Дискусија о концепту форума (раздвојено са теме о анархистима)

Концепт форума, Ваше идеје, Утисци, Критике, Обавештења, Саопштења, Технички детаљи, Планови, Визије, Слепе улице...

Re: Дискусија о концепту форума (раздвојено са теме о анархи

Порукаод Demokrata1993 » Чет Сеп 02, 2010 3:59 pm

Caliburn пише:Zapravo, to je praktično pravilo da kada lider naroda veruje Zapadu nastrada ili lider ili narod ili oba.

Caliburn, kada ste već stavili u pitanje stradanja lidera ili nacije, u svakom slučaju višestruko je efikasnije da strada lider. Jer, čim je stigao do liderskog mesta, već treba da bude zreo političar, koji je spreman da sudbinu svog naroda uzme u svoje ruke. Međutim, ukoliko u svojoj liderskoj karijeri napravi greške, one će definitivno rezultirati žrtvom, koja u ovom kontekstu znači - glava (caput).
Lično mislim, a i na više mesta sam to navodio, da prijateljstvo sa Zapadom još uvek treba da se testira i da naša vlada, i ako je proevropska (bar se tako tretira), ne radi mnogo u pogledu zbližavanja srpske nacije i države sa nacijama i državama Zapada. Naravno, pre bih uvek verovao svojim idejama, sposobnostima, ambicijama, svojim željama i svojim ljudima nego nekome "sa Zapada". Ovo treba da znači da se uzdamo u svoje sposobnosti i svoj kvalitet i ne očekujemo preveliku pomoć Zapada, niti bilo koje druge sile, a i ukoliko ta pomoć dođe, u bilo kom smislu, biće nam dobrodošla. Zato svoj uspeh treba da gradimo našim radom, a ne da očekujemo da će to umesto nas uraditi neki Rus, Nemac, Francuz...
"Kada dođes na svet, čitav svet se smeje, a ti si jedini koji plače. Vodi svoj život tako da na dan tvoje smrti čitav svet plače, a da ti budeš jedini koji će se smejati."
Konfučije(551 – 479 pre nove ere), kineski filozof i socijalni reformator
Корисников грб
Demokrata1993

Поруке: 566
Придружен: Нед Јун 13, 2010 8:40 am
Место: Lazarevac

Порукаод talican » Чет Сеп 02, 2010 9:00 pm

Ovo treba da znači da se uzdamo u svoje sposobnosti i svoj kvalitet i ne očekujemo preveliku pomoć Zapada, niti bilo koje druge sile, a i ukoliko ta pomoć dođe, u bilo kom smislu, biće nam dobrodošla. Zato svoj uspeh treba da gradimo našim radom, a ne da očekujemo da će to umesto nas uraditi neki Rus, Nemac, Francuz...

То би требало да се подразумева.
Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

Порукаод Demokrata1993 » Чет Сеп 02, 2010 9:11 pm

talican пише:
Ovo treba da znači da se uzdamo u svoje sposobnosti i svoj kvalitet i ne očekujemo preveliku pomoć Zapada, niti bilo koje druge sile, a i ukoliko ta pomoć dođe, u bilo kom smislu, biće nam dobrodošla. Zato svoj uspeh treba da gradimo našim radom, a ne da očekujemo da će to umesto nas uraditi neki Rus, Nemac, Francuz...

То би требало да се подразумева.

Naravno da bi trebalo, ali ne znam koliko sam samo puta čuo one priče - "Eh, sada... Kao da će nam sve biti sjajno kada uđemo u tu Evropu... Šta će nama to, nećemo mi to..." Pa kada neka kompanija sa Zapada privatizuje fabrike po Srbiji, onda se čuju one priče: "Sve rasprodaše, ko zna kako će nam sada biti (usput se ubaci i neka psovka)... Evo, dođoše, a plate i dalje nisu poboljšane... Pa za koga mi ovde radimo..."
To jeste tako u pojedinim fabrikama i preduzećima u Srbiji. Znam i jako dobro sam upoznat sa takvim slučajevima, ali jednostavno u narodu je još uvek prisutan otpor na nešto što je novo, pogotovo ako to dolazi sa Zapada. Mi moramo da shvatimo da je taj otpor psihološke prirode. Mi ne želimo privatizaciju, mi ne želimo Zapad u Srbiji samo zato što smo nebrojano mnogo puta imali loše iskustvo sa istim Zapadom. Ali, kada se taj strah od nepoznatog i kada se taj otpor prema novom bude prevazišao, mnogo ćemo bolji pristup imati prema realnosti i stvarnim događajima i nečemu što je neizbežno kako bi smo napredovali, a to su nove reforme, novi zakoni, čvrsto sprovođenje istih. Reformu društva treba temeljiti na duhovnoj katarzi, ali to je sada neka druga tema.
"Kada dođes na svet, čitav svet se smeje, a ti si jedini koji plače. Vodi svoj život tako da na dan tvoje smrti čitav svet plače, a da ti budeš jedini koji će se smejati."
Konfučije(551 – 479 pre nove ere), kineski filozof i socijalni reformator
Корисников грб
Demokrata1993

Поруке: 566
Придружен: Нед Јун 13, 2010 8:40 am
Место: Lazarevac

Порукаод Caliburn » Пет Сеп 03, 2010 11:11 am

Demokrata1993 пише:Mi ne želimo privatizaciju, mi ne želimo Zapad u Srbiji samo zato što smo nebrojano mnogo puta imali loše iskustvo sa istim Zapadom. Ali, kada se taj strah od nepoznatog i kada se taj otpor prema novom bude prevazišao, mnogo ćemo bolji pristup imati prema realnosti i stvarnim događajima i nečemu što je neizbežno kako bi smo napredovali, a to su nove reforme, novi zakoni, čvrsto sprovođenje istih. Reformu društva treba temeljiti na duhovnoj katarzi, ali to je sada neka druga tema.

Zamisli, pošto smo imali loša iskustva sa Zapadom nismo zainteresovani za privatizaciju. Ko bi rekao.
Na Zapadu inače kada jednom izigrate poverenje onih sa kojim sarađujete svi prosto hrle da započnu novi projekat sa vama. :hoho

Demokrata1993 пише:Mi moramo da shvatimo da je taj otpor psihološke prirode.

Moj otpor je ekonomsko-političke prirode i zasnovan je na tome što sam upoznat sa poslovnom doktrinom zapadnih korporacija i posledica iste po male zemlej, koje vrše neselektivnu privatizaciju.
Caliburn

Поруке: 806
Придружен: Чет Окт 01, 2009 2:26 pm

Re: Дискусија о концепту форума (раздвојено са теме о анархистима)

Порукаод talican » Пет Авг 05, 2011 1:08 am

Са самозваног "антифашистичког" скупа... јесен 2008.

Слика

Слика
Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

Порукаод Svetovid » Уто Авг 09, 2011 12:51 pm

Интересантно је да они који се највише противе политичким идејама анархиста траже да заведем АНАРХИЈУ НА ФОРУМУ :hoho
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Aнa » Суб Дец 03, 2011 11:02 am

gdje na jednom mjestu mogu na naći text o simbolima i njihovim znacenjima?
prije je sajt glas predaka imao obrađenu tu temu ali sada toga sajta više nema
Корисников грб
Aнa

Поруке: 4086
Придружен: Пет Нов 11, 2011 6:49 pm

Порукаод Svetovid » Суб Дец 03, 2011 10:51 pm

На то питање нигде не можеш наћи поуздан одговор.
Јер наука (етнологија, археологија) не поседује изворе о значењу симбола.
Изгубљени су извори или ће се тек пронаћи/ископати.
Постоје тумачења Родновераца, али то је нешто новокомпоновано: viewtopic.php?f=6&t=644&p=10592&hilit=%D0%B0%D1%98%D0%B4%D0%B0%D1%87%D0%B8%D1%9B#p10592
(свака родноверна организација даје различита и произвољна тумачења симбола)
Када је Родноверје у питању нарочито треба бити опрезан јер су се у њих инфилтрирали нацисти, којима је СВАСТИКА буквално једини разлог да уђу у ту причу, код свастике почиње и завршава се сво њихово "знање" о Словенима.
:kafa
Поменула си сајт http://www.glaspredaka.com
Стварно више не ради, али ево ти ухваћена (cache) верзија сајта са текстом који си тражила: http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=rs
Примећујеш да је свастика у првом плану! Кобајаги се сајт бави вером предака, а у ствари на перфидан начин шири нацистичку пропаганду.
Е сад погледај на чије име је регистрован сајт:
http://whois.domaintools.com/glaspredaka.com
Registrant:
Bronislav Kaminski
Domain Name: GLASPREDAKA.COM
Слика
:knjige
А ко је био Бронислав Камински? СС-овац, Хитлеровац!
http://en.wikipedia.org/wiki/Bronislav_Kaminski

Слика
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод SS-ovac » Нед Дец 04, 2011 2:06 pm

Ko će tebe da kazni komunjaro raspala što ovde širiš čivutsku satanističku propagandu?U dogovoru sa forumom b92 napadaš svetu ideju nacional socijalizma.Umesto da se baviš srpskom mitologijom,ti perfidno koristiš forum za pljuvanje po časnim srpskim herojima-Stojadinoviću i Nediću.Takve otpadnike i izrode poput tebe bi trebalo slati u logore na prevaspitavanje!
SS-ovac

Поруке: 4
Придружен: Нед Дец 04, 2011 1:58 pm

Порукаод Svetovid » Нед Дец 04, 2011 3:12 pm

Поступићу исто као што би др Милан Стојадиновић.
:udaren
“Господине Бане примио сам ваш извештај пов. бр. 78 и тим поводом част ми је поновити моју усмену препоруку, а наиме да се према Немцима, југословенским поданицима, који би ширили национал-социјалистичку пропаганду у нашој држави поступи најенергичније и примене настрожије законске мере како би се и најмањи покрет још у почетку сузбио и уништио. Иста оваква наређења дата су и Управи града Београда, уколико се тиче Панчева, а такође и прес бироу уколико се тиче писања листова који излазе на немачком језику. Примите господине бане уверења о мом одличном поштовању”,

председник министарског савета и министар иностраних послова др М.Стојадиновић.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

ПретходниСледећа

Повратак на Све о нашем форуму

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост