Представљање (нових) чланова

Концепт форума, Ваше идеје, Утисци, Критике, Обавештења, Саопштења, Технички детаљи, Планови, Визије, Слепе улице...

Re: Представљање (нових) чланова

Порукаод Милентије » Чет Мар 06, 2014 5:37 am

Фундаменталиста пише:
и отприлике сам ту схватио да је хришћанство религија апсолутно непријатељски окренута ка мом народу.

Слабо схваташ..

Izuzetno dobro to shvatam, a tvoje nevaspitano i uvredljivo obraćanje novoregistrovanom članu je samo jedan od dokaza da sam u pravu. Omalovažavanje sagovornika je inače u suprotnosti sa pravilima ovog foruma (morao sam da ih prihvatim pre registracije), baš da vidim da li će neko od moderatora da reaguje. Naravno, omalovažavanje i rasistička mržnja prema neištomišljenicima je u duhu jevrejskog monoteizma (ne vređam Jevreje, samo konstatujem opštepoznatu činjenicu), tu se hrišćanstvo ko jevrejska sekta savršeno dobro uklapa. Ta mržnja toliko dominira da, šire, predstavlja dokaz da se i psihološki o hrišćanstvu može govoriti pre kao o dijagnozi nego o nekakvoj religiji. Naime, nepojmljivo je normalnom i zdravom umu da ljubav, spiritus movens hrišćanstva, može da dovede do tolike mržnje prema drugima bez ikakve šizofrenije u glavama hrišćana.

Stvarno se nadam da će me moderacija zaštititi od ljubavi člana fundamentaliste. Pretpostavljam da je on neki dežurni sektaš koji je umislio da ima misiju spašavanja onih koji se zanimaju za staru srpsku veru i tradiciju. To ipak nema nikakve veze sa osnovnom svrhom ovog foruma, čak se može reći i da je suprotno svrsi foruma. Ja sam ovde došao ne zbog hrišćanstva (poznajem ga izuzetno dobro) nego zbog upoznavanja stare srpske vere i izvorne srpske tradicije o kojoj znam malo toga. Verujem da nisam usamljen slučaj. Ispadi hrišćana samo smetaju dobronamernima (ista priča se ponvlja već više od dva milenijuma). Još jednom podvlačim: nadam se da će moderacija lepo i domaćinski da odradi svoj posao.
Милентије

Поруке: 28
Придружен: Сре Мар 05, 2014 10:01 pm

Порукаод Tatzelwurm » Чет Мар 06, 2014 12:44 pm

Читао сам и књигу Растка Костића Пад Арконе, и отприлике сам ту схватио да је хришћанство религија апсолутно непријатељски окренута ка мом народу.

Најпре , добро дошао на форум. :zurka

Оно је добро само јеврејском народу и "народима" без корена нпр. америчком народу који се баш понаша на типично јудео-хришћански-исламски начин под следећом девизом: "Ми смо увек и само увек у праву и када кољемо и када дајемо , јер је увек правда на нашој страни и ко не иде са нама тај је против нас." Типично америчко , овај јеврејско виђење слободе и демократије !
There comes a time when you look into the mirror and what you see is all you will ever see. And you accept it, or your kill yourself. Or you stop looking in mirrors."
LIBERUM VEL I MORTE
"There is no conflict between the ideal of religion and the ideal of science, but science is opposed to theological dogmas because science is founded on fact." -Nikola Tesla
"They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety"-Benjamin Franklin
.˙. .˙. .˙. .˙. .˙. 爻 .˙. .˙. .˙. .˙. .˙.
THE SOURCE OF MY MAGICK IS LOVE. WHO IS THE SOURCE OF LOVE?
Корисников грб
Tatzelwurm

Поруке: 1549
Придружен: Пон Мај 16, 2011 11:39 am
Место: Обилазим свет и гледам шта се ради...

Порукаод Фундаменталиста » Чет Мар 06, 2014 1:10 pm

Izuzetno dobro to shvatam, a tvoje nevaspitano i uvredljivo obraćanje novoregistrovanom članu je samo jedan od dokaza da sam u pravu. Omalovažavanje sagovornika je inače u suprotnosti sa pravilima ovog foruma (morao sam da ih prihvatim pre registracije), baš da vidim da li će neko od moderatora da reaguje. Naravno, omalovažavanje i rasistička mržnja prema neištomišljenicima je u duhu jevrejskog monoteizma (ne vređam Jevreje, samo konstatujem opštepoznatu činjenicu), tu se hrišćanstvo ko jevrejska sekta savršeno dobro uklapa. Ta mržnja toliko dominira da, šire, predstavlja dokaz da se i psihološki o hrišćanstvu može govoriti pre kao o dijagnozi nego o nekakvoj religiji. Naime, nepojmljivo je normalnom i zdravom umu da ljubav, spiritus movens hrišćanstva, može da dovede do tolike mržnje prema drugima bez ikakve šizofrenije u glavama hrišćana.

Ja те уопште нисам увредио, већ си ти мене тако што омаловажаваш моју религију и шириш ноторне лажи да је непријатељска мом народу. Хришћанство је љубав, мржње и расизма нема ни у траговима.

Pretpostavljam da je on neki dežurni sektaš

А ово није вређање?

Ispadi hrišćana samo smetaju dobronamernima

Нема ту никаквих испада него логично реаговање кад ми неко омаловажава религију и називаје расистичком и непријатељском, а то није у духу овог форума!

Još jednom podvlačim: nadam se da će moderacija lepo i domaćinski da odradi svoj posao.

Неће, јер ме Световид највише воли од свих форумаша.
Корисников грб
Фундаменталиста

Поруке: 1612
Придружен: Сре Јул 25, 2012 4:11 pm
Место: Градац Моравски

Порукаод Милентије » Чет Мар 06, 2014 4:48 pm

Фундаменталиста пише:Хришћанство је љубав, мржње и расизма нема ни у траговима.

Мајсторе, драго ми је што те веровање да Деда Мраз постоји чини срећним, али то објективно не говори ништа о постојању Деда Мраза, већ само о томе на ком се менталном ступњу лично ти налазиш. Ако ти у XXI веку и поред интернета ниси обавештен о томе да је тобожња хришћанска љубав инспирисала најболесније злочине, најстрашније ратове и уопште сваку нетрпељивост међу људима широм света, онда ти ја ту нисам ништа крив. Очигледно не познајеш ни историју свог рода, или те је та "љубав" толико ослепила да не видиш да је подела на Србе католике, православце и муслимане (несрпске религије јеврејског културног наслеђа) трајно уништила најбољи народ на свету.

Немој да ми верујеш када кажем да хришћани према нехришћанима (а често и међусобно) не осећају ништа осим мржње - веруј свом срцу у коме се налази твој измишљени бог. Сигуран сам да у твом срцу нема ничега осим мржње према мени и према онима који мисле исто као и ја. Немој да се лажеш, оболећеш ментално. А када поверујеш себи буди мало човек и престани са лицемерном причом о љубави иза које само севају варнице мржње и свађе.

Фундаменталиста пише:
Милентије пише:Još jednom podvlačim: nadam se da će moderacija lepo i domaćinski da odradi svoj posao.

Неће, јер ме Световид највише воли од свих форумаша.

Ако модерација не одрађује посао домаћински, надам се да макар не спречава чланове да се сами бране од насртаја хришћанских фанатика. У супротном ће испасти да сам промашио форум (на први поглед није изгледало тако). Да напоменем (незаслепљенима и нормалнима) да нисам препознао овај форум као хришћанско-православни, па не видим разлога да се моје писање сматра провокацијом. Дошао сам овде да научим нешто ново - никако и ништа о православљу пошто ме то не занима. О православљу знам доста, и слободно могу да кажем да је најглупље и најнепотребније знање које имам управо знање о догмама православног хришћанства (и осталих видова истог, разлике међу хришћанским сектама су минималне са позиција хуманизма и традиционалне вере).

Због свега наведеног најљубазније те молим да ме не смараш и да не трујеш, пошто православних форума има милијарду, и ни на једном нисам регистрован.

Tatzelwurm пише:
Читао сам и књигу Растка Костића Пад Арконе, и отприлике сам ту схватио да је хришћанство религија апсолутно непријатељски окренута ка мом народу.

Најпре , добро дошао на форум. :zurka

Оно је добро само јеврејском народу и "народима" без корена нпр. америчком народу који се баш понаша на типично јудео-хришћански-исламски начин под следећом девизом: "Ми смо увек и само увек у праву и када кољемо и када дајемо , јер је увек правда на нашој страни и ко не иде са нама тај је против нас." Типично америчко , овај јеврејско виђење слободе и демократије !

Најсрдачније захваљујем и на добродошлици, и на разумевању. Ваш коментар је заправо доказ да нисам залутао на овај форум.
Милентије

Поруке: 28
Придружен: Сре Мар 05, 2014 10:01 pm

Порукаод Фундаменталиста » Чет Мар 06, 2014 5:11 pm

Мајсторе, драго ми је што те веровање да Деда Мраз постоји чини срећним, али то објективно не говори ништа о постојању Деда Мраза,

Не верујем у Деда Мраза!

Ако ти у XXI веку и поред интернета ниси обавештен о томе да је тобожња хришћанска љубав инспирисала најболесније злочине, најстрашније ратове и уопште сваку нетрпељивост међу људима широм света, онда ти ја ту нисам ништа крив

Нисам обавештен о томе. Ако неко убија у име љубави онда није добро схвати појам љубави. Хришћанство проповеда љубав, а не злочине и мржњу! То што је неко под фирмом хришћанства чинио зло је ствар злоупотребе.

Очигледно не познајеш ни историју свог рода, или те је та "љубав" толико ослепила да не видиш да је подела на Србе католике, православце и муслимане (несрпске религије јеврејског културног наслеђа) трајно уништила најбољи народ на свету.

Није вера поделила Србе већ су се Срби поделили међусобно. Вера је приватна ствар сваког појединца.

Сигуран сам да у твом срцу нема ничега осим мржње према мени и према онима који мисле исто као и ја.

Ни не познајеш ме људски, а већ си СИГУРАН шта има у моме срцу :neznam

Дошао сам овде да научим нешто ново - никако и ништа о православљу пошто ме то не занима.

Мене православље још мање занима али овде има доста тема и доста се пише у вези тога.

и слободно могу да кажем да је најглупље и најнепотребније знање које имам управо знање о догмама православног хришћанства

Слажем се.

Због свега наведеног најљубазније те молим да ме не смараш и да не трујеш

Нисам ни помислио тако нешто, а још мање урадио.

пошто православних форума има милијарду, и ни на једном нисам регистрован.

Нисам ни ја.
Корисников грб
Фундаменталиста

Порукаод Tatzelwurm » Чет Мар 06, 2014 6:18 pm

Фундаменталиста пише:
Нисам ни ја.

Tatzelwurm пише:
...Он је завршио виши курс код грађанина Мирољуб доктор Петровића. :kafa
There comes a time when you look into the mirror and what you see is all you will ever see. And you accept it, or your kill yourself. Or you stop looking in mirrors."
LIBERUM VEL I MORTE
"There is no conflict between the ideal of religion and the ideal of science, but science is opposed to theological dogmas because science is founded on fact." -Nikola Tesla
"They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety"-Benjamin Franklin
Корисников грб
Tatzelwurm

Порукаод Фундаменталиста » Чет Мар 06, 2014 6:23 pm

Tatzelwurm пише:
Фундаменталиста пише:
Нисам ни ја.

Tatzelwurm пише:

Па он је православац :hoho
Корисников грб
Фундаменталиста

Порукаод Tatzelwurm » Чет Мар 06, 2014 6:27 pm

Фундаменталиста пише:
Tatzelwurm пише:
Фундаменталиста пише:
Нисам ни ја.

Tatzelwurm пише:

Па он је православац :hoho

Исто као и ти... :hoho :hoho :hoho
LIBERUM VEL I MORTE
Корисников грб
Tatzelwurm

Порукаод Фундаменталиста » Чет Мар 06, 2014 6:28 pm

Исто као и ти..

Ја се поносим што нисам! А он се лажно представља.
Корисников грб
Фундаменталиста

Порукаод Tatzelwurm » Чет Мар 06, 2014 6:32 pm

Фундаменталиста пише:
Исто као и ти..

Ја се поносим што нисам! А он се лажно представља.

Чекај мало! Зар ниси рекао да само ти заступаш неко "истинско" православље изван овог нашег "паганског"? Па тако нешто заступа и он , осим ако није опет нешто променио па ето сада љуби слику Богородице ,а до недавно ју је пљувао и претио каменицама да ће гађати непослушну децу и разбијати главе неистомишљеницима... :hoho
LIBERUM VEL I MORTE
Корисников грб
Tatzelwurm

ПретходниСледећа

Повратак на Све о нашем форуму

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост