Дискусија о концепту форума (раздвојено са теме о анархистима)

Концепт форума, Ваше идеје, Утисци, Критике, Обавештења, Саопштења, Технички детаљи, Планови, Визије, Слепе улице...

Re: Дискусија о концепту форума (раздвојено са теме о анархи

Порукаод Svetovid » Пет Авг 06, 2010 1:47 pm

Demokrata1993 пише: Dačićev SPS je promenio praktičnu politiku,

Али није. Мали си па не знаш.
Милошевић је увек био прозападно орјентисан, радио је једно време и као банкар у Америци.
Милошевић је прихватио све мировне споразуме које је Запад понудио.
(осим оног последњег у Рамбујеу и Паризу)
Милошевић је могао после Дејтонског споразума да се окрене Русима и купи С300, али није.
Уздао се у то да ће му Американци бити вечно захвални због Дејтона.
Али преварио се.
Заправо, судбина Слободана Милошевића је поука свим политичарима како ће проћи ако верују Западу.
Сличну судбину доживела је Биљана Плавшић.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Demokrata1993 » Пет Авг 06, 2010 2:04 pm

Али није. Мали си па не знаш.

Neka ti bude, ali nije istina.....pogotovo ne ovo drugo!
Милошевић је увек био прозападно орјентисан, радио је једно време и као банкар у Америци.

To da je radio kao bankar je istina, a ovo prvo je više smešno.
Милошевић је могао после Дејтонског споразума да се окрене Русима и купи С300, али није.

Da, i on je radio u interesu svoje nacije...opet smešno.
Уздао се у то да ће му Американци бити вечно захвални због Дејтона.
Али преварио се.

Nije bio dobar vizionar. Nije znao da predvidi posledice svojih političkih poteza. To ga je koštalo političkog kraha koji je doživeo 2000. godine, a našu naciju NATO agresije godinu dana pre.
Заправо, судбина Слободана Милошевића је поука свим политичарима како ће проћи ако верују Западу.

To je sudbina samo jednog čoveka, koja malo može da govori o tome kako će ko proći ukoliko "veruje" Zapadu. Ono što je nama potrebno jeste saradnja sa zemljama Evrope, u svakom pšogledu, a ne neka nova izolacija i stavljanje na "crnu listu" zemalja, kao onih "crnih" devedesetih.
"Kada dođes na svet, čitav svet se smeje, a ti si jedini koji plače. Vodi svoj život tako da na dan tvoje smrti čitav svet plače, a da ti budeš jedini koji će se smejati."
Konfučije(551 – 479 pre nove ere), kineski filozof i socijalni reformator
Корисников грб
Demokrata1993

Поруке: 566
Придружен: Нед Јун 13, 2010 8:40 am
Место: Lazarevac

Порукаод Милица » Пет Авг 06, 2010 3:30 pm

князь пише:@Милица:
Ја сам се одавно помирио са тиме да је ово, подвлачим, СВЕТОВИДОВ форум. И то ми ни мало не смета, више.

Схватам. Мени је ипак жао што је политичко уређење форума толико ружно у односу на основну тематику. А Световид се заиста потрудио да окачи много добрих ствари, корисне литературе итд.
Не смета ми постојање разних политичких опција овде, напротив, смета ми фаворизовање.

Svetovid пише:Хајде поново: ЈЕСТЕ дозвољена сва идеологија у смислу изражавања мишљења. (осим идеологија које крше КРИВИЧНИ ЗАКОНИК)
Али копи/пејст оних идеологија које желе да из Србинове душе избаце змајеве је резервисан за Аждаје.
Ако неко хоће својим речима да брани Љотићеве идеје - Висока Политика.
Ако неко хоће да копи/пејстује Љотићеве говоре - Але и Аждаје.
Има бар 10 других форума на којима се Љотић и Велимировић стављају у први план, не мора тако бити и на овом.

Ајде сад реално, да би бранио Љотића, ипак мораш нешто од његових речи и цитирати, мораш упутити саговорника да прочита ово или оно од његових текстова... И то је копи песјт... А значи, ако нисам схватила, разјасни ми - копи пејст Шешељевих текстова је дозвољен?
И супер је да "напредњаци - оживљавање архетипског зла" стоји као ВАЖНА ТЕМА на високој политици??? Ало бре, као важна тема!!! То је сумануто!!! :hoho
То што ТИ сматраш неку идеологију штетном (или што је Шешељ сматра штетном, небитно) не значи да сви чланови форума морају том твом ставу на овај начин да буду изложени. Ок је отварати теме о било чему, веруј ми да ми не смета што постоје теме посвећене буквално једном пасусу из интервјуа са Шешељем, не смета ми ни да их прочитам и видим шта је човек рекао о овоме или ономе... Али није ок давати свим темама конотацију "исправног" и "погрешног" кроз те подфоруме.. А то "исправно" и "погрешно" је такво у твојим очима, не нужно и у нашим.
Али... не знам да ли си нешто приметио... Имаш на форуму неколико неистомишљеника са потпуно различитим ставовима... а немаш ниједног истомишљеника који се јасно и гласно залаже за овакво вођење форума... мисли о томе! Само молим те без уплитања неке "Дон Кихот" приче, романтичарксе визије о неком ко иде сам против свих, и тако тога...

Ти можда мислиш да је ово НАШ форум, али књаз је у праву - бар што се политике тиче, није, овај форум је ТВОЈ.
Ако хоћеш да буде ЗАИСТА буде наш, промени начин на који га водиш по питању политике, тј. промени називе подфорума.
Корисников грб
Милица

Поруке: 340
Придружен: Чет Окт 29, 2009 2:08 pm

Порукаод Svetovid » Пет Авг 06, 2010 10:21 pm

Милица пише:И супер је да "напредњаци - оживљавање архетипског зла" стоји као ВАЖНА ТЕМА на високој политици??? Ало бре, као важна тема!!! То је сумануто!!! :hoho

Да ли си прочитала детаљну анализу руске историчарке којом је отворена тема?
Зар би та Рускиња (иначе, експерт за Балкан) посветила "километарски" текст некој неважној теми?

Хајде ти покрени БИЛО КАКВУ ТЕМУ која се тиче твојих идеолошких схватања, аргументуј је детаљно - и одмах ћу да издвојим ту тему у важне.

Што се ви остали више будете ангажовали мање ће мојих тема бити издвојено, а више ваших.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Милица » Нед Авг 08, 2010 2:50 pm

Километарски текстови се посвећују многим темама, па опет не завршавају сви као важна тема на Високој политици.
И искрено уопште немам намеру да детаљишем о овој или оној идеологији (за сад, можда некад ту намеру и будем имала, ако будем - ок, видећемо)... Једноставно бих волела да видим мање политичке обојености форума.
Да се разумемо - ако је већина екипе овде про-национално оријентисана, нормално је да ће владати таква атмосфера, али мислим да ти у тој атмосфери треба више да учествујеш као члан а мање као админ... Значи, пре свега и највише говорим о организацији подфорума!
Не кажем да треба да почнеш да хвалиш Љотића ако се с њим не слажеш, нити да треба да мењаш начин на који дискутујеш о политици - на том пољу, ти си ЧЛАН, и твоје је право да дискутујеш како хоћеш.
Корисников грб
Милица

Поруке: 340
Придружен: Чет Окт 29, 2009 2:08 pm

Порукаод БедноПискарало » Пон Авг 09, 2010 8:43 am

Ех да се ви сви овако жустро борите против наших противника, где би нам био крај...
Корисников грб
БедноПискарало

Поруке: 139
Придружен: Пон Авг 02, 2010 11:33 am

Порукаод Demokrata1993 » Пон Авг 09, 2010 11:59 am

БедноПискарало пише:Ех да се ви сви овако жустро борите против наших противника, где би нам био крај...

I upravo u tome je naš problem, Piskaralo! Bavimo se stvarima koje su, u suštini, manje bitne za naš realan život.
Forum je mesto gde skupi nekoliko ljudi kako bi izneli svoje mišljenje. I jedni će da tvrde jednu istinu, ovi drugi drugu...I tu imamo sukob dve ideologije, dva puta, nekoliko različitih tipova ljudi...A niko se nije setio da kaže: "Pa stanite, ljudi, pobogu! Ni na jednoj temi se nismo složili, hajde da nađemo temu gde možemo da pokažemo da i Obrazovac, i Šešeljevac, i Đinđićevac, i Rusofil, i Amerofil, i socijalista, mogu da se slože! Ne drugima, već nama samima da dokažemno da možemo."
I ja zaista mislim da niko drugi nas ne deli do nas samih...Sami biramo put hoćemo li probleme rešavati zajedo i ujedinjeno ili razjedinjeno. A ako u sistemu i procesu rešavanja tog problema, vlada nejedinstvo, onda taj problem nikada i neće biti rešen.
"Kada dođes na svet, čitav svet se smeje, a ti si jedini koji plače. Vodi svoj život tako da na dan tvoje smrti čitav svet plače, a da ti budeš jedini koji će se smejati."
Konfučije(551 – 479 pre nove ere), kineski filozof i socijalni reformator
Корисников грб
Demokrata1993

Поруке: 566
Придружен: Нед Јун 13, 2010 8:40 am
Место: Lazarevac

Re: Анархисти пуштени на слободу ?!

Порукаод John Doe » Сре Сеп 01, 2010 7:18 pm

Demokrata1993 пише:Naravno, Milice, ali nemoj ga dirati. Pa dr. Šešelj je ipak nacionalni heroj, ali je zato dr. Zoran Đinđić srpski izdajnik! Tako će, pretpostavljam i svoju decu učiti i vaspitavati, ukoliko ih još nema, pa će ista biti učena pogrešnim idejama i ideologijom.

Svaka ideologija je, ako je samo do ideologije kao neke vrste sublimata religije i politickog programa, pogresna.

Niti je Zoran Djindjic ostavio neku veliku ideologiju, on je bio daleko veci prakticar nego ideolog, "mali Baja Pasic", kako je opravdano za njega rekao MIlan St. Protic, niti je Seselj autor neke zaista duboke, realisticne i ostvarive ideologije srpskog nacionalizma.

Sem toga, obojica imaju toliko mrlja u karijeru da se s pravom moze sumnjati da li je rec o zaista pogodnim modelima za neke buduce narastaje,

Mlad narastaji se moraju vaspitavati na trajnijim idejama nego sto su bilo Djindjiceve bilo Seseljeve. One su vezane i za tradiciju ovog naroda, ali i za neke daleko opstije i daleko trajnije vrednosti, koje su ovde malo prisutne. Ali, da ne davim, zasada toliko.
Либерално је десно, тоталитарно је лево

Okrugli sto forum
Корисников грб
John Doe

Поруке: 292
Придружен: Чет Авг 19, 2010 3:35 pm
Место: Нови Сад

Re: Анархисти пуштени на слободу ?!

Порукаод talican » Сре Сеп 01, 2010 8:38 pm

Mlad narastaji se moraju vaspitavati na trajnijim idejama nego sto su bilo Djindjiceve bilo Seseljeve. One su vezane i za tradiciju ovog naroda, ali i za neke daleko opstije i daleko trajnije vrednosti, koje su ovde malo prisutne. Ali, da ne davim, zasada toliko.

[/quote]
Кратко и јасно!
Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

Порукаод Caliburn » Чет Сеп 02, 2010 12:03 pm

Demokrata1993 пише:To je sudbina samo jednog čoveka, koja malo može da govori o tome kako će ko proći ukoliko "veruje" Zapadu. Ono što je nama potrebno jeste saradnja sa zemljama Evrope, u svakom pšogledu, a ne neka nova izolacija i stavljanje na "crnu listu" zemalja, kao onih "crnih" devedesetih.

Zapravo, to je praktično pravilo da kada lider naroda veruje Zapadu nastrada ili lider ili narod ili oba.
Znam za tušta i tma raznih vođa malih naroda, plemenkih vođa i državnika koju su izgubili ili glavu ili poziciju ili narod naivno verujući u poštenje Zapada.
Ne mogu da se setim koji je to istoričar izjavio da se na prste jedne ruke mogu izbrojati ugovori i konvencije koje je S.A.D. ispoštovala.
Caliburn

Поруке: 806
Придружен: Чет Окт 01, 2009 2:26 pm

ПретходниСледећа

Повратак на Све о нашем форуму

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 2 госта