Српски Сабор Двери - љотићевски шабани на куб

Сви који мрзе српску митологију. Љотићевци, глобалисти, талибани, либерали по занимању, скинхедси, образовци, стројевци, напредњаци, дверјани, цр[к]вени кмери, вехабије, зилоти, фундаменталисти свих врста

Re: Српски Сабор Двери - љотићевски шабани на куб

Порукаод Svetovid » Нед Окт 26, 2014 8:07 pm

Фундаменталиста пише:
Svetovid пише:Докажи да се у било којем броју часописа Двери, или у некој књизи аутора Дверјана, током 15 година њиховог постојања, рекламирала била каква духовност која није повезана са Николајем, црквом и монархијом. Одмах ћу признати да си у праву, није никакав проблем.... али читам њихову пропаганду уназад јако дуго, па мислим да тога једноставно нема....

Eво пре пет, шест година Двери су издале један руски роман о Старим Словенима у којем све пршти од паганизам:

Како видим, то је јун 2012., пре 2 године, када су већ били регистровани као политичка партија и већ су изашли на своје прве изборе. Тада је већ у току промена која је довела до "Вериге Света" фазе. Нађи ми нешто из фазе док су били невладина организација, значи пре 2012. године. Не тврдим да је промена политике била баш тренутна.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Фундаменталиста » Нед Окт 26, 2014 8:32 pm

Како видим, то је јун 2012., пре 2 године, када су већ били регистровани као политичка партија и већ су изашли на своје прве изборе.

Не, клип је избачен у јуну 2012, а књига је изашла 2009 godine.
Корисников грб
Фундаменталиста

Поруке: 1612
Придружен: Сре Јул 25, 2012 4:11 pm
Место: Градац Моравски

Порукаод Svetovid » Пон Окт 27, 2014 2:11 am

Добро, признајем да су се раније престројили него што сам мислио. Али обзиром на твоје тврдње да су одувек били флексибилни према таквим паганским темама, треба ми још доказа, за ранији период, минимум још 2-3 слична примера за период 1999-2008, или бар један пример за период 2004-2008, док их је финансирао Коштуница. Ова "Валкира" је могла бити издата из чисто комерцијалних разлога, имајући у виду да је "Вукодав" Семјоновне био веома популарна књига код нас, па су се надали да ће поновити њен успех, у тренутку кад су остали без финансијера.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Фундаменталиста » Пон Окт 27, 2014 4:30 am

Добро, признајем да су се раније престројили него што сам мислио. Али обзиром на твоје тврдње да су одувек били флексибилни према таквим паганским темама,

Не, само према паганским већ свим темама, укључујући и ислам и римокатолицизам.

треба ми још доказа, за ранији период, минимум још 2-3 слична примера за период 1999-2008, или бар један пример за период 2004-2008, док их је финансирао Коштуница.

Чекај шта сад ово значи? Договор је био другачији, нема сад измена. Лепо смо се договорили шта и како и ја сам изнео оно што си тражио и сада је ред да ти испуниш оно што си рекао овде пред људима. Немој сад да ми се извлачиш..

Ова "Валкира" је могла бити издата из чисто комерцијалних разлога, имајући у виду да је "Вукодав" Семјоновне био веома популарна књига код нас, па су се надали да ће поновити њен успех, у тренутку кад су остали без финансијера.

Валкира је намерно штампана као одговор на тада "Хари Потера" који је био популаран у нашој земљи.
Корисников грб
Фундаменталиста

Порукаод Svetovid » Пон Окт 27, 2014 7:21 am

Добро, у праву си, мало сам претерао у стереотипизацији. :vamp Али интимно ћу бити убеђен тек када ми наведеш те примере. Што каже наш народ, једна ласта не чини пролеће. У сваком случају, ја се стварно радујем анти-љотићевским реформама у Двери, баш као што ме растужује љотићевизација СРС-а. :kafa
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Фундаменталиста » Уто Нов 04, 2014 11:06 pm

Корисников грб
Фундаменталиста

Порукаод Фундаменталиста » Чет Дец 25, 2014 3:48 pm

Корисников грб
Фундаменталиста

Порукаод Фундаменталиста » Чет Дец 25, 2014 3:49 pm

МИЛИВОЈЕ ДОЛОВИЋ: Рођаче, добар си, али изманипулисан, мораш да потпишеш једну изјавицу, хоћеш ли посао да имаш 60.000 или да слушаш оне из Двери, добићеш посао у Ватрогасној, нећеш изневерити своје већ све да их преведеш у СНС, или нећеш моћи 10 година нигде да се запослиш, нека те запосле Двери. Нама је Вучић шеф и ми радимо како Вучић каже…

ЕВО САДРЖАЈА скандалозног аудио-снимка покушаја члана Привременог органа општине Лучани Миливоја Доловића из СНС, кога је на ту функцију поставила Влада Србије, да заврбује кандидата за одборника Двери из Котраже Вукашина Вујовића да се повуче са изборне листе Двери и подржи СНС и Александра Вучића:

„Где Двери могу да те запосле? Сутра кад неко од вас буде требало да се запосли доћи ће код мене, а ја ћу питати јеси ти качио банер за Двери у Котражи? Тек ће да буде партијско запошљавање. Нико неће моћи да се запосли без нас.

Рођаче, добар си, али изманипулисан, мораш да потпишеш једну изјавицу, хоћеш ли посао да имаш 60.000 или да слушаш оне из Двери, добићеш посао у Ватрогасној, нећеш изневерити своје већ све да их преведеш у СНС, или нећеш моћи 10 година нигде да се запослиш, нека те запосле Двери.

Нама је Вучић шеф и ми радимо како Вучић каже. Дођеш, потпишеш изјаву својом руком, да напушташ листу Двери, ја ћу ти сугерисати, да те сликамо и пустимо медијима, из разлога незадовољства и неслагања: од данас подржавам листу СНС, извињавам се земљацима, ја сам био вешто изманипулисан, противим се прљавој кампањи коју Двери воде против премијера Вучића - добијаш да први који се буде запошљавао за ватрогасце бићеш ти, ко таквог човека не би после запослио, ти ћеш после све своје да преведеш у СНС.

Посао ти никад не би био ближи него тад. Али добијаш квоту да све попишеш колико мораш да доведеш на гласање за СНС“.

http://fakti.org/serbian-point/okolo-gladac/naprednjak-iz-lucana-napustaj-dveri-tek-pocinje-partijsko-zaposljavanje
Корисников грб
Фундаменталиста

Порукаод Фундаменталиста » Пет Дец 26, 2014 10:14 pm

Корисников грб
Фундаменталиста

Порукаод Svetovid » Уто Јул 14, 2015 1:12 pm

Завршена је епоха Старешинства, следи епоха Деспотовине.
:kafa :vamp
http://www.politika.rs/rubrike/Politika ... ce.sr.html

Владан Глишић, један од старешина Двери, за то време у јавности отворено критикује управо усвојени статут покрета који је прерастао у странку.

– Међу најважнијим проблемима је што сада председник има овлашћења каква нема ниједан председник неке странке у Србији. Нису предвиђене ни функције његовог заменика, ни потпредседника и зато мислимо да Двери постају лидерска странка. Нема правог контролног механизма, али ћемо покушати да то изменимо и задржимо саборски начин одлучивања, уместо да делимо наш покрет. За два месеца очекује нас изборна скупштина и она ће вероватно бити кључна – наводи Глишић.

Новоизабрани председник Двери Бошко Обрадовић на ове замерке одговара да је „јако Председништво наследник донедавног Старешинства, с председником као домаћином у кући и првим међу једнакима”.

– Размотрићемо има ли потребе за функцијама заменика председника и потпредседника. Нови статут у складу је са важећим Законом о политичким странкама и почива на саборном одлучивању истакнутом већ у првом члану – наводи Обрадовић.

Он додаје да Двери имају Сабор, Главни одбор, Председништво, Извршни одбор, Политички савет, стручне савете, директора Покрета и низ других руководећих органа.

Док се Двери ипак држе на окупу, њихови некадашњи саборци из Војводине под фирмом Трећа Србија у правом су превирању, које је резултирало искључивањем чланова председништва, Александра Ђурђева, досадашњег генералног секретара, као и Горана Миленковића и Сунчице Марковић. Они су оптужили председника Мирослава Паровића и поручили да су избачени мимо статута партије, а Ђурђев је саопштио да „Паровић треба да буде свестан да Трећа Србија није ЈУЛ”.

– Диктатор на кога се Паровић угледа не постаје се преко ноћи, баш као ни председник државе. Само не знам какву је он то и од кога понуду добио да се тако промени? Да ли ће сутра са Чанком у коалицију? – питао је Ђурђев.

Паровић на ове оптужбе одговара да је чланове странке искључио у складу са овлашћењима, због низа афера и претњи с којима су повезани.

– Кад Ђурђев мени нешто покушава да припише делује као да прича о себи самом. Три искључена члана су одборници у Скупштини града Новог Сада и мимо договора са мном одлучили су да се повуку три месеца пред локалне изборе. Не знам за чији рачун то раде. Спреман сам да признам грешку што су они до сада били у редовима наше странке и да се извиним грађанима Србије јер нису раније удаљени – закључује Паровић за „Политику”.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

ПретходниСледећа

Повратак на ШТЕТОЧИНЕ - Але и аждаје

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 2 госта