Услови за добар брак?

брак, деца, везе, шеме, комбинације, љубав кроз историју и модерно схватање љубави...

Услови за добар брак?

Порукаод Svetovid » Пон Нов 17, 2014 11:53 pm

:kafa
http://m.vesti-online.com/clanak_1/?article-id=447429
Psihijatar, književnik i akademik: Vladeta Jerotić
Vladeta Jerotić je nedavno bio gost Kragujevca gde je upravo otvoreno Pravoslavno predbračno savetovalište. On je u svom predavanju otkrio kako i kada se stiče ljubav, zašto se brakovi raspadaju i u kakvim zajednicama treba da odrastaju deca.

Kako treba da izgleda uspešan brak?

- U braku postoje četiri nivoa komunikacije između partnera: duhovni, intelektualni, emotivni i fizički. Za dobar brak, bar dva bi trebalo da funkcionišu. Kad popusti jedan ili dva, treba raditi na ostalim. Muž i žena, odnosno svako, treba da rade na svojoj individuaciji.

Šta to tačno znači?

- Ne treba mešati individualizam i individuaciju. Svi se rađamo kao individue, ali ovo drugo je proces razvoja koji vodi do ličnosti, koja se piše malim i velikim slovom. Razvijati samog sebe, dakle.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Re: Услови за добар брак?

Порукаод Tatzelwurm » Уто Нов 18, 2014 12:27 am

Да будеш глупљи од жене. :lujk
There comes a time when you look into the mirror and what you see is all you will ever see. And you accept it, or your kill yourself. Or you stop looking in mirrors."
LIBERUM VEL I MORTE
"There is no conflict between the ideal of religion and the ideal of science, but science is opposed to theological dogmas because science is founded on fact." -Nikola Tesla
"They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety"-Benjamin Franklin
.˙. .˙. .˙. .˙. .˙. 爻 .˙. .˙. .˙. .˙. .˙.
THE SOURCE OF MY MAGICK IS LOVE. WHO IS THE SOURCE OF LOVE?
Корисников грб
Tatzelwurm

Поруке: 1549
Придружен: Пон Мај 16, 2011 11:39 am
Место: Обилазим свет и гледам шта се ради...

Порукаод Svetovid » Уто Нов 18, 2014 12:46 am

Tatzelwurm пише:Да будеш глупљи од жене. :lujk

Објасни мало детаљније, плиз. :vamp3 Јел то неки матријархат типа: жене управљају, мушкарци извршавају? Има логике, ја знам доста људи који ништа не би постигли у животу да нису имали лудачки амбициозну жену која их стално притиска. :vamp3
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Tatzelwurm » Уто Нов 18, 2014 12:51 am

Да жена буде паметнија од тебе. Ако је жена глупља од тебе не гине ти робија и на крају одлив мозга од силних глупости које мораш да слушаш и исте да трпиш сваког дана. :opaki

Ово друго што си навео нема ама баш никаве везе са нечијом "памети" , много више има са вољом. Неки људи немају довољно развијену вољу и за све им треба нечија подршка. Ти људи ако пронађу драгану која ће их разумети и у свему подржавати , знај да су пронашли прави мали рај на земљи. Али , овде се не ради о нечијој лењости , већ од нечијој интелигенцији. Ако паметног мушкараца посадиш да читав живот буде поред глупе жене има или да се ускоро разведе или да од силних тетошања начисто полуди и одглупи. Мушкарцима су глупе жене добре само за ону ствар и још по неку... За остало боље да идеш у затвор него да живиш са таквом.... :opaki

Такође , није лоше ни када вам мождане вијуге раде на сличним фрекфренцијама односно када не постоји довољан сукоб међу интелектима да прерасте у свађу. Тада , "ко је испред" није апсолутно битно.

И наравно , на крају ту је разлика у годинама. Што је већа разлика то је боље за брак. :kafa
There comes a time when you look into the mirror and what you see is all you will ever see. And you accept it, or your kill yourself. Or you stop looking in mirrors."
LIBERUM VEL I MORTE
"There is no conflict between the ideal of religion and the ideal of science, but science is opposed to theological dogmas because science is founded on fact." -Nikola Tesla
"They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety"-Benjamin Franklin
Корисников грб
Tatzelwurm

Порукаод Svetovid » Уто Нов 18, 2014 1:42 am

Има сад модерних бракова у којима свако задржава своју собу, свој компјутер, свој стил живота, тако да се више чува аутономија личности него у ранијим епохама. А и не знам како дефинисати интелигенцију, има их разних врста. Ако узмемо да је доказ памети, на пример, познавање софистицираних технологија, а доказ глупости читање књиге "Секс и град" (као да серија није довољна), могу рећи да познајем бар један брачни пар који изврсно фукционише и поред очигледне интелектуалне надмоћи мушког партнера. Раније сам отворио једну тему о интелигенцији партнера и дошао до закључка (који не мора бити тачан) да је врло ретко да се партнери поклапају у интелигенцији.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Tatzelwurm » Уто Нов 18, 2014 1:50 am

То је немогуће , осим ако не живиш у толикој великој кући или стану да можеш унутра да се изгубиш. Или , ако због обилног посла не проводиш толико времена са партнерком... :kafa И кеш ту иде као фактор. Код жена све се рачуна подједнако па тако и нечија способност да зарађује. Просто је невероватно у каква се дивна бића жене претворе када има пара... :mjaumjau Ваљда тада све могу. :opaki

Интелигенција је способност обављања логичких операција ,а не да ли читаш "Секс и град" или Канта. :kafa
LIBERUM VEL I MORTE
Корисников грб
Tatzelwurm

Порукаод Svetovid » Уто Нов 18, 2014 2:05 am

Tatzelwurm пише:Интелигенција је способност обављања логичких операција

То је само логичка интелигенција. Неко други би рекао да је интелигенција способност апстрактног размишљања, неко трећи да је то умеће социјалног уклапања, и тако даље... Па и саме логичке операције су врло разноврсне. На пример, ја сам лош математичар, а добар шахиста, јесам ли онда глуп или паметан? И једно и друго има елементе логике.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Tatzelwurm » Уто Нов 18, 2014 2:13 am

Значи постоји не-логичка интелигенција? :hoho Ако ја кажем да су 2+3=5 ,архидудуку биће то апсрактно размишљање , глупом биће лудост из које ће следити одбојност ,а потом ће се излећи некада накарада, просечан покушаће да схвати како је 2+3=5 ,а пеметан знаће да је 2+3=5 ,а геније ће рећи да је ово непотпуно , јер нпр. 2+3=10 за основу 4. :kafa

Ниси вежбао математику или ти је било мрско да вежбаш зато је не знаш. :kafa
LIBERUM VEL I MORTE
Корисников грб
Tatzelwurm

Порукаод Svetovid » Уто Нов 18, 2014 2:24 am

Добро, ајд, да не скрећемо много са теме:
Јеси наилазио на паметније жене од себе? :vamp
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Tatzelwurm » Уто Нов 18, 2014 11:07 am

Постоји грешка у претходом посту. Јуче док сам куцао брзо случајно ми се омакло да уместо 5 напишем 4. Тачније 2+3=10(5) , односно 2+3=11(4). :kafa

Не знам да ли су биле паметније од мене ,али ја се доиста узбудим када жена доминара над моном како физички тако и умно. Ваљда ми то даје оно што народ каже "ветар у леђа" и додатно подстиче мој мозак да још брже ради и више буде креативан. Ја сам иначе веома одбојан "мало паметним" људима. Мислим , могу ја да се дружим са њима ,али чим крене да се копа по дубини имам утисак као да газим на нагазним минима. Што се тиче ускогрдних , код њих не налазим одбојност ,али за неколико година постоји шанса да ћу нагазити на неку мину само зато што сам дирнуо у нешто што су они "увретели себи у главу" , па ма колико они били паметни или себе сматрају за паметним. Ја себе не сматрам паметним човеком , па ми је тако драже када неко своју глупост призна него "паметан" када се хвали пред свима како је паметан и непогрешив папа. Тај егоцентризам и ту ватру можеш једно да пронађеш код верских фанатика само за разлику од ових мученика који робују неком спољашном менталном програму , ови су робови унутрашњих програма илити самог себе. :kafa

Него , нажалост нисам упознао нити једну такву , мада сам Х пута мислио да се налетео на баш ту и Х пута је она мислила да сам ја "генијалнији" од ње , што ме је додатно сексуалано узбуђивало. Верујем да када бих нашао на неку "ненормалну" , јер онај који је луђи од мене сигурно је НЕНОРМАЛАН исправа би се 100% од ње саме уплашио.

Укратко , ја волим када жена и ја можемо једном другом рећи баш све што мислимо ,а не ја сада као према сваком другом човеку да бирам оно што ћу изговорити. Ја волим дубоке разговоре , где се једна тема обради као Шешељ у Хагу ,а не плитке где се одмах после моје друге реченице одмах или окреће друга страна или се седи на ушима.

Слика
LIBERUM VEL I MORTE
Корисников грб
Tatzelwurm

Следећа

Повратак на Љубав, сексуалност и породица

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост