До партнера преко агенције / посредника, што да не

брак, деца, везе, шеме, комбинације, љубав кроз историју и модерно схватање љубави...

Re: До партнера преко агенције / посредника, што да не

Порукаод Gwydion » Суб Јан 07, 2012 6:16 pm

I da, što je najbitnije loći se na slavic paganism. Ja joj pokazao onu Rerihovu sliku o paganskim hramovima koja je u ZG i pala je sa nogu na prelepu joj stražnjicu... tako da sve zadovoljava, sem što je po nacionalnosti Nemica, a ne ovdašnja...
Корисников грб
Gwydion

Поруке: 160
Придружен: Сре Јан 04, 2012 1:03 am

Порукаод Svetovid » Сре Јан 11, 2012 4:32 am

:hoho
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Gwydion » Сре Јан 11, 2012 11:49 am

Svetovid пише::hoho

Priceless, odavno sam ja govorio da su ti umetnici pederčione :)
Корисников грб
Gwydion

Поруке: 160
Придружен: Сре Јан 04, 2012 1:03 am

Порукаод SunFun » Чет Јан 12, 2012 8:09 pm

Иако највише волим уживо, не смата ми ни Бијр Шејр, Фејсбук, дејтинг сајтови...трећи миленијум налаже нова правила...
Слога и вјера побједити мора, биће опет српска Црна Гора.
Корисников грб
SunFun

Поруке: 520
Придружен: Уто Сеп 29, 2009 9:49 pm
Место: Србија/Црна Гора

Порукаод Svetovid » Пон Феб 27, 2012 10:21 am

:kafa

Moderne provodadžije: Ljubav godine ne broji
V. C. Spasojević | 25. februar 2012. 20:54

Broj agencija za bračno posredovanje raste, ali je sve manje onih koji traže njihove usluge. Najmlađi klijenti agencija imaju 20, a najstariji 78 godina. Sve više usamljenih

Слика

MIKI je imao 51 godinu, a Jelena 40 kad su prvi put stupili u kontakt. Iako rođeni Beograđanin, on već godinama živi u Kanadi i pre toga se nije ženio. Ona je ceo život provela u srpskoj prestonici.

- Prvo nam se javio Miki po preporuci prijatelja i poslao popunjen upitnik sa svojim podacima i željama kakvu bi srodnu dušu voleo da upozna. Pala nam je na pamet Jelena, takođe naš član, i posle obostrane saglasnosti, pomogli smo im da razmene adrese - kaže Ljiljana Lepšanović, sociolog iz Udruženja za bračno posredovanje „Fortuna“, organizacije koje će u junu proslaviti 30. rođendan.

Miki i Jelena su se prvi put videli sedam dana pre venčanja. Pre toga kontaktirali su isključivo „skajpom“. Jelena je čak išla da upozna njegovu majku u Beogradu. Posle samo dva meseca „elektronske veze“ zakazana je svadba, a među zvanicama bili su i sociolog i psiholog iz „Fortune“. Ovaj par već tri godine srećno živi u Kanadi.

Za tri decenije puno je i lepih i tužnih pričica iz ove agencije - od žene koja je preko „Fortune“ upoznala muža, pa posle dovela i 25-godišnju ćerku da i ona nađe sreću, do parova koji su se ovde sreli, srećno živeli po 10 ili 15 godina, pa se razveli ili je jedno od njih umrlo, a drugo se ponovo javilo agenciji da nađe neku novu ljubav svog života.

Kroz agenciju je prošlo oko 70.000 članova, a više od 6.500 je upoznalo nekoga sa kim je ostvarilo ozbiljnu vezu ili brak. Međutim, osoblje „Fortune“ bilo je pozvano za sve to vreme samo na tri svadbe. Dešavalo im se čak da na šetalištu sretnu par u čijem rađanju ljubavi su posredovali, i to kako gura kolica, a par se pravi da ih ne poznaje.

- U pitanju su naši stereotipi. Ljude je sramota što su se upoznali preko agencije. To što su usamljeni i ne mogu da nađu nekoga ko im odgovara doživljavaju kao vrstu belega, kao svoju krivicu, i to kriju - kaže Ljiljana Lepšanović.

Ona objašnjava da su danas ljudi usamljeniji i otuđeniji nego ikad pre. Zaposleni jure novac i nemaju slobodnog vremena za upoznavanje, izlaske, udvaranja, traženja voljene osobe. To su mahom mladi menadžeri i pripadnici srednjeg sloja. S druge strane su nezaposleni, sa malim ili povremenim prihodima, koji nemaju ni za izlaske, ni za putovanja, ne mogu nikog da upoznaju izvan kruga ljudi među kojima se inače kreću.

Raspon godina najusamljenijih je između 27 i 45, oni su u fertilnom dobu, sa snažno izraženom željom da stvore porodicu i potomstvo. Uprkos tome, „Fortuna“ danas ima manje članova nego ranije. Jedan od razloga je pad životnog standarda. Mnogima je članarina od 6.000 dinara, uprkos tome što se plaća na rate - prevelika. Drugi, pak, nemaju para za susrete, posebno samohrani roditelji, koji bi rado podelili brigu o potomstvu sa nekim, ali jedva sklapaju kraj s krajem.

Ovoj agenciji podjednako se obraćaju muškarci i žene, ali su dame po pravilu boljeg obrazovnog profila. Trenutno, najmlađi klijent ima 26, a najstariji 78 godina. Penzioneri se danas ređe javljaju, iako je do pre deceniju i po bilo dosta klijenata između 60 i 75.

Uprkos upoznavanju putem interneta, broj agencija je u porastu. Ali, one su kratkog veka, neke traju po nekoliko meseci, druge po godinu-dve.

Prema nekim procenama, broj raznoraznih agencija za bračno posredovanje kreće se između 20 i 30. U većini rade neobučeni ljudi, nemaju psihologa, ni sociologa, mnogi nemaju ni zakupljen prostor, nego se sve dešava u dnevnoj sobi, pomoću telefona.

Čačanska agencija „Brak-jaiti“ sarađuje sa ruskim i ukrajinskim agencijama.

- Najmlađe klijentkinje su nam upravo Ruskinje. Imamo jednu od 20 godina. One žele ovde da se udaju, neke bi čak uz brak i da nastave školu - kažu u ovoj agenciji, i dodaju da su jednu Ruskinju već udali u okolinu Čačka.

I prokupačka agencija „Lejdi“ sarađivala je sa Ukrajinom i Rusijom.

- Klijenti su nam najčešće ljudi iz planinskih sela, između 40 i 50 godina, ali imamo i neke advokate, pa i penzionere - kaže vlasnik Miroljub Zlatković. - Pošto naše devojke neće da ostanu na selu, a Ruskinje i Ukrajinke hoće, pokušali smo seoskim momcima da pomognemo. Sklopljena su tri takva braka. Ali, ljudi, od kad je počela kriza, nemaju para, a jedan dolazak devojke iz Rusije samo na upoznavanje košta oko 1.000 evra.

Ipak, jednom neženji iz okoline Bora pomogli su da upozna slovensku lepoticu. Susret je organizovan na crnogorskom primorju, rodila se ljubav i ona se preselila u Srbiju.

LAŽNI MAMAC
IZA „ad hok“ agencija, a posebno iza pojedinih sajtova, neretko se kriju trgovci ljudima, upozoravaju iz organizacije „Astra“, koja se bori proiv trafikinga. Dešava se da devojka samo ode na upoznavanje, da bi se ispostavilo da ju je mladoženja već kupio od agencije, i ona postaje neka vrsta kućnog roba. Zato iz ove organizacije upozoravaju ljude da budu izuzetno oprezni.

ČETVRTINA SAMCI
ČETVRTINA stanovnika Srbije starijih od 15 godina je neoženjena, odnosno neudata. Za poslednje tri decenije porastao je i broj razvedenih i udovaca. Mladi sve kasnije stupaju u brak. Dok su se ranije prosečno venčavali sa 28, danas prevaljuju tridesetu. U populaciji između 30 i 34 čak trećina muškaraca je neoženjena, a 17,5 odsto žena neudato.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Svetovid » Пет Јул 26, 2013 8:31 pm

Neobična ljubavna priča Kanađanina i Čačanke
V. ILIĆ | 26. jul 2013. 15:48 | Komentara: 12

Da ljubav piše romane još jednom je dokazao slučaj kanadaskog državljanina Ilije Kangrge i Čačanke Ane Rafailović

Слика

ČAČAK – DA ljubav piše romane još jednom je dokazao slučaj kanadaskog državljanina Ilije Kangrge (31) i Čačanke Ane Rafailović (25). Pre godinu dana ovaj Kanađanin, koji potiče iz Otočca u Hrvatskoj obratio se čačanskoj agenciji za bračno posredovanje „Brak ja iti“, gde je radila Ana kao službenica, odnosno provodadžijka, kako bi mu pomogli da nađe ženu u Srbiji.

Ona ga je putem Internet mreža upoznavala sa nekoliko devojaka, ali njemu se nije svidela nijedna - osim nje. Kada je nedavno došao u Srbiju, ubrzo ju je zaprosio i njih dvoje su svoju ljubav, samo posle 15 dana poznanstva, krunisali – brakom.

Pre godinu dana učlanio sam se u čačansku agenciju, jer sam oduvek želeo da oženim devojku iz Srbije – ispričao nam je Ilija. – Sa Anom sam povremeno komunicirao posredstvoj fejsbuka ili skajpa. Ove godine sam planirao da odem na more, ali da pre tog putovanja svratim u Čačak kako bi mi Ana pokazala još neke kandidatkinje. Međutim, kada sa m je prvi put video uživo ja sam se zaljubio i odjednom sam osetio da je ona žena mog života. Video sam i da ona nije ravnodušna, pa sam odmah prešao na stvar i zaprosio je.

Sa osmehom na licu Ana priča da je Iliju trebalo da upozna sa devojkom iz Makedonije, koja je pokazala interesovanje za ovog mladića.

- On je stigao kod nas u agenciju i ja sam mu pokazala devojku. On je samo gledao u mene i tada mi je rekao da više ne želi nijednu da gleda i da je pronašao ženu svog života – mene. Bila sam zbunjena, u čudu. Ali, i meni se Ilija svideo i bilo mi je nekako drago. Odmah se između nas osetila nekakva energija, hemija.., i ja sam predosetila da je to to – kazala nam je Ana.

Odmah posle susreta u kancelariji, nakon nekoliko sati, Ilija je pozvao Anu i vlasnika agencije Slobodana Jakšića na ručak. Tada ju je, na oduševljenje svih, i zaprosio. Predložio je Ani da odu zajedno na more, da se tamo bolje upoznaju i da se nakon povratka, ako se odluče za brak, i venčaju.

Ovo je sudbina, ništa drugo. Ja sam njemu tražila odgovarajuću ženu za brak, a ni slutila nisam da ću to biti ja – kazala nam je Ana.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Svetovid » Пет Нов 22, 2013 12:25 am

Форум поуке.орг организује упознавања ради хришћанског брака:
:kafa
http://www.pouke.org/forum/topic/30294- ... %98%D0%B0/
Упознавање ради хришћанског брака на ЖРУ- пријавите се!
Драги наши пријатељи,

Одлучили смо се и на овај корак, с обзиром да су се већ многи упознали на нашем сајту и да имају стабилне везе (неки су у браку), апа желимо да још проширимо читаву причу и на оне који можда нису успели да пронађу своју сродну особу. Овим ћемо помоћи људима да се ближе упознају, да оду заједно на пиће, а за остало како БОг да.

За Овај подфорум је потребна посебна пријава коју можете послати на мејл urednik@pouke.org

У пријави је потребно написати:

-форумско име (ник) и мејл са којим сте пројављени на форуму

- Име и Презиме, место становања

- годиште,

- образовање

- колико дуго сте у Цркви и да ли сте у вери

- Да ли сте слободни и да ли би вам, ако се деси то био први брак
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Претходни

Повратак на Љубав, сексуалност и породица

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост