Српски Сабор Двери - љотићевски шабани на куб

Сви који мрзе српску митологију. Љотићевци, глобалисти, талибани, либерали по занимању, скинхедси, образовци, стројевци, напредњаци, дверјани, цр[к]вени кмери, вехабије, зилоти, фундаменталисти свих врста

Re: Српски Сабор Двери - љотићевски шабани на куб

Порукаод Svetovid » Пон Авг 17, 2015 12:25 pm

...... моје саучешће. :kafa (због развода у "породичном" покрету)

GLIŠIĆ UZVRAĆA: Ja predstavljam Dveri, stranka Boška Obradovića pokušava da nam uzurpira ime

Nisam izašao iz Dveri, nisam napustio ideju Dveri, saopštio je Vladan Glišić i ocenio da „pravno i idejno“ predstavlja grupu građana Dveri, koja je pridobila 200.000 glasača za svoj program porodičnog društva.

Слика
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Svetovid » Уто Авг 25, 2015 10:09 pm

Драги пријатељи,

Сви ви који ових дана читате медијска препуцавања и чекате да већ једном стану и да чујете како је неко други крив, како су медији у нечијој служби све ово искористили..
И ја бих волео исто..

И ја читам ових дана ваше коменатаре на мучна дешавања у Дверима. И ово је мој људски, искрен одговор свима вама: онима који кажу да сам због своје сујете све ово покренуо, онима који се сврставају на ову или ону страну, али пре свега онима који искрено и дубоко жале за надом коју смо дали и узели, олако, данас када је најтеже разгорети управо
наду да постоји неко ко хоће искрено и колико му је дато да се бори, да се не препусти.

Нећу да ово изгледа као правдање, већ као ненамирено дуговање, а ви оплетите по мени као и до сада, верујте или не верујте, време и будући догађаји и тако све ставе на своје место.

Ја сам гласао за садашњег председника СПД-а на Оснивачкој скупштини, и поред мог дубоког неслагања због журбе да се пре регистровања странке бира председник и ниједан други страначки орган, без обзира што се моје виђење Двери потпуно разликује од оног који предвиђа садашњи Статут, без обзира што и сада знам да сам у праву када кажем да ова нада коју сте изгубили није нада у још једну странку попут десетина других у Србији.
На крају, баш због тога што сам веровао да ће ипак, некако, онај ко треба очувати оно што смо правили све ове године – начин и пут да политика не буде гола борба за власт. То је 2012. окупило ону енергију која је Двери довела до цензуса. Само то. И зато сам на Оснивачкој скупштини изашао и рекао онима који се као ни ја нису слагали са оним што Двери сада постају, да не растурамо оно што смо правили све ове године овакви какви смо: несавршени, пуни мана, с грешкама из којих смо учили, док су нам се подсмевали, називали нас фашистима, клерикалцима, будалама..

Али је убрзо је моја нада, као сада ваша, нестала. Дојучерашњи пријатељи с којима сам целу деценију мучио ову муку, а они знају како смо тешко кроз све гурали и када су нас сви отписивали, покушали су да из заједничке куће коју смо сви циглу по циглу зидали једноставно избаце све оне који другачије мисле и говоре. То, некакво прелазно веће, јер других органа нема, позвало ме је на састанак, и после разговора, без иједног наговештаја и грча на лицу, чим сам прешао праг, издало саопштење да сам самовољно напустио Двери. Нисам ја једини, нажалост. Одрекли су се свих оних који су годинама били ослонац и гурали ову нашу заједничку причу искрено и без задршке. Неке су као мене искључили, други сами одлазе.
Ја сам тада, већ уморан од свега, осетио олакшање: па добро, имам своју професију, посветићу се породици и живети „ко сав нормалан свет“. Неки су почели да ми нуде нове политичке ангажмане, а мало сигурности коју све ове године у Дверима нисам имао, не би шкодило у мојих 45 година.
Али онда су људи који мисле као и ја, разочарани и љути, почели да зову, не верујући у оно што се дешава. Тада сам схватио да нећу дозволити да оне наше „цигле“ из заједничке куће председник и некакво „прелазно нешто“ тек тако руше, и тако се дешава ово чега сте сведоци последњих дана.
И ја сам сада још дубље уверен да сам у праву када сам био против оваквог концепта.

Да ли има решења да се све ово преброди? Има.
Они који себе виде у СПД-у, додуше још нерегистрованом, са председником на челу, нека крену у том правцу, ни ја ни људи који мисле као ја сигурно им нећемо недостајати.
Они други, који хоће и даље да се боримо у једном широком фронту, покрету кога страначка ограничења неће спутавати, наставиће тамо где су стале Двери.
Што се мене тиче, ја не бирам СПД. После мог и искуства људи који су им били неистомишљеници, немају мој глас. Ја могу једино овако, искрено и без задршке.
Последице су свакако неминовне, рекао ја шта мислим, или пустио да се сви уверите сами.

И на крају, извињавам се свима који то од мене очекују, јер нисам раније све ово рекао и спречио да до овога дође. Моје слабости и мане знамо и ви и ја.

Братски,

Владан Глишић
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Svetovid » Суб Мар 12, 2016 6:24 pm

Зезнуо сам се, Двери нису само неољотићевски шабани, они су и неонедићевски шабани.
:kafa
http://rs.n1info.com/a141593/Vesti/Unuk ... Dveri.html
Na izbornoj listi "Dveri - DSS - Sanda Rašković Ivić - Boško Obradović" naći će se i Aleksandar Nedić, praunuk Milana Nedića, kao predstavnik Srpskog liberalnog saveta, piše Nedeljnik.

Слика
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Фундаменталиста » Нед Мар 13, 2016 3:59 pm

Значи ако је неко Недићев унук, не може да буде на некој изборној листи?
Корисников грб
Фундаменталиста

Поруке: 1612
Придружен: Сре Јул 25, 2012 4:11 pm
Место: Градац Моравски

Порукаод Svetovid » Нед Мар 13, 2016 5:05 pm

Наравно да не значи. Али он се појављивао у јавности искључиво у својству Недићевог (пра)унука и као такав је доспео на листу Двери. Исто као што је Дачић на СПСову листу ставио Јошку Броза, само да би створио привид континуитета своје партије са Титовим "златним временима". :kafa А не зато што је Јошка Броз неки много паметан лик.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Фундаменталиста » Нед Мар 13, 2016 11:04 pm

Svetovid пише:Наравно да не значи. Али он се појављивао у јавности искључиво у својству Недићевог (пра)унука и као такав је доспео на листу Двери. Исто као што је Дачић на СПСову листу ставио Јошку Броза, само да би створио привид континуитета своје партије са Титовим "златним временима". :kafa А не зато што је Јошка Броз неки много паметан лик.

Па то не значи да су ДВЕРИ "недићевски" покрет, а ни да је СПС титоистичка партија.
Корисников грб
Фундаменталиста

Порукаод Svetovid » Пон Мар 14, 2016 12:54 am

Они то нису ни крили, да негују титоистичке, односно љотићевске традиције.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод johnshon » Пон Мар 14, 2016 12:37 pm

Svetovid пише:Они то нису ни крили, да негују титоистичке, односно љотићевске традиције.

Jel ima negde, bilo gde, nesto konkretno gde velicaju Ljotica i ljoticevce
Корисников грб
johnshon

Поруке: 101
Придружен: Нед Јун 15, 2014 5:24 pm

Порукаод Svetovid » Пон Мар 14, 2016 1:28 pm

johnshon пише:Jel ima negde, bilo gde, nesto konkretno gde velicaju Ljotica i ljoticevce

Петар Милатовић:
Господине Тврдишићу, какво је ваше мишљење о Димитрију Љотићу и љотићевском покрету "Збор"?

Данило Тврдишић:
Када о Димитрију Љотићу и његовом идеолошком опусу говоримо, ту неизоставно место заузима његова критика комунизма. То је најјача критика комунизма као друштвено економског система и доминантног идеолошког пројекта тога времена. Нико пре њега, као ни после није имао тако јаку и озбиљну критичку аргументацију комунизма, као што је то имао Љотић. То не кажем само ја, већ то кажу сви они који су имали прилике да се сусретну са његовим опусом на тему комунизма. Љотић је део својих политичких идеја црпео из дела француских "контрареволуционара", Мораса и францускe акцијe који су имали доминантно место. Међутим, ту је цела плејада мислилаца као што су: Де Местр, Де Бонал, Фистел Де Куланж итд. Свима им је заједничко да су били жестоки критичари француске револуције, за коју су сматрали да представља најтрагичнији догађај новије француске историје. Тачно је да смо и ми из двери имали прилику да се сусретнемо са поменутим ауторима. И ја лично сам сретан што сам имао ту прилику, јер смо захваљујући њима много боље осветили једно значајно поглавље у историји Европе и његов утицај на савремену Европу. Да није дела поменутих мислилаца, ми бисмо били ускраћени за многе важне одговоре тадашње, а и тадашње Европе. Љотић се залагао за партиципативну демократију, дакле није био против демократије. Што се тиче његовог органског погледа на свет, Љотић се залагао за сталешку скупштину, где би сваки сталеж имао своје демократски изабране представнике у тој скупштини. Он је сматрао да су сталежи природне целине изникле из животног искуства народа, за разлику од странака које је сматрао вештачким творевинама било левичарских, било десничарских идеологија које су изникле из француске револуције. Он је сматрао да странке по природи ствари воде беспоштедну борбу за своје себичне "партијашке" интересе који су у највећем броју случајева нису и интереси народа.

Слика
Boško Obradović
SRPSKI ZAVET
SRPSKO NACIONALNO PITANJE DANAS
Srpski sabor Dveri
Beograd, 2010.

1) spolja, monarhija kao princip vlasti jedina donosi državnu uzdu neograničenoj igri partijskih interesa;
2) iznutra, veronauka i crkveni život kao temelji obnove moralne glavnice i vrlinskog delanja u našem narodu preduslovi su pojave nove generacije srpskih političara.

Слика
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Фундаменталиста » Пон Мар 14, 2016 10:56 pm

Петар Милатовић:
Господине Тврдишићу, какво је ваше мишљење о Димитрију Љотићу и љотићевском покрету "Збор"?

Ја овде видим да питају господина Тврдишића о Збору, а не покрет Двери и Тврдишић износи своје ставове. Такође треба и напоменути да Тврдишић више није члан покрета.

Boško Obradović
SRPSKI ZAVET
SRPSKO NACIONALNO PITANJE DANAS
Srpski sabor Dveri
Beograd, 2010.

1) spolja, monarhija kao princip vlasti jedina donosi državnu uzdu neograničenoj igri partijskih interesa;
2) iznutra, veronauka i crkveni život kao temelji obnove moralne glavnice i vrlinskog delanja u našem narodu preduslovi su pojave nove generacije srpskih političara.

Овде се помиње једна књига Бошка Обрадовића, а не програм Двери. Такође овде се помиње монархија и неки црквени живот, а не некаква зборашка идеологија..
Корисников грб
Фундаменталиста

ПретходниСледећа

Повратак на ШТЕТОЧИНЕ - Але и аждаје

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост