Дискусија о концепту форума (раздвојено са теме о анархистима)

Концепт форума, Ваше идеје, Утисци, Критике, Обавештења, Саопштења, Технички детаљи, Планови, Визије, Слепе улице...

Re: Дискусија о концепту форума (раздвојено са теме о анархи

Порукаод Милица » Чет Авг 05, 2010 3:54 pm

Бар ја сам волела да се ваљам у том сену за Божић кад сам била клинка, не знам за вас! :hoho
Корисников грб
Милица

Поруке: 340
Придружен: Чет Окт 29, 2009 2:08 pm

Порукаод Svetovid » Чет Авг 05, 2010 8:52 pm

Милица пише:Ти јеси коректан према члановима, то поштујем и не доводим у питање.
Није у томе ствар.
По мом мишљењу, на форуму са оваквом тематиком требало би да СВА политика и СВА идеологија стоји заједно на једном подфоруму.

Хајде поново: ЈЕСТЕ дозвољена сва идеологија у смислу изражавања мишљења. (осим идеологија које крше КРИВИЧНИ ЗАКОНИК)
Али копи/пејст оних идеологија које желе да из Србинове душе избаце змајеве је резервисан за Аждаје.
Ако неко хоће својим речима да брани Љотићеве идеје - Висока Политика.
Ако неко хоће да копи/пејстује Љотићеве говоре - Але и Аждаје.
Има бар 10 других форума на којима се Љотић и Велимировић стављају у први план, не мора тако бити и на овом.

Милица пише:Без ала и аждаја, и евентуално да вести буду издвојене, јер у вести може спадати било шта, не морају бити везане за политику. Мислим да би тек то дало утисак о неутралности по питању политике. Да ли желиш да овај форум буде неутралан по том питању?? Ја мислим да би то било идеално.

Але и Аждаје су на духовит начин помириле два принципа: 1. апсолутну слободу писања на форуму и 2. васпитну димензију форума.

Ти можда мислиш да Образоваца и тих религијских фанатика има много и да ћемо их Аждајама СВЕ растерати.
Али нема!
То је само трик! Медијска манипулација!
Па на главном форуму Образа има свега 10-так чланова. И уопште у читавој Србији њих нема више од 100.

Форум само на први поглед може бити неутралан.
Пример: http://forum.starisloveni.com/ Они се као не баве политиком, како кажу: уопште их не интересују идеологије.
Али кад мало загребеш испод површине видиш да није тако.
Најнoвији бисер који сам тамо прочитао: они пишу латиницом јер је ћирилица наметнута Србима. :hoho

Милица пише:Иначе је нормално да ће ова тематика пре да привуче националисте него лдп-овце, али и у националистичком табору има много под-табора... А баш је националистички инсистирати на ономе што нас спаја (преци о чијој заоставштини причамо су нам заједнички, сви смо ми као мали подједнако уживали у народним бајкама, и исто се ваљали у сену које деда стави под сто за Божић), него промовисати један поглед на ствар. Зар не?

Слажем се да има много под-табора, али су они различите снаге.
Најјачи табор су националисти који се боре како за грађанско друштво, тако и за национално самоосвешћивање.

Никога не одбацујем, чак ни ЛДП-овце, и они су добродошли. :detel
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод talican » Чет Авг 05, 2010 9:29 pm

Svetovide, mislim da preteruješ i u osudama na SPC. Čini mi se da jedva čekaš da izvučeš neki trn iz ruže.
Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

Порукаод Svetovid » Чет Авг 05, 2010 10:24 pm

Не осуђујем већ критикујем СПЦ са националних позиција. :kafa
Ако СПЦ у неким историјским периодима ради против националних интереса онда то треба отворено рећи.
Био бих најсрећнији да су све (или бар већина) владике СПЦ патриотски орјентисане.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Re: Анархисти пуштени на слободу ?!

Порукаод Demokrata1993 » Чет Авг 05, 2010 11:16 pm

Хедонизам (Демократска Омладина) и Талибанизам (Отачаствени Образ) су штетне вредности јер прва угрожава државу и опстанак нације, а друга основна људска права.

Ma jeste, tako je! Važno je samo da je dr. Vojislav Šešelj "srpski junak" i "heroj" i da se bori protiv "haške tiranije".
Sve ostalo, što bi bilo izvan granica radikalne ideologije, a pogotovo ono što se nalazi "sa druge strane", a to je demokratija, možemo nazvati "štetnom vrednošču".
"Kada dođes na svet, čitav svet se smeje, a ti si jedini koji plače. Vodi svoj život tako da na dan tvoje smrti čitav svet plače, a da ti budeš jedini koji će se smejati."
Konfučije(551 – 479 pre nove ere), kineski filozof i socijalni reformator
Корисников грб
Demokrata1993

Поруке: 566
Придружен: Нед Јун 13, 2010 8:40 am
Место: Lazarevac

Порукаод Svetovid » Пет Авг 06, 2010 8:49 am

Да ли сам ти икад бранио да славиш Ђинђића на форуму? :kafa
Сматрам да су штетне вредности које су Ђинђић и ДС оставили Србији, а ти не мораш да се сложиш са мном.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод князь » Пет Авг 06, 2010 10:56 am

Е мој Световиде, на овој теми си бар 15 пута поменуо Образ. Зар се баш толико плашиш да ће доћи на власт? Могу само да ти кажем да је мало патетично да толико пишеш о нечему, а да те о томе нико није ни питао.

@Милица:
Ја сам се одавно помирио са тиме да је ово, подвлачим, СВЕТОВИДОВ форум. И то ми ни мало не смета, више.

Ја сам на овом форуму зато што на њему има неколико мојих неистомишљеника, са којима могу да водим аргументовану расправу. Волим аргументовану расправу. На форуму српскинационалисти.цом сам одавно одустао, управо зато што нема аргументоване расправе. Увек постији једна екипа спамера без аргумената, али са чврстом вољом да сваку тему одведу у недоглед, на челу са Костом и његовим "i". Ни на Образовом форуму нисам претерано активан. Шта да радим тамо? Да "сајберишем" са својим истомишљеницима и друговима? Нека хвала, дићићу своје цењено дупе од компјутера, па ћу са тим истим људима сести у кафану или на клупу и причати. Толико.
"Сваки веродостојни Србин мора да се суочи са питањем: да ли би остао непоколебљив и на изгубљеном месту Србства без икакве наде?" - Драгош Калајић
Корисников грб
князь

Поруке: 857
Придружен: Нед Нов 15, 2009 8:51 pm

Порукаод Demokrata1993 » Пет Авг 06, 2010 11:48 am

Да ли сам ти икад бранио да славиш Ђинђића на форуму? :kafa

Nikada...
Сматрам да су штетне вредности које су Ђинђић и ДС оставили Србији, а ти не мораш да се сложиш са мном.

Naravno da neću da se složim s tobom po tom pitanju. Isto tako i ja smatram da su Šešelj i SRS ostavili štetne vrednosti Srbiji, pogotovo kada su se 1998. godine priključili Miloševiću. Godinu dana nakon toga bombardovani smo. Dr. Vijislav Šešelj i njegovi ministri podneli su ostavke u Vladi Srbije, ali ih kasnije povlače, pod izgovorom "nacionalnih interesa". Vrlo brzo, radikali dobijaju ministarska mesta i u Vladi SR Jugoslavije. Ma pazi da nisu nacionalni interesi!
"Kada dođes na svet, čitav svet se smeje, a ti si jedini koji plače. Vodi svoj život tako da na dan tvoje smrti čitav svet plače, a da ti budeš jedini koji će se smejati."
Корисников грб
Demokrata1993

Порукаод Svetovid » Пет Авг 06, 2010 12:21 pm

Са тобом као да учествујем у средњошколском такмичењу у беседништву. :hoho
Дуже је Ђинђићева ДС у влади са Милошевићевим СПС-ом, али можда ти мислиш да је Ивица Дачић већи капацитет од Милошевића.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Demokrata1993 » Пет Авг 06, 2010 1:24 pm

Са тобом као да учествујем у средњошколском такмичењу у беседништву. :hoho

Zanimljiva poruka, koju nema potrebe komentarisati...
Дуже је Ђинђићева ДС у влади са Милошевићевим СПС-ом, али можда ти мислиш да је Ивица Дачић већи капацитет од Милошевића.

Svoj stav po tom pitanju već sam izneo na jednoj od tema gde smo se isto dotakli ovog pitanja. Dakle, za razliku od Miloševićevog SPS-a, s kojim je Šešelj bio u koaliciji, Dačićev SPS je promenio praktičnu politiku, s kojim je Tadić u koaliciji. I u suštini, verujem da si dovoljno pametan da shvatiš da u politici nema "ljubavi" i emocija, već isključivo interesa.
Корисников грб
Demokrata1993

ПретходниСледећа

Повратак на Све о нашем форуму

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост