Представљање (нових) чланова

Концепт форума, Ваше идеје, Утисци, Критике, Обавештења, Саопштења, Технички детаљи, Планови, Визије, Слепе улице...

Представљање (нових) чланова

Порукаод talican » Сре Јул 21, 2010 10:31 pm

Студент етнологије и антропологије, радим као аудио-визуелни монтажер и граф. дизајнер, проналазим се у широком спектру наука и вољан сам да дискутујем (између осталог) о историји, етносу, религији, веровањима, обичајима, мистици итд.
Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

Re: Представљање (нових) чланова

Порукаод Demokrata1993 » Чет Јул 22, 2010 7:42 pm

Zanimljiva tema.... :)
Na ovom forumu sam tek nesto vise od mesec dana, sto znaci da sam, u poredjenju sa nekim ostalim "forumasima", ipak nov clan. Evo i mene u nekoliko crta:
Srednjoskolac iz Lazarevca, volim istoriju i uzivam citajuci i uceci je...Milslim da je ovaj forum mesto gde mogu naci dosta informacija o Srbima, Slovenima uopste, mitologiji, tradiciji etc, etc...Pored istorije, fascinira me i politika. Ne zato sto je "dobar i profitabilan posao" danas u Srbiji biti politicar, vec zato sto sam tu pronasao sansu za sebe da na neki nacin pomognem svojoj zemlji i narodu. Uporan, istrajan u ideji, ali ne i tvrdoglav.
Politicki uzor - ako ste citali moje ranije komentare na ostalim temama, mozete naslutiti.......Zoran Djindjic, tako je!
Moto - nalazi se ispod. To je Konfucijeva izreka.
Pozdrav svima koji posecuju i koriste ovaj forum i pozivam vas sve da sebe predstavite u nekoliko reci....Lakse cemo se razumeti kada bar nesto znamo jedni o drugima...
Mislim da bi to bilo dovoljno..xD..
"Kada dođes na svet, čitav svet se smeje, a ti si jedini koji plače. Vodi svoj život tako da na dan tvoje smrti čitav svet plače, a da ti budeš jedini koji će se smejati."
Konfučije(551 – 479 pre nove ere), kineski filozof i socijalni reformator
Корисников грб
Demokrata1993

Поруке: 566
Придружен: Нед Јун 13, 2010 8:40 am
Место: Lazarevac

Порукаод Svetovid » Чет Јул 22, 2010 8:05 pm

Укратко: радник, сањар, планинар, шахиста, мислилац, предузетник, хороскопски девица у подзнаку рибе, Месец у шкорпији...
.... и и и власник сајта бадњак.ком
:kafa
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод князь » Пет Јул 23, 2010 4:54 pm

Eво:
индиректна жртва неуспеле школске реформе, упркос свему са осмехом на лицу, понеком сузом, раб Божји, Србин, крв што јесте, а треба да није.
"Сваки веродостојни Србин мора да се суочи са питањем: да ли би остао непоколебљив и на изгубљеном месту Србства без икакве наде?" - Драгош Калајић
Корисников грб
князь

Поруке: 857
Придружен: Нед Нов 15, 2009 8:51 pm

Порукаод Demokrata1993 » Пет Јул 23, 2010 6:13 pm

Knjaze, izvini ako je previse direktno i intimno pitanje, ali da je tako sumnjam da bi uopste o tome ovako javno govorio. Zanima me, ako mozes da mi (nam) kazes, kako si to "indirektna zrtva neuspele skolske reforme".
"Kada dođes na svet, čitav svet se smeje, a ti si jedini koji plače. Vodi svoj život tako da na dan tvoje smrti čitav svet plače, a da ti budeš jedini koji će se smejati."
Корисников грб
Demokrata1993

Порукаод князь » Пет Јул 23, 2010 6:38 pm

Жртва у том смислу да нисам од школског система добио оно што сам очекивао. Зато кажем индиректна, ништа мање него други моји вршњаци. Само сам један од ретких који су то приметили. Једноставно, комунистичко наслеђе, грешке деведесетих, погубне реформе од 2000. преломили су се на леђима моје генерације (односно, свих оних који су у периоду од задњих десет година похађали школу у Србији, не битно да ли основну, средњу, вишу или факултет). Образовни систем је доживео свој колапс. Сматрам да нам је боље да будемо неписмени и необразовани него да будемо писмени и образовани, али на погрешан начин.
"Сваки веродостојни Србин мора да се суочи са питањем: да ли би остао непоколебљив и на изгубљеном месту Србства без икакве наде?" - Драгош Калајић
Корисников грб
князь

Порукаод Demokrata1993 » Пет Јул 23, 2010 6:43 pm

Sada razumem sta si hteo reci. Verujem da govoris, izmedju ostalog, i o onim laznim informacijama u udzbenicima Istorije, a pogotovo na onim mestima gde se pominju Srbi i to bas onda kada to nije u nasem interesu. Onda sam i ja zrtva takve propagande, ali se ne bunim...ucim istoriju takvu kakvu dobijem, sa takvim znanjem svake godine sam na takmicenjima, pa ni ja tu ne mogu nista da menjam...bar ne sada..
Корисников грб
Demokrata1993

Порукаод князь » Пет Јул 23, 2010 6:50 pm

Taчност информација мање-више. Не ради се о томе. Ја бих радије ишао у школу као што је била она у пропалој држави и пропалом систему - са гомилом нетачних информација, али са једним нормалним моралним и етичким системом међу онима који знање треба да пренесу на будуће генерације.
Корисников грб
князь

Порукаод Demokrata1993 » Пет Јул 23, 2010 7:37 pm

Govoris o profesorima i nastavnicima?! -Tacno tako! Samo u svom gradu znam na desetine drugova koji se hvale kako su profesoru ponudili mito, ovaj "progledao kroz prste", a ucenik prosao godinu. I kada ja pitam one koji su protiv takvog ustaljenog "sistema": "Pa dobro, znate li vi da imate pravo da tuzite takvog profesora za korupciju, mito, zloupotrebu radnog mesta...?!", dobijem uglavnom ovakav odgovor: "Ma znam ja to, ali zasto ja da rizikujem, pa da me sledece godine zbog toga taj isti profesor obara, muci i da zbog njega ponavljam godinu?!"
Sto se tice skole u koju ja idem, mislim da takvih problema nemamo, ali postoji naravno ono - E,ovaj ucenik (ucenica) sin je, odnosno cerka, kuma kumine kume, pa hajde da budemo malo popustljiviji prema njemu... I to je los sistem skolstva... Danas svako dvojku moze da dobije tako sto ce pustiti suzu ili, u slucaju da je zensko, doci polu-gola kod profesora kod kojeg ima slabu, pa ce isti dok ova bude odgovarala nebuloze pred tablom, zevati u njeno telo i tako joj dati pozitivnu. A na osnovu cega?! -Ne postoji osnova!
Корисников грб
Demokrata1993

Порукаод Demokrata1993 » Уто Јул 27, 2010 11:50 am

Na žalost, koliko vidim, inicijativa predstavljanja članova foruma živela je samo dva dana od kada je i ova tema otvorena...
Корисников грб
Demokrata1993

Следећа

Повратак на Све о нашем форуму

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 2 госта