Српски Сабор Двери - љотићевски шабани на куб

Сви који мрзе српску митологију. Љотићевци, глобалисти, талибани, либерали по занимању, скинхедси, образовци, стројевци, напредњаци, дверјани, цр[к]вени кмери, вехабије, зилоти, фундаменталисти свих врста

Re: Српски Сабор Двери - љотићевски шабани на куб

Порукаод Svetovid » Уто Мар 15, 2016 1:25 am

Па никада нисам тврдио да су Двери они љотићевци из 1941.... то није ни могуће у савременим условима... Они су ултра-конзервативни интелектуалци , који између осталог, експлоатишу и љотићевске традиције.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Фундаменталиста » Уто Мар 15, 2016 3:39 pm

Svetovid пише:Па никада нисам тврдио да су Двери они љотићевци из 1941.... то није ни могуће у савременим условима... Они су ултра-конзервативни интелектуалци , који између осталог, експлоатишу и љотићевске традиције.

Шта су "љотићевске традиције"?
Корисников грб
Фундаменталиста

Поруке: 1612
Придружен: Сре Јул 25, 2012 4:11 pm
Место: Градац Моравски

Порукаод Svetovid » Уто Мар 15, 2016 5:27 pm

"Органска" монархија, верско "преображење" нације, тражење свих одговора на савремене изазове у цркви и религији, и у средњевековљу, па оно подизање три спојена прста увис на политичким митинзима, итд. Све то у комбинацији са иритантном борбеношћу у наступу, само што не кажу: "Бог нас је одабрао" (и рекли би, али знају да није умесно, а то мисле у себи, свакако) :kafa И сам назив Двери је саздан од љотићевских традиција.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Фундаменталиста » Сре Мар 16, 2016 1:23 am

Svetovid пише:"Органска" монархија, верско "преображење" нације, тражење свих одговора на савремене изазове у цркви и религији, и у средњевековљу, па оно подизање три спојена прста увис на политичким митинзима, итд. Све то у комбинацији са иритантном борбеношћу у наступу, само што не кажу: "Бог нас је одабрао" (и рекли би, али знају да није умесно, а то мисле у себи, свакако) :kafa И сам назив Двери је саздан од љотићевских традиција.

Нисам то приметио..

А програм ДВЕРИ се може прочитати овде: http://www.dverisrpske.com/images/pdf/Program-Srpskog-pokreta-Dveri-2015-2.pdf
Корисников грб
Фундаменталиста

Поруке: 1612
Придружен: Сре Јул 25, 2012 4:11 pm
Место: Градац Моравски

Порукаод Griz Lee » Пет Мар 18, 2016 9:35 pm

Ја мислим да је Глишић савршено добро у синоћној емисији описао ''Покрет'' Двери и зашто је изашао одатле. Ипак су петоколонашки фактор међу патриотским странкама и организацијама.
„Није страшно ако човек остане сам против свих”, говорио ми је Драгош, осмехнут. „Тачно је да историју пишу победници, али историју стварају идеје ,поражених’: најзначајнија учења и мисли у трезору Европљана исписали су велики губитници, од Платона и Јулијана Императора, преко Дантеа, Де Местра, Доносо Кортеса, Ничеа и Достојевског, до Еволе, Карла Шмита, Јингера, Хајдегера и Црњанског. Списи мислилаца и писаца победника су безнадежно плитки, безначајни и досадни.”

"Наше ће сјене ходати по Бечу,лутати по двору,плашити господу'' Гаврило Принцип
Корисников грб
Griz Lee

Поруке: 633
Придружен: Чет Јан 17, 2013 8:09 pm
Место: Србија

Претходни

Повратак на ШТЕТОЧИНЕ - Але и аждаје

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 2 госта