До партнера преко агенције / посредника, што да не

брак, деца, везе, шеме, комбинације, љубав кроз историју и модерно схватање љубави...

До партнера преко агенције / посредника, што да не

Порукаод Svetovid » Суб Дец 31, 2011 12:53 am

:kafa

До партнера преко посредника, што да не

У агенцијама за посредовање кажу да недостају „младожење” старости између 30 и 45 година

Слика
Већина ипак сама нађе партнера: Дан заљубљених у Врњачкој Бањи Фото Танјуг

„Живот стварно није фер! Целу младост сам уложила у своје образовање и стручно усавршавање, пасионирано сам путовала и мислила да за љубав има времена. Када сам одувала тридесет свећица на торти, схватила сам да су се сви моји вршњаци поженили и добили клинце, а ја од Деда Мраза и даље желим емотивни сусрет који ће ми променити живот. Ви сте моја последња нада да ћу наћи сродну душу!”

Ово је прича коју, са мањим варијацијама на тему, прича готово свака девојка која пређе праг „Фортуне”, најстарије агенције за брачно посредовање у нашој земљи, која следеће године пуни 30 година рада и у којој сваке године сродну душу потражи око 800 особа.

Социолог Љиљана Лепшановић каже да праг ове агенције углавном прелазе жене након тридесете године живота и мушкарци који након брачног бродолома желе да нађу нову животну сапутницу. Иако се чини да свако од нас има сопствену скицу за портрет идеалног партнера, наша саговорница у шали каже да сви који дођу у „Фортуну” желе истог партнера, јер сви желе „нормалну особу”. Проблем је у томе што се у ту дефиницију понекад не уклапају особе које имају чланску карту у „Фортуни”.

„Жене које нам се јављају углавном су образоване, професионално успешне, често и стамбено ситуиране и желе – истог таквог мушкарца! У ствари, некога ко је само мало више урадио у животу од њих – ко је малчице образованији, имућнији, професионално успешнији. Већина њих тужно констатује да нема више квалитетних мушкараца и то делимично одговара реалности, јер је чињеница да нам недостају ’младожење’ од 30 до 45 године живота”, каже Љиљана Лепшановић.

И док се даме не пријављују пре 30 године живота, занимљиво је да се „Фортуни” за помоћ обраћају двадесетогодишњи мушкарци који утучено констатују да не могу да пронађу девојку јер „све јуре богате”. Мушкарац који живи са родитељима, нема посао или ради за плату од 200 евра осећа се инфериорно и зато ће он радије бити сам него да призна себи да има проблем. Па ипак, већина мушких клијената има између 50 и 60 година и средњег је образовања, а поглед у њихову биографију говори да су углавном имали брак иза себе или су остали удовци.

Свака особа која своју емотивну срећу тражи у „Фортуни” попуни упитник са личним подацима, напише каквог партнера жели и приложи своју фотографију. Наш принцип рада гласи: ми предложимо, а ви одлучујете. Седам дана по учлањењу јављамо се са предлогом, а само у случају када се обе особе сложе да се размене подаци ми то чинимо, истиче наша саговорница. Љубав и срећа немају цену, али за 6.000 динара колико кошта чланарина сваки члан „Фортуне” добије шест познанстава, а емотивна статистика говори да се сваки пети контакт заврши трајном везом или браком – некоме је то прво познанство, некоме девето!

На крилима романтичарске тезе да је потребно „само минут да вам се неко допадне, један сат да се заљубите, недељу дана да заволите” настало је „брзо упознавање” које омогућава да се на једном састанку упозна десет представника супротног пола. Светлана Слепчев Шнајдербек, психолог и организатор „брзог упознавања” у разговору за наш лист објашњава да се у једној групи за упознавање налази по десет жена и мушкараца, а упознавање почиње тако што учесници седају у паровима за сто, да би се након седам минута огласило звоно које је сигнал за промену места – при чему жене остају на својим местима, а мушкарци прелазе за наредни сто и тако редом док се сви не упознају.

„Време предвиђено за разговор са сваким од учесника супротног пола износи седам минута, што је сасвим довољно да проверите да ли међу вама постоје симпатије и привлачност. Највећи број учесника чине особе од 30 до 45 године. Полна статистика говори да се мушкарци више јављају од 20. до 30. године, а девојке када уђу у четврту деценију. Сусрет се дешава у једном од новосадских кафића који се налази у центру града и за време ових ’блиских сусрета’ локал је затворен за остале посетиоце.Цена учествовања износи 1.000 динара, а особе код којих не дође ни до једног поклапања, имају могућност да дођу на следећи ’дејт’ са попустом.”

Само уколико учесници изаберу једно друго, организатор је у обавези да им проследи број мобилног телефона или имејл адресу у року од 24 сата.

Катарина Ђорђевић

-----------------------------------------------------------

Важне су животне околности у којима су се срели

„Нема рецепта које ’упаривање’ даје резултат – мушкарац може да „изгледа” идеално на папиру и да буде испуњење свих њених жеља, али да у природи не проради ’хемија’. Да би веза успела није довољно да се партнери физички допадају једно другом и да се ментално ускладе, битан је и моменат у коме су се срели – ако је мушкарац тренутно незапослен, а она свеже разведена или има проблематичан однос са дететом које ְ’црпи’ њену менталну енергију, веза не мора да успе”, каже Љиљана Лепшановић.
објављено: 31.12.2011
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Re: До партнера преко агенције / посредника, што да не

Порукаод Svetovid » Суб Дец 31, 2011 1:04 am

Није да се стидим да одем у агенцију, нити ме је срамота од тога шта ће свет да каже, али плашим се преваре. Ко зна ко све држи те агенције, а чак и да је агенција ОК према клијентима, да испадну максимално савесни и одговорни, и они су ограничени са понудом коју добијају. Мислим, не могу ме спојити са 25-огодишњакињом ако такву немају.
:neznam
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод talican » Суб Дец 31, 2011 1:19 am

Кад се будеш договарао са њима, поведи и мачора да делујеш озбиљније и да им не пада на памет да те преваре! :hoho
Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

Порукаод Svetovid » Суб Дец 31, 2011 1:41 am

Зато што се мангупчићи попут тебе спрдају на рачун брачног посредништва (у стилу: "ниси толико јадан / јадна") одзив је мали, и сви чекају минут до 12 да почну да мисле о биолошком сату, а многи остану заувек сами јер се плаше да ће им се смејати околина ако затраже помоћ специјализованих агенција.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод talican » Суб Дец 31, 2011 2:51 am

Јеси ли рекао да те није брига шта ће свет да каже? :hoho :vamp
Шалу на страну, а како ти замишљаш све то, да нађеш неку девојку (ако нађеш), а не знаш каква је, шта ради, чему тежи итд? Па и "пробно" месец дана, мислим да је опет то премало...
Корисников грб
talican

Порукаод Svetovid » Суб Дец 31, 2011 9:34 am

А шта, кад стартујеш цуру, удвараш јој се и смуваш је, онда као све знаш о њој? :kiki
Кад би се зезали.
Агенција бар направи поклапање, на основу твојих и њених података.
Претходно те пита да ли желиш сусрет са том особом.
И на крају крајева, то је само уговарање сусрета, и даље је све на вама.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод talican » Суб Дец 31, 2011 1:57 pm

Svetovid пише:А шта, кад стартујеш цуру, удвараш јој се и смуваш је, онда као све знаш о њој? :kiki

Па стартујеш ону који ти се свиђа, сем ако ниси шоња, па уговараш преко 300 познаника да кажу неку реч о теби... :hoho

Svetovid пише:Кад би се зезали.
Агенција бар направи поклапање, на основу твојих и њених података.
Претходно те пита да ли желиш сусрет са том особом.
И на крају крајева, то је само уговарање сусрета, и даље је све на вама.

И на састанку јој Световид каже: "Ај код мене да ти покажем пчеле!" :hoho
Корисников грб
talican

Порукаод Svetovid » Суб Дец 31, 2011 2:52 pm

О томе и говорим, девојка најчешће буде са мном због свиђања: зато што сам јој сладак, имам лепе очи, мисли да сам коол, засмејавам је, и тако неки безвезе "свиђалачки" разлози. Ниједна ми још није рекла да се распитала код њих 300 и да сам је заинтригирао зато што сам квалитетан и добар човек. Друго, има нас који не волимо да излазимо, заморно нам је да блејимо по граду и вребамо "плен", тј. на другачији начин проводимо слободно време од већине вршњака. И онда шта бива, ако стартујемо рецимо 4-5 девојака годишње, и свака се покаже или као заузета или незаинтересована... или просто нема елемената за заједнички живот... или нисмо иста социјална класа, не разумемо се... веза пропадне... итд. ... онда да и даље тако насумице трагамо, као мува без главе... или је можда боље одмах тражити међу девојкама које јесу заинтересоване за заједнички живот? Мислим да је у великој кризи западњачки модел тражења партнера, по коме се прво свиђате једно другом, па се удварате, па живите заједно, па тек као тзв. "круна љубави" дођу деца. Нико то не жели да призна, али истина је да не постоји брак где после 5 година супружници дрхте од заљубљености. У стара времена је било другачије, љубав се развијала кроз одгајање деце и животну борбу.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод talican » Суб Дец 31, 2011 8:08 pm

Svetovid пише:О томе и говорим, девојка најчешће буде са мном због свиђања: зато што сам јој сладак, имам лепе очи, мисли да сам коол, засмејавам је, и тако неки безвезе "свиђалачки" разлози. Ниједна ми још није рекла да се распитала код њих 300 и да сам је заинтригирао зато што сам квалитетан и добар човек.

Ај да подебљам, ово може да ти прође и као реклама. :toto

Svetovid пише:Друго, има нас који не волимо да излазимо, заморно нам је да блејимо по граду и вребамо "плен", тј. на другачији начин проводимо слободно време од већине вршњака. И онда шта бива, ако стартујемо рецимо 4-5 девојака годишње, и свака се покаже или као заузета или незаинтересована... или просто нема елемената за заједнички живот... или нисмо иста социјална класа, не разумемо се... веза пропадне... итд. ... онда да и даље тако насумице трагамо, као мува без главе...

Зашто не направиш фб профил и пробаш преко фејса? Па шта мислиш, зашто људи отварају фб профил? Да причају о високој политици и са рођацима на Новом Зеланду? :hoho Можда 5% људи. Ионако на фејсу видиш и слике и интересовања, па можеш да бираш из фотеље коју ћеш да стартујеш; под условом да направиш аутентичан профил, а не "Форум Бадњак", "Старац Фочо од 100 љета" и сл. :hoho

Svetovid пише:или је можда боље одмах тражити међу девојкама које јесу заинтересоване за заједнички живот?
Колико има таквих и где их наћи? Неколицина њих по грдурама јужне Србије и Албаније?
Корисников грб
talican

Порукаод Svetovid » Нед Јан 01, 2012 12:21 am

А зашто ти ниси у дугој и стабилној вези када си такав експерт?
Није никакав проблем наћи девојку, свеједно преко кога и чега, већ је тешко наћи девојку са којом можеш да функционишеш, и ти си тога свестан. Не би се ти толико ложио на тугаљиве песме Сергеја Ћетковића да већ ниси притиснут теретом несрећних љубави. И то је нормално. Живот није исто што и серија "Непобедиво срце"
:kafa
Има пуно самих девојака које би хтеле брак, али прочитај поново уводни текст о агенцијама. Девојке се обрате агенцијама тек када пређу 30 година, а мушкарци тек када пређу 45. Све је то због тога што смо васпитавани кроз љубавне романе и филмове да ћемо "љубав" пронаћи случајно на основу "осећаја", "хемије" "флуида" (у кафани, на улици, у дискотеци, школи....), а не озбиљним трагањем и размишљањем.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Следећа

Повратак на Љубав, сексуалност и породица

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост