Комбинација паметни/глупи чешћа него паметни/паметни?

брак, деца, везе, шеме, комбинације, љубав кроз историју и модерно схватање љубави...

Има ли ова анализа било каквог смисла?

потпуно си промашио, ово није уопште тачно
0
Нема гласова
делимично добра анализа, али није све баш тако
2
100%
потпуно исправна анализа
0
Нема гласова

Укупно гласова : 2

Комбинација паметни/глупи чешћа него паметни/паметни?

Порукаод Svetovid » Нед Дец 08, 2013 12:49 pm

Некада сам живео у заблуди да се интелигентни људи проналазе међу собом, па бејах у уверењу да је чешћа комбинација паметан мушкарац и паметна девојка од паметан/глупа или глуп/паметна, и да веза не функционише ако нема поклапања у интелигенцији.

Тачније, нисам имао појма о животу. :vamp :mjaumjau

Међутим, стварност ме демантовала. Изгледа да се супротности привлаче и у овом погледу. Познајем изузетно глупе, необразоване девојке, просечне лепоте, који су се удавале за професоре универзитета, компјутерске геније, талентоване научнике (како им је то пошло за руком, појма немам, потпуна мистерија :kikl ), а опет, знам изузетно паметне, начитане, талентоване девојке које су се удавале за типичне војнике, таксисте и поштаре (свака част овим часним занимањима, да се неко не пронађе увређен), и потпуно одбациле све своје умне потенцијале, ради сигурности обичног породичног живота (деца-кухиња-обични свакодневни живот).

Немам баш прецизан одговор зашто се интелектуалац радије "смува" са простодушном девојком, и зашто интелектуалка радије "пада" на шарм просечног него надпросечног мушкарца. Могућ одговор се можда налази у томе што интелектуалци превише размишљају, превише сумњају у свет око себе, па тако сумњају и у себе, своје личне способности и квалитете, онда делују несигурно и са мање самопоуздања бирају партнере. Са друге стране, они мање паметни или глупи људи, потпуно су несвесни својих слабости, или не придају неки нарочити значај својим манама, али им је зато самопоуздање главно оружје. “The biggest cause of trouble in the world today is that the stupid people are so sure about things and the intelligent folks are so full of doubts.” - Bertrand Russell
:vamp
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Re: Комбинација паметни/глупи чешћа него паметни/паметни?

Порукаод Aнa » Нед Дец 08, 2013 3:28 pm

важно је да су људи добри по души
нема важности кад је неко образован,паметан, лијеп,начитан ако је поган и ништа роба
Корисников грб
Aнa

Поруке: 4089
Придружен: Пет Нов 11, 2011 6:49 pm

Порукаод Svetovid » Пон Дец 09, 2013 11:31 am

„Свијет је овај тиран тиранину, а камоли души благородној" :vamp
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Aнa » Сре Дец 11, 2013 1:52 pm

Србија има тек непуних 10% факултетски образованих људи, ту спадају и они са вишом школом
врло битна ставка је и емоционална интелигенција
Корисников грб
Aнa

Порукаод Svetovid » Сре Дец 11, 2013 5:03 pm

Ana пише:Србија има тек непуних 10% факултетски образованих људи, ту спадају и они са вишом школом
врло битна ставка је и емоционална интелигенција

Не мислим на формално образовање, многи немају новца да се формално образују, да плаћају школарине, а поседују раскошну интелигенцију, такође не мислим ни на конкретно радно место, многи са факултетима раде било какве послове, физичке и друге, да би опстали, што је похвално и додатно доказује њихову интелигенцију. На пример, у уводном тексту, помињао сам војнике и таксисте, неки одлазе да буду професионални војници јер немају бољег избора пошто су сиромашни, а не зато што су глупи за друге послове, неки таксирају иако су магистри наука јер немају други посао, уопште не мислим на такве случајеве. Кад кажем интелигенција, мислим пре свега на способност креативног размишљања, и уопште, на способност било каквог сложенијег размишљања и деловања.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Aнa » Чет Дец 12, 2013 3:18 pm

онда би требало да буде неколико разлога....
прво је љубав и ту нема нешто много објашњавати
друго је, да се људи плаше самоће и дође трентутак кад хвата паника, жене да се неће остварити као мајке, а мушкарци к'о мушкарци да има ко о њима да брине
треће, када се доживи велико разочарење у љубави, па је онда свеједно
четврто, када се из ината, свађе склопи брак са неким другим који није ни приближно вољеном бићу, то зна да буде врло мучно, јер кад прође бијес онда је куку! леле!, али врeменом људи науче да живе са тупим болом који их редовно опомиње да су се зезнули прописно
сигурно има још разлога....
Корисников грб
Aнa

Повратак на Љубав, сексуалност и породица

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 2 госта