Дискусија о концепту форума (раздвојено са теме о анархистима)

Концепт форума, Ваше идеје, Утисци, Критике, Обавештења, Саопштења, Технички детаљи, Планови, Визије, Слепе улице...

Re: Дискусија о концепту форума (раздвојено са теме о анархистима)

Порукаод Svetovid » Нед Дец 04, 2011 3:56 pm

SS-ovac viewtopic.php?f=6&p=21590#p21582 и Aiwass су били једна те иста особа која по форуму шири нацизам, једним псеудонимом заступао је нацизам, а другим се кобајаги противио. Aiwass ми је од почетка био сумњив, али данас се потпуно разоткрио креирањем налога: SS-ovac :firer и тако ми дао формални разлог да га банујем. Оба Aiwass-ова облика уклоњена су са форума - заувек.
:anti
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод cinteza » Сре Дец 07, 2011 8:03 pm

:tugica Што се та будала окомила на овај форум??? :tugica
Слика Слика Слика
Корисников грб
cinteza

Поруке: 254
Придружен: Уто Нов 29, 2011 1:35 pm

Порукаод SunFun » Сре Дец 07, 2011 10:09 pm

Апелујем само на све присутне да се идеолошке, страначке и друге разлике не пренесу на препуцавања по личној основи.
Ја не волим радикале али мислим да је Световид добар човек и образован лик...исто тако неко не мора о мени лично неко да мисли унапред лоше само зато што ми Шешељева идеологија није блиска.
А Световид има пуно право и да се јавно залаже за спровођење Шешељеве идеологије, а и моје да се залежем за спровођење пута кога сам већ у неким темама појаснио (ни СНС чак није потпуно та опција јер нпр. ниједна странка у Србији не заговара економски либерализам за који се ја залажем, чак је и ЛДП напустио тај пут ).
На ФСН су ми батинама претили ако се сретнем са њима, а ја само Лији рекао да слободно када дође у БГД може да се јави да попричамо о политици и свему осталом уз кафу, на шта је она као толерантна националисткиња сасвим лепо одреаговала али неки други нису.
Замисли човече, само зато што подржавам другачију странку од њихове они би тукли мене кога нису ни лично упознали...а при том, на крају крајева ни не знају да сам развијен, набилдован, снажан...
Слога и вјера побједити мора, биће опет српска Црна Гора.
Корисников грб
SunFun

Поруке: 520
Придружен: Уто Сеп 29, 2009 9:49 pm
Место: Србија/Црна Гора

Порукаод Aнa » Чет Дец 08, 2011 3:52 pm

nisam citala teme o Ljoticu i radikalima, tako da mi nije jasno zasto se Ljotic uopste pominje bilo u negativnom ili pozitivnom smislu, njemu sam se iznenadila bas kao i Sergeju...
radikali su mi odavno nezanimljivi...cak sta vise dosadni, kao politicka stranka izlizani....
tako da pratim samo teme o mitologiji, tradiciji....ali tu strecnem kada se pomenu skriveni nacisti....
Корисников грб
Aнa

Поруке: 4086
Придружен: Пет Нов 11, 2011 6:49 pm

Порукаод Svetovid » Чет Дец 08, 2011 6:08 pm

Ana пише: zasto se Ljotic uopste pominje bilo u negativnom ili pozitivnom smislu,

Прочитај тему: Фашиста Димитрије Љотић ПРОТИВ древне српске религије
viewtopic.php?f=5&t=62#p173

Ana пише: radikali su mi odavno nezanimljivi...cak sta vise dosadni, kao politicka stranka izlizani..

Ово није радикалски форум. Дозвољена је, и пожељна, свака критика било које странке.
Ја сам симпатизер странке, али не намећем другима своје погледе.
А ово што се обрачунавам са нацистима - то би сваки нормалан човек урадио.

Ana пише:ali tu strecnem kada se pomenu skriveni nacisti...

Нема њих много. Једна ћелија у Новом Саду и још једна у Београду.
Не верујем да их је више од десеторице на читавом српском интернету.
Али су невероватно безобразни и неморални.
Праве лажне фејсбук налоге, лажне фејсбук стране, лажне сајтове...
А све то плаћа немачка обавештајна служба ради дестабилизовања земље.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Aнa » Чет Дец 08, 2011 7:22 pm

nisam stigla do neprijatelja drevne srpske religije i mogu reci da me iznenadio citat Nikolaja Velimirovica

eto ja se taman okomotim ali to ne traje mnogo vremena....
Корисников грб
Aнa

Поруке: 4086
Придружен: Пет Нов 11, 2011 6:49 pm

Порукаод Caliburn » Сре Дец 14, 2011 11:49 pm

Svetovid пише:На то питање нигде не можеш наћи поуздан одговор.
Јер наука (етнологија, археологија) не поседује изворе о значењу симбола.
Изгубљени су извори или ће се тек пронаћи/ископати.
Постоје тумачења Родновераца, али то је нешто новокомпоновано: viewtopic.php?f=6&t=644&p=10592&hilit=%D0%B0%D1%98%D0%B4%D0%B0%D1%87%D0%B8%D1%9B#p10592
(свака родноверна организација даје различита и произвољна тумачења симбола)
Када је Родноверје у питању нарочито треба бити опрезан јер су се у њих инфилтрирали нацисти, којима је СВАСТИКА буквално једини разлог да уђу у ту причу, код свастике почиње и завршава се сво њихово "знање" о Словенима.
:kafa
Поменула си сајт http://www.glaspredaka.com
Стварно више не ради, али ево ти ухваћена (cache) верзија сајта са текстом који си тражила: http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=rs
Примећујеш да је свастика у првом плану! Кобајаги се сајт бави вером предака, а у ствари на перфидан начин шири нацистичку пропаганду.
Е сад погледај на чије име је регистрован сајт:
http://whois.domaintools.com/glaspredaka.com
Registrant:
Bronislav Kaminski
Domain Name: GLASPREDAKA.COM
Слика
:knjige
А ко је био Бронислав Камински? СС-овац, Хитлеровац!
http://en.wikipedia.org/wiki/Bronislav_Kaminski

Слика

Polako Svetovide. Slažem se sa tvojom karakterizacijom Kaminskog, kao i sa tvojim opisom neonacista koji se predstavljaju kao neki tobože veliki rodnoverni.
Međutim, na sajtu "Glas predaka" nije bilo nijednog slvoceta koje bi iole pokazivalo bilo čiju naklonjenost nacističkoj ideologiji i to obojica vrlo dobro znamo.
Ako već o infiltriranju nacista među rodnoverne pišeš, onda to čini argumentovano ili lepo pitaj nas rodnoverne, pa ćemo ti lepo ispričati.
Ovako, stvarno ne ostavlja dobar utisak to što činiš.

Na primer, mogao si da napišeš nešto o Istarhovu, plaćenom agentu provokatoru Ruske pravoslavne crkve, koji širi neonacističku i antisemitsku ideologiju preko svoji publikacija, obraćanja javnosti i njegove ozloglašene knjige "Udar ruskih bogova", koja veze nemaa sa rodnoverjem, ali je Istarhov predstavlja kao nekakvo fantastično otkrovenje o ruskoj religiji.

Što se tiče sajta "Glas predaka" baš ičeg nema na njihovom sajtu što ih povezivalo sa nacizmom.
Caliburn

Поруке: 806
Придружен: Чет Окт 01, 2009 2:26 pm

Порукаод Вишеслав » Нед Феб 05, 2012 1:54 am

Дођох на овај форум. Видим зеленило и чисту природу на логоу и назив који одмах указује на то да се ради о форуму намењеном љубитељима античке митологије и старим обичајима и предањима као темељу културе многих народа што ми делује као нешто интересантно и ново на интернету што се тематике тиче. :tosrb

Али када се мало прелиста форум даље, наилази се на део форума намењен тактикама дневне политике и политичара што већ по називу нема баш никаквих додирних тачака са митологијом и старим предањима асоцирајући на међусобне, жучне свађе форумаша. Изнад је део о "високим политикама" а испод део за штеточине тј. неистомишљенике. Чак и да остане тај део форума, мислим да је некоректно било ког члана форума називати "штеточином", ако сам добро схватио да је тај епитет њима намењен.

Видех део форума "Корени Срба - историја, традиција, култура". Звучи примамљиво, делује као место за изношење знања и дискусије о етнологији наших простора. :lujk
Већ после пар добрих наслова везаних за традицију се наилази на тему о тајном, завереничком "римокатоличком, злочиначком пројекту". Прва асоцијација је питање "Да ли је ово место за етнолошку, културно-образовну анализу или за сузбијање деловања тајних римокатоличких завера?" :trazi

Што се Админа Световида тиче, судећи по реакцијама форумаша, наслућује се да је толерантан и има културе што су добре особине за сваког Админа. :tosrb Само ми се не уклапа толико Шешељевих цитата у једно овакво место.

То је моје прво виђење форума. :type
Тематика је уникатна у односу на неке друге домаће интернет локације, и прилично занимљива али ми није јасно чему толико тема (60% форума) политичко-идеолошког карактера?
Зар већ нема довољно политичких садржаја и препуцавања на осталим сајтовима?
"Μη μου τους κύκλους τάραττε." Αρχιμήδης
Корисников грб
Вишеслав

Поруке: 1
Придружен: Суб Феб 04, 2012 1:22 am
Место: Βαλκάνια

Порукаод Svetovid » Нед Феб 05, 2012 10:22 am

Вишеслав пише:Дођох на овај форум. Видим зеленило и чисту природу на логоу и назив који одмах указује на то да се ради о форуму намењеном љубитељима античке митологије и старим обичајима и предањима као темељу културе многих народа што ми делује као нешто интересантно и ново на интернету што се тематике тиче. :tosrb

.... а кад оно - навлакуша, заседа, препад. :vamp
:magic

Вишеслав пише:Али када се мало прелиста форум даље, наилази се на део форума намењен тактикама дневне политике и политичара што већ по називу нема баш никаквих додирних тачака са митологијом и старим предањима асоцирајући на међусобне, жучне свађе форумаша. Изнад је део о "високим политикама" а испод део за штеточине тј. неистомишљенике. Чак и да остане тај део форума, мислим да је некоректно било ког члана форума називати "штеточином", ако сам добро схватио да је тај епитет њима намењен.

Зар Стари Словени нису имали политичка убеђења? Зар нису разматрали дневнополитичка питања на племенским зборовима? Ако идемо у дубљу прошлост, у античка времена, у Старој Грчкој људе које не занима политика називали су идиотима. (An idiot in Athenian democracy was someone who was characterized by self-centeredness and concerned almost exclusively with private—as opposed to public—affairs. http://en.wikipedia.org/wiki/Idiot ) На форуму сам покушао да обновим то античко-словенско схватање демократије и политике, не у садашњем смислу политике (учланиш се у странку-добијеш пос'о) већ у много дубљем, вредносном смислу. Српску митологију видим као живи вредносни систем, а не као древну прошлост која чами у етнолошком музеју. Најзад, многи етнолози сматрају да је племенска митологија претеча савремене идеологије, тј. да је митологија пра-идеологија.

Але и Аждаје нису "неистомишљеници" већ су то они који се негативно, инквизиторски, односе према српској митологији, они су штеточине у погледу српске митологије, најчешће зато јер заговарају хришћански фундаментализам. Такође ту стављам и оне који су сами по себи штеточине, нацисти, расисти, шовинисти... итд.

Вишеслав пише:Видех део форума "Корени Срба - историја, традиција, култура". Звучи примамљиво, делује као место за изношење знања и дискусије о етнологији наших простора. :lujk
Већ после пар добрих наслова везаних за традицију се наилази на тему о тајном, завереничком "римокатоличком, злочиначком пројекту". Прва асоцијација је питање "Да ли је ово место за етнолошку, културно-образовну анализу или за сузбијање деловања тајних римокатоличких завера?" :trazi

Свако може да износи своје историјске тезе, теорије, претпоставке...
Ако се ти не слажеш са насловом о злочиначкој РКЦ нико ти не брани да отвориш другу тему о РКЦ, онакву какву мислиш да треба, рецимо "РКЦ - велики српски добротвор кроз векове"... Друго, на тој теми није писано о заверама Ден Браун-овског типа већ о конкретним историјским чињеницама, лако доказивим.

Вишеслав пише:Што се Админа Световида тиче, судећи по реакцијама форумаша, наслућује се да је толерантан и има културе што су добре особине за сваког Админа. :tosrb Само ми се не уклапа толико Шешељевих цитата у једно овакво место.

:oops: :oops: :treptrep

Вишеслав пише:То је моје прво виђење форума. :type
Тематика је уникатна у односу на неке друге домаће интернет локације, и прилично занимљива али ми није јасно чему толико тема (60% форума) политичко-идеолошког карактера?
Зар већ нема довољно политичких садржаја и препуцавања на осталим сајтовима?

Не знам одакле таква статистика, проценат мојих порука на форуму је испод 30%, а који проценат од тога иде на историју, који на политику, а који на забаву - никада нисам рачунао. Овако од ока чини ми се да највише тема (и порука) има на подфоруму Забава. Али свеједно, поента је да теме не зависе од мене већ највише од учесника у дискусијама, сви могу да отварају теме по сопственом укусу. А то што људи избегавају да отварају нове теме :neznam ту не могу ништа, осим да их речима охрабрим.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод kult bezimenog » Чет Феб 09, 2012 5:10 pm

Moje mišljenje, generalno:

Anarhizam - OK. Dveri, Obraz, ljotićevci itd. - NE.

Anarhizam je vrlo kompatibilan sa paganstvom, bogumilstvom i NARODNIM hrišćanstvom. Anarhisti su uglavnom odlični sagovornici za ovu tematiku zbog svoje nepristrasnosti. Naravno, to se ne odnosi na one među njima koji su pobornici čvrstog ateizma ili nekih oblika satanizma.

Tipični desničari, nacionalisti... uglavnom bolje i sadržajnije stoje s istorijskim podacima u odnosu na njih, ali im je mana upravo - pristrasnost. Fašisti su već nepoželjni, jer sabotiraju diskusije svojim fundamentalizmom, koji je na kraju krajeva i uperen protiv svega mitološkog i paganskog.
kult bezimenog

Поруке: 61
Придружен: Нед Мај 09, 2010 2:41 am

Претходни

Повратак на Све о нашем форуму

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 2 госта