Украјински неонацисти подржавају Европску Унију

Сви који мрзе српску митологију. Љотићевци, глобалисти, талибани, либерали по занимању, скинхедси, образовци, стројевци, напредњаци, дверјани, цр[к]вени кмери, вехабије, зилоти, фундаменталисти свих врста

Re: Украјински неонацисти подржавају Европску Унију

Порукаод Фундаменталиста » Сре Нов 19, 2014 3:12 pm

Овакве теорије само су комунисти просипали, а и они у циљу идеолошке пропаганде, а не истине. Француска револуција је заобишла Немачку. Немачка је била милитаристичко царство све до 1918. године, а не грађанска република. Демократске институције су биле слабе, тек засноване и нису издржале. Фашизам је најпре подржавала радничка класа, а онда део аристократије, војска, и део буржуја. Фашизам се ту накалемио на милитаристичке и аристократске традиције, а не на демократске традиције, којих није ни било.

Aха значи Немачка до 1918 није била грађанска него феудална држава?

Тоталитаризам најпре укине грађанску државу, а онда терорише.

Ниједна држава се није вратила из грађанске у феудално-сталешку. Тоталитаризам се дешава управо у грађанским друштвима.
Последње учитавање од Фундаменталиста дана Сре Нов 19, 2014 3:14 pm, учитано 1 пут.
Корисников грб
Фундаменталиста

Поруке: 1612
Придружен: Сре Јул 25, 2012 4:11 pm
Место: Градац Моравски

Порукаод Фундаменталиста » Сре Нов 19, 2014 3:13 pm

Tatzelwurm пише:Фундаметалиста не зна да је фашизам идеологија која је настала много бре Францунске револуције. Заправо , поред феудализма за које се дотични залеже , фашизам је један од најстаријих видова уређења државе. :kafa

Јес Мусолини је живео у Средњем Веку..
Корисников грб
Фундаменталиста

Порукаод Tatzelwurm » Сре Нов 19, 2014 3:29 pm

Фундаменталиста пише:
Tatzelwurm пише:Фундаметалиста не зна да је фашизам идеологија која је настала много бре Францунске револуције. Заправо , поред феудализма за које се дотични залеже , фашизам је један од најстаријих видова уређења државе. :kafa

Јес Мусолини је живео у Средњем Веку..

Не почиње историја од средњег века. И није почео фашизам са Мусолинијем толико да знаш... :kafa

Ниједна држава се није вратила из грађанске у феудално-сталешку.

Ти би сјахао са коња на магарца? :hoho :kikl :tugica

Много ми је ближи фашизам него твој робовски феудализам. Фашизам све што чини он чини за добробит државе тј. држава=бог , крв и челик , док феудализам брине само за добробит разноразних гузована и ничију више. :kafa

Данас живиш у феудално-економском либерализму! Замисли једно 1000х горе и ето те у твом феудализму , аристократији , теократији... исти курац...ках ках... :kafa
Последње учитавање од Tatzelwurm дана Сре Нов 19, 2014 3:48 pm, учитано 7 пута укупно.
There comes a time when you look into the mirror and what you see is all you will ever see. And you accept it, or your kill yourself. Or you stop looking in mirrors."
LIBERUM VEL I MORTE
"There is no conflict between the ideal of religion and the ideal of science, but science is opposed to theological dogmas because science is founded on fact." -Nikola Tesla
"They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety"-Benjamin Franklin
.˙. .˙. .˙. .˙. .˙. 爻 .˙. .˙. .˙. .˙. .˙.
THE SOURCE OF MY MAGICK IS LOVE. WHO IS THE SOURCE OF LOVE?
Корисников грб
Tatzelwurm

Поруке: 1549
Придружен: Пон Мај 16, 2011 11:39 am
Место: Обилазим свет и гледам шта се ради...

Порукаод Svetovid » Сре Нов 19, 2014 3:36 pm

Фундаменталиста пише:Aха значи Немачка до 1918 није била грађанска него феудална држава?

Нисам стручан да дам прецизан опис, али мислим да није била ни једно ни друго. Имала је бројне елементе апсолутистичке монархије, па можда и нешто елемената из феудализма.

Фундаменталиста пише:Ниједна држава се није вратила из грађанске у феудално-сталешку. Тоталитаризам се дешава управо у грађанским друштвима.

Грађанска држава није ни настала из феудално-сталешких држава него из апсолутистичких монархија. А такви облици власти, деспота и апсолута, враћају се са времена на време. Феудална држава је нестала због индустријске револуције, још давно пре појаве првих грађанских република.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Фундаменталиста » Уто Нов 25, 2014 1:14 am

Нисам стручан да дам прецизан опис, али мислим да није била ни једно ни друго. Имала је бројне елементе апсолутистичке монархије, па можда и нешто елемената из феудализма.

Немачка је тад била грађанска држава пре тога је и није било. Постојале су само неке кнежевине са феудалним господарима.

Грађанска држава није ни настала из феудално-сталешких држава него из апсолутистичких монархија.

А шта су биле апсолутистичке монархије?

грађанских република

Граћанске државе нису ограничене на републиканизам. Грађанска држава је она у којој живе грађани.
Корисников грб
Фундаменталиста

Порукаод Фундаменталиста » Уто Нов 25, 2014 1:18 am

Данас живиш у феудално-економском либерализму! Замисли једно 1000х горе и ето те у твом феудализму , аристократији , теократији... исти курац...ках ках...

Мене само занима дал ће држава почивати на темељима вере и морала, а нација, политика, уређење друштва, економија ме се толико и не дотиче. Схвати то већ једном.
Корисников грб
Фундаменталиста

Порукаод Tatzelwurm » Уто Нов 25, 2014 11:58 am

Фундаменталиста пише:
Мене само занима дал ће држава почивати на темељима вере и морала, а нација, политика, уређење друштва, економија ме се толико и не дотиче. Схвати то већ једном.

Веру и морал можеш да забијеш у директно у чмар ,ако ће народ бити несрећан и ако ће живети 1000х пута бедније него што данас живи! А ти , управо такав систем заговараш. Схвати нешто , људи нису роботи да их можеш све као у војсци постројити. Да ли знаш шта се дешава када нон стоп какво псето држиш у оковима и мучиш? Чим разбије окове , а разбиће их , има такве као што си ти без икакве савести да растргне на комадиће , јер верује да чини добро дело! Вера је отров морала , јер тада морал престаје да постоји! Тако да су те две ствари суштински неспојиве. Али , коме то причати? Теби? Теби чија су уверења толико велика да би да се ти питаш убијао све људе који не мисле као ти. А да , рећи ћеш да нећеш. А,но јес' и наркоман каже да "неће више то да ради" , но чим му даш у руке дрогу одмах је фата. :kafa :ala

Интересује ме зашто баш мора на темељима хришћанске вере? Зашто не на темељима паганске вере? И то нпр. астетечке па да си чупамо срца из грудног коша у славу пернате змије Кецалкоатла или да наживо деремо људе у људе славу Xipe Totec-a? По чему је тај бог другачији од других богова? ЗАТО ШТО ВЕРУЈЕШ ДА ЈЕ ПРАВИ! Чак и да нас је створио , не мора да значи да је и творац космоса ,а још горе и Творац свега. И ја када положем испите верујем да сам добро научио и да ћу добити 10 , када он цврц доби човек 8. Човек верује да ће да рикне када остари ,када оно сутрадан умре ,а да ни сам није знао да ће умрети. Eто то је вера. Па ако су богу потребни да му служе разни безнадежни случајеви који сваког дана свога оца психопату вуку за рукав , онда сажељавам такве људе и још више бога коме служе. :kafa

И опет ви са то "дал". :tugica У српском језику постоји само да л' (од да ли) ,а то "дал" не постоји!
There comes a time when you look into the mirror and what you see is all you will ever see. And you accept it, or your kill yourself. Or you stop looking in mirrors."
LIBERUM VEL I MORTE
"There is no conflict between the ideal of religion and the ideal of science, but science is opposed to theological dogmas because science is founded on fact." -Nikola Tesla
"They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety"-Benjamin Franklin
Корисников грб
Tatzelwurm

Порукаод johnshon » Уто Нов 25, 2014 12:49 pm

Tatzelwurm пише:Веру и морал можеш да забијеш у директно у чмар ,ако ће народ бити несрећан и ако ће живети 1000х пута бедније него што данас живи! А ти , управо такав систем заговараш.

A ti bi nemoral? Potpuno odsustvo grize savesti? U redu je da krademo da bi ziveli dobro? Citas li ti sta pises?
Корисников грб
johnshon

Поруке: 101
Придружен: Нед Јун 15, 2014 5:24 pm

Порукаод Фундаменталиста » Уто Нов 25, 2014 1:00 pm

Веру и морал можеш да забијеш у директно у чмар ,ако ће народ бити несрећан и ако ће живети 1000х пута бедније него што данас живи! А ти , управо такав систем заговараш. Схвати нешто , људи нису роботи да их можеш све као у војсци постројити. Да ли знаш шта се дешава када нон стоп какво псето држиш у оковима и мучиш? Чим разбије окове , а разбиће их , има такве као што си ти без икакве савести да растргне на комадиће , јер верује да чини добро дело! Вера је отров морала , јер тада морал престаје да постоји! Тако да су те две ствари суштински неспојиве. Али , коме то причати? Теби? Теби чија су уверења толико велика да би да се ти питаш убијао све људе који не мисле као ти. А да , рећи ћеш да нећеш. А,но јес' и наркоман каже да "неће више то да ради" , но чим му даш у руке дрогу одмах је фата. :kafa :ala

Интересује ме зашто баш мора на темељима хришћанске вере? Зашто не на темељима паганске вере? И то нпр. астетечке па да си чупамо срца из грудног коша у славу пернате змије Кецалкоатла или да наживо деремо људе у људе славу Xipe Totec-a? По чему је тај бог другачији од других богова? ЗАТО ШТО ВЕРУЈЕШ ДА ЈЕ ПРАВИ! Чак и да нас је створио , не мора да значи да је и творац космоса ,а још горе и Творац свега. И ја када положем испите верујем да сам добро научио и да ћу добити 10 , када он цврц доби човек 8. Човек верује да ће да рикне када остари ,када оно сутрадан умре ,а да ни сам није знао да ће умрети. Eто то је вера. Па ако су богу потребни да му служе разни безнадежни случајеви који сваког дана свога оца психопату вуку за рукав , онда сажељавам такве људе и још више бога коме служе.

Мач је између нас, тако да те молим да ме поштедиш твојих лупетања..

И опет ви са то "дал". :tugica У српском језику постоји само да л' (од да ли) ,а то "дал" не постоји!

Извињавам се ја сам неписмен.
Корисников грб
Фундаменталиста

Порукаод Tatzelwurm » Уто Нов 25, 2014 8:37 pm

johnshon пише:
A ti bi nemoral? Potpuno odsustvo grize savesti? U redu je da krademo da bi ziveli dobro? Citas li ti sta pises?

Вера и морал немају никаве везе једно са другим , чак шта више морал је у суштој супротности са вером. У некој вери је неморално ходати "полуго" или оно што наш народ каже "разголићен" док је рецимо у другој сасвим морално извадити нечије срце наживо. Углавном , хтео сам да кежем да вера не зна за морал , можда говори о моралу као што свака будала може да говори о нечему ,али суштински нема никаве везе са њим. Прочитај цео пасус. Пасус је ако ниси знао једна мисао ,а да сам хтео да кажем ово што си ти цитирао стиснуо би тастер ентер. :kafa

Дакле , овде није реч о моралу какав имаш у психологији , већ онај какав пише у Библији и зато сам ово написао. :kafa
Последње учитавање од Tatzelwurm дана Уто Нов 25, 2014 8:47 pm, учитано 4 пута укупно.
LIBERUM VEL I MORTE
Корисников грб
Tatzelwurm

ПретходниСледећа

Повратак на ШТЕТОЧИНЕ - Але и аждаје

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 3 госта