Дискусија о концепту форума (раздвојено са теме о анархистима)

Концепт форума, Ваше идеје, Утисци, Критике, Обавештења, Саопштења, Технички детаљи, Планови, Визије, Слепе улице...

Дискусија о концепту форума (раздвојено са теме о анархистима)

Порукаод Милица » Сре Авг 04, 2010 6:24 pm

Svetovid пише:1. Ово је тема о пуштању анархиста из затвора, а не о анархистичким идејама

Тачно. И с те стране кад се гледа, овој теми јесте место овде, а то што смо ми почели расправу о анархистичким идејама је "оф-топик" али скроз логичан.

Svetovid пише:2. Свако може да отвори тему какву жели

Такође тачно.

Svetovid пише:3. Образовац, ЛДП-овац или Анархиста, свеједно, може слободно да представи политичке идеје на Дневној или Високој политици, али уколико жели да нас бомбардује копи/пејст политичким памфлетима онда нека то ради у Аждајама.

Стварно??? Од кад??? Ако ниси приметио, Але и Аждаје су пуне тема о којима ТИ имаш негативно мишљење. Такође ако ниси приметио, врло мало је тема тамо у којима неко само качи копи-пејст, на већини се воде аргументоване дискусије. Највише идеолошког копи-пејст материјала постављаш управо ти, цитирајући Шешеља, наравно на другим подфорумима.
А још нешто - "Капитал", "Идеологија српског национализма", "Мајн Кампф", дела Димитрија Љотића, итд итд... то су СВЕ идеолошка дела, то је све идеологија и висока политика, шта год ти о тим идеологијама, свакој понаособ, мислио!!!
Да би тема завршила у Аждајама није потребно да се чланови на њој свађају (не говорим о жустрим расправама, него о увредама, псовању, итд... а без праве дискусије). И није потребно да постављају километарске одломке из ове или оне књиге. Потребно је само да је та тема о нечему са чим се ти не слажеш. И мислм да ово није само моје мишљење, верујем да има још чланова који ће то потврдити, ког год да су идеолошког опредељења.

То је уједно моја највећа замерка на уређивачку политику форума, а осим тога мислим да може и одбити многе људе који се не слажу с твојим ставовима (ок, има нас много овде који се не слажемо, али ко зна колико их је још који се због тога ни не учлане).
Најзад, сврха овог форума није (надам се!!!) пропагирање Шешељевих идеја, већ традиције и митологије. А то треба да привуче СВАКОГ, без обзира на његову политичку (не)опредељеност.

4. Образ и Двери нису ни националне ни националистичке већ фундаменталистичке организације

Ок, ајде, нека ти буде, то су фундаменталистичке организације.
Али ако већ хоћеш праве дискусије о идеологији, грешиш кад све што је Шешељ написао стављаш у високу политику, а све што је по било ком питању супротно његовим идејама етикетираш као "шабанско" и као "аждаје".
Оно што је теби "аждаја", неком је "змај".
Корисников грб
Милица

Поруке: 340
Придружен: Чет Окт 29, 2009 2:08 pm

Re: Анархисти пуштени на слободу ?!

Порукаод Demokrata1993 » Сре Авг 04, 2010 8:11 pm

Највише идеолошког копи-пејст материјала постављаш управо ти, цитирајући Шешеља, наравно на другим подфорумима.

Naravno, Milice, ali nemoj ga dirati. Pa dr. Šešelj je ipak nacionalni heroj, ali je zato dr. Zoran Đinđić srpski izdajnik! Tako će, pretpostavljam i svoju decu učiti i vaspitavati, ukoliko ih još nema, pa će ista biti učena pogrešnim idejama i ideologijom.
Потребно је само да је та тема о нечему са чим се ти не слажеш. И мислм да ово није само моје мишљење, верујем да има још чланова који ће то потврдити, ког год да су идеолошког опредељења.

:toto Naravno....slažem se...

Најзад, сврха овог форума није (надам се!!!) пропагирање Шешељевих идеја, већ традиције и митологије. А то треба да привуче СВАКОГ, без обзира на његову политичку (не)опредељеност.

I ja se nadam da to nije svrha foruma, ali pokazuje se kao obrnuto...Svetovid je uspeo da spoji Šešelja i mitologiju, tj. pokušava, pa na taj način širi propagandu Šešeljevaca. Šta još reći o čoveku koji veruje da je Sveto Trojstvo izmaštano i da je to samo imaginantna tvorevina onih koji se mole Bogu, ali zato Svetovid čvrsto veruje u Svetog Vida, koji je kaznio dr. Đinđića smrću zato što je ovaj učinio najveći prestup upravo na Vidovdan.

Али ако већ хоћеш праве дискусије о идеологији, грешиш кад све што је Шешељ написао стављаш у високу политику, а све што је по било ком питању супротно његовим идејама етикетираш као "шабанско" и као "аждаје".
Оно што је теби "аждаја", неком је "змај".

Poslednja rečenica mi se posebno sviđa, Milice! :)
Shvatiću to kao: Ono što je njemu izdajnik, nekom je uzor.
Ali Svetovid na to gleda kao na nešto manje bitno, pretpostavljam...Isto tako mislim da te naše političke nesuglasice i diskusije ne vode do nekog većeg rezultata, osim što pružaju uvid onima koji ih čitaju da ni jedni ni drugi nisu "blistavi" i da su i jedni i drugi, u suštini, "na isti kalup", kako bi to naš narod rekao. Međutim, ja u to ne verujem.
"Kada dođes na svet, čitav svet se smeje, a ti si jedini koji plače. Vodi svoj život tako da na dan tvoje smrti čitav svet plače, a da ti budeš jedini koji će se smejati."
Konfučije(551 – 479 pre nove ere), kineski filozof i socijalni reformator
Корисников грб
Demokrata1993

Поруке: 566
Придружен: Нед Јун 13, 2010 8:40 am
Место: Lazarevac

Порукаод Svetovid » Сре Авг 04, 2010 10:23 pm

Милица пише:
Svetovid пише:3. Образовац, ЛДП-овац или Анархиста, свеједно, може слободно да представи политичке идеје на Дневној или Високој политици, али уколико жели да нас бомбардује копи/пејст политичким памфлетима онда нека то ради у Аждајама.

Стварно??? Од кад??? Ако ниси приметио, Але и Аждаје су пуне тема о којима ТИ имаш негативно мишљење. Такође ако ниси приметио, врло мало је тема тамо у којима неко само качи копи-пејст, на већини се воде аргументоване дискусије. Највише идеолошког копи-пејст материјала постављаш управо ти, цитирајући Шешеља, наравно на другим подфорумима.
А још нешто - "Капитал", "Идеологија српског национализма", "Мајн Кампф", дела Димитрија Љотића, итд итд... то су СВЕ идеолошка дела, то је све идеологија и висока политика, шта год ти о тим идеологијама, свакој понаособ, мислио!!!
Да би тема завршила у Аждајама није потребно да се чланови на њој свађају (не говорим о жустрим расправама, него о увредама, псовању, итд... а без праве дискусије). И није потребно да постављају километарске одломке из ове или оне књиге. Потребно је само да је та тема о нечему са чим се ти не слажеш. И мислм да ово није само моје мишљење, верујем да има још чланова који ће то потврдити, ког год да су идеолошког опредељења.

То је уједно моја највећа замерка на уређивачку политику форума, а осим тога мислим да може и одбити многе људе који се не слажу с твојим ставовима (ок, има нас много овде који се не слажемо, али ко зна колико их је још који се због тога ни не учлане).

Постављам највише Шешељевих мисли и говора из простог разлога зато што њега највише читам, познајем, разумем...
Мада има и многих других, нпр. Јаша Томић, Милан Стојадиновић, Уго Чавез, Мохамед Мосадик, Патрис Лумумба...

Ко теби брани да постављаш ауторе чије политичке идеје волиш? :kikl

И молим те да наведеш пример када сам послао неку тему у Аждаје по критеријуму "свиђања".
Ево нпр. Ерлонд мисли да си ти привилегована код мене јер си женско, а не зна да сам твоје оспоравање холокауста пребацио у Аждаје.
Једноставно не могу угодити свима, увек ће неко мислити да више волим овога или онога. :vamp

Истина је да у Аждаје стављам само оне политичке памфлете који негирају слободу мисли и говора.
Зашто бих Образовска саопштења стављао у Високу политику ако знам да би они по доласку на власт укинули многе слободе?

Високу политику треба да чине племените идеје, али не племените по мојој оцени, него објективно, када се људска права и слободе поставе као основне вредности.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Demokrata1993 » Сре Авг 04, 2010 10:57 pm

Високу политику треба да чине племените идеје, али не племените по мојој оцени, него објективно, када се људска права и слободе поставе као основне вредности.

Da. Zato je i Đinđićeva omladina našla svoje mesto upravo u Visokoj politici.
Hvala, Svetovide, što imaš visoko mišljenje o njoj!
"Kada dođes na svet, čitav svet se smeje, a ti si jedini koji plače. Vodi svoj život tako da na dan tvoje smrti čitav svet plače, a da ti budeš jedini koji će se smejati."
Konfučije(551 – 479 pre nove ere), kineski filozof i socijalni reformator
Корисников грб
Demokrata1993

Поруке: 566
Придружен: Нед Јун 13, 2010 8:40 am
Место: Lazarevac

Порукаод Svetovid » Чет Авг 05, 2010 8:47 am

Висока Политика се бави како промовисањем племенитих идеја тако и осуђивањем штетних вредности у друштву.
:kafa
Хедонизам (Демократска Омладина) и Талибанизам (Отачаствени Образ) су штетне вредности јер прва угрожава државу и опстанак нације, а друга основна људска права.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Милица » Чет Авг 05, 2010 11:32 am

За Образовце су њихове идеје племените и добре! За анархисте њихове! За екипу Пешчаника њихове! Нико не би имао неку идеју да не мисли да је она добра! У причу о Холокаусту нећу овде да улазим, али речи ћу само ово - да неки антисемита води форум НА НАЧИН НА КОЈИ ГА ТИ ВОДИШ, он би то ставио као важну тему на високој политици. А на оваквом форуму је глупаво радити и једно и друго!!!!!!!!!!!
Немој ме погрешно схватити, ова уређивачка политика би била скроз ок и на месту да је ово форум заклетих Шешељевих следбеника. Али није. Нити је посвећен пропагирању Шешеља, већ народне традиције и митова. И зато овде, ако има политике и идеологија, то треба све заједно да стоји (сем ако је у питању нешто што излази из оквира политике, нпр. Шешељев говор о старој српској вери, итд). Тек тад би то била нека слобода на форуму.

Али у суштини је небитно, ради шта год хоћеш. Само имај на уму да нас је, хвала Богу, доста који се с тобом не слажемо.
Корисников грб
Милица

Порукаод Svetovid » Чет Авг 05, 2010 12:56 pm

Ајде прво да видимо у чему се слажемо.
:kafa
1. Форум се бавим српским митовима, народном религијом, обичајима, претхришћанским веровањима...
2. Образовци мисле да је паганизам исто што и сатанизам, а виле и змајеви су за њих Луциферови демони
3. Када неко укуца на Гооглу речи: forum badnjak --> добија резултат:
http://www.google.com/#hl=en&q=forum+ba ... d35a4d476d
Виле и змајеви су у основи својој народни идеали, митски преци Срба, који бране све оно што је у свету добро и поштено, они су поборници правде и истине

И сад буди поштена Милице, па реци, да ли форум који постоји због љубави :srce према српској митологији треба да издваја памфлете оних (Образ, Двери) који патолошки мрзе народну религију, и целокупну нашу баштину (која нас представља пред светом и коју би штитио и УНЕСКО) сматрају Ђавољом работом?

Опет понављам, Шешеља читам и поштујем, зато га често и цитирам.
Ако ти волиш неке друге ауторе (који не мрзе патолошки виле, вампире :vamp и змајеве) дај нам их на увид.
Сваку тему коју си спремна на детаљно разрадиш и уредиш - издвојићу као посебну.
Шта ће се налазити на Високој политици зависи од чланова форума.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Милица » Чет Авг 05, 2010 1:30 pm

Световиде, поента оног што ја хоћу да кажем је другачија: верујем да искрено желиш да овај форум привуче читав спектар људи, без обзира на политичке ставове, или верско убеђење (и ревност у том убеђењу).
Верујем да мислиш да митологију свог народа свако треба да познаје, као што познаје и његову историју. Кад кажем свако, ја мислим буквално СВАКО!!! И ЛДП-овац и анархиста које очима не могу да видим, и глобалиста и антиглобалиста, и националиста добар по твом мишљењу, и по мом мишљењу и по Књажевом мишљењу, и ... итд, и образовани и необразовани људи, СВИ!

А ти онда на овој теми viewtopic.php?f=1&t=4 напишеш 4 генијалне ставке:

- Истраживање и неговање аутентичне српске, народне духовности
- Истраживање најстарије преднемањићке историје Срба
- Афирмација српских легенди, епских песама, бајалица, додолских песама, народних мелема, клетви, заклетви... и примена истих у свакодневном животу, у науци, књижевности, васпитању, медицини...
- Оживљавање архаичних народних обичаја и веровања којима прети изумирање

И упрскаш све са наредне 4:

- Доказивање супериорности народних обичаја над хришћанском догматиком, критика СПЦ са националних позиција, инсистирање на народној цркви по Његошевом моделу са народним, скромним и родољубивим поповима, пропагирање скромности и штедње у СПЦ, указивање на чињеницу да је духовније молити се Богу испод светог дрвета-записа [или поред цркве брвнаре] него у раскошним црквама које бљеште лажним сјајем (и које су углавном финансиране тајкунским новцима.)
- Антиглобализам, кампања против НАТО пакта и пропагирање савеза са Русијом - највећом словенском силом, ширење русофилства и славенофилства
- Идеолошка борба против ученика Димитрија Љотића који се лажно представљају као националисти
- Борба против фундаментализма било које врсте

И немој да ми причаш сад о томе како Двери гледају претхришћанске обичаје, кад их неко на овај начин пропагира, и не чуди ме што тако гледају. И наравно да сам против уласка у НАТО и за савез с Русијом и за антиглобализам, али будимо реални - нису сви. Ако је неко за улазак у НАТО и ЕУ, то значи да он не треба да зна ко је српском народу некад био Перун, а ко Весна??
Што се Љотића тиче, знам пар поштовалаца његовог лика и дела који такође гаје интересовања за нашу митологију и доста знају о њој... Али то су "зли нацисти", е, па шта ће тек они овде!!! :hoho
Једноставно превише замерки имаш које су крајње небитне за питања митологије.

Да ли верујеш да митови и народне приче оплемењују душу човека? Сигурно, иначе се не би оволико залагао. Пробај обрнуто да радиш - не нападај ни најгорег "фундаменталисту" зато што то што јесте, него га пусти да ужива у тим митовима, и они ће га оплеменити. А ако неће да ужива у митовима - не мора.
Корисников грб
Милица

Re: Дискусија о концепту форума

Порукаод Svetovid » Чет Авг 05, 2010 3:10 pm

Милица пише:Да ли верујеш да митови и народне приче оплемењују душу човека? Сигурно, иначе се не би оволико залагао. Пробај обрнуто да радиш - не нападај ни најгорег "фундаменталисту" зато што то што јесте, него га пусти да ужива у тим митовима, и они ће га оплеменити. А ако неће да ужива у митовима - не мора.

Питај књаза да ли сам према њему коректан.
Он је Образовац, а један је од најактивнијих чланова овде. Можда и најактивнији. (води трку са Апостолом)
Сигурно да човек не би толико писао да му на било који начин стварам непријатности.

Сад по твоме испада да тероришем фундамендалисте. :hoho

Але и Аждаје су подфорум као и сваки други, са потпуном слободом дискутовања и копи/пејстовања.

Мислим да сам 1000 пута толерантнији у односу на то како неољотићевци руководе својим форумима.

Као што видиш, овде дискутују и Европејци и Образовци, али највише материјала има о демократском, секуларном национализму зато што сам се ПОТРУДИО да представим своја убеђења.

Ја претпостављам шта је у питању, неки твоји другари са фејсбука су бацили поглед на форум и закључили да сам Шешељевац и сад из "протеста" неће да дођу на форум на коме се слави Шешељ??? А иначе би дотрчали. Таквима никад не можеш угодити.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Re: Дискусија о концепту форума (раздвојено са теме о анархи

Порукаод Милица » Чет Авг 05, 2010 3:52 pm

Ти јеси коректан према члановима, то поштујем и не доводим у питање.
Није у томе ствар.
По мом мишљењу, на форуму са оваквом тематиком требало би да СВА политика и СВА идеологија стоји заједно на једном подфоруму. Без ала и аждаја, и евентуално да вести буду издвојене, јер у вести може спадати било шта, не морају бити везане за политику. Мислим да би тек то дало утисак о неутралности по питању политике. Да ли желиш да овај форум буде неутралан по том питању?? Ја мислим да би то било идеално.

А што се мојих другара с фејса тиче, нико ми се није "жалио" на форум, јесте један другар из правог живота, рекао је нешто прилично слично овоме што ја сад говорим, али он се ионако никад не учлањује ни у какве форуме.
Не треба ти сад да "угађаш" свачијем мишљењу, али било би лепо да мало више угађаш политичкој неутралности.
Иначе је нормално да ће ова тематика пре да привуче националисте него лдп-овце, али и у националистичком табору има много под-табора... А баш је националистички инсистирати на ономе што нас спаја (преци о чијој заоставштини причамо су нам заједнички, сви смо ми као мали подједнако уживали у народним бајкама, и исто се ваљали у сену које деда стави под сто за Божић), него промовисати један поглед на ствар. Зар не?
Корисников грб
Милица

Следећа

Повратак на Све о нашем форуму

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост