seljake i narodnu kulturu srpskog naroda, meni stvarno nije jasno. Osim ako ti baš toliko smeta u tvojoj novogrčko-jevrejskoj, uvoznoj veri, pa te još uvek žuljaju opanci i sukneno odelo i ne dozvoljavaju ti da se opustiš u svojoj pokondirenosti. :kafa
Caliburn

Поруке: 806
Придружен: Чет Окт 01, 2009 2:26 pm

Порукаод talican » Пон Мај 30, 2011 10:43 pm

Caliburn пише:
talican пише:
Svetovid пише:Причао сам данас са обичним људима, радницима-сељацима, о целој ствари.

Сељаци... "све знају"... да их питаш и за нуклеарну физику, имаће одговор!

To je proizvod poslednjih nekoliko decenija uništavanja srpske kulture.
Što si ti toliko zapeo da kritikuješ seljake i narodnu kulturu srpskog naroda, meni stvarno nije jasno. Osim ako ti baš toliko smeta u tvojoj novogrčko-jevrejskoj, uvoznoj veri, pa te još uvek žuljaju opanci i sukneno odelo i ne dozvoljavaju ti da se opustiš u svojoj pokondirenosti. :kafa

Рекао сам о томе шта мислим у теми "Критика паганизма" viewtopic.php?f=5&t=945&start=20 са које си се ти повукао.
Ја опанке да обујем и шајкачу да ставим, за тебе ћу увек бити господин. А ти у недостатку аргумената и у својој умној ограничености можеш само да крештиш, пиштиш, вриштиш, шиштиш! Као дериште коме су узели играчку. Није ни чудо што ретко ко с тобом може да успостави нормалну дискусију.
Корисников грб
talican

Порукаод князь » Суб Јул 02, 2011 8:20 pm

Да кренемо од почетка.

Луд је свако ко верује да се Младић заиста крио у Лазареву, иако то јесте хајдучко место, у коме га сигурно нико не би одао.

У нормалној држави је НОРМАЛНО да генерал који се школовао за то обави своју дужност у случају рата, али се код нас због издаје генерала из ЈНА сматра херојским чином што се Младић уопште прихватио дужности. (овим не желим да оспорим Младићево херојство)

Нетачно. Многи су се прихватили дужности - па нису хероји. Младићева највећа заслуга је његов успех. Он је успео да одбрани Србе. А бранити Србе је један врло тежак и незахвалан посао. Ко то успе - тај је херој.

Очекивања нације су била велика, а Ратко Младић је пропустио шансу да уђе у мит.
Волео бих да је Младић ушао у мит, али нажалост....

У мит се не улази ако Световид каже, већ ако народ каже. Младић је у мит ушао још '92. Тада су му певали исто као и данас.

Ratko Mladić je star i bolestan čovek, koji nije u aktivnoj službi više od petnaest godina, a pri tome je doživeo tešku porodičnu tragediju, sa kojom nije imao prilike da se nosi.
Stvarno Svetovide, šta si ti očekivao?

Тачно. И ко зна шта му се још дешавало по разноразним војним базама у којима су га држали и правили од њега ово што је данас.

Верујем да Таличан реченицом да "сељаци о свему имају мишљење" није имао намеру да вређа сељаке, већ да укаже на погубну несавршеност демократије, односно мишљења масе.
"Сваки веродостојни Србин мора да се суочи са питањем: да ли би остао непоколебљив и на изгубљеном месту Србства без икакве наде?" - Драгош Калајић
Корисников грб
князь

Поруке: 857
Придружен: Нед Нов 15, 2009 8:51 pm

Порукаод talican » Суб Јул 02, 2011 9:00 pm

князь пише:Верујем да Таличан реченицом да "сељаци о свему имају мишљење" није имао намеру да вређа сељаке, већ да укаже на погубну несавршеност демократије, односно мишљења масе.

Управо то. Овде свако за себи даје за право да из свог неког хира суди о овоме или ономе, па макар и не познавао ситуацију. А о критичком мишљењу да не причам. Мишљење појединца из широке народне масе је у већини случајева производ медија и њихових хирова.
Корисников грб
talican

Претходни

Повратак на Идеологија и митологија

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост