Критике, питања, предлози...

Концепт форума, Ваше идеје, Утисци, Критике, Обавештења, Саопштења, Технички детаљи, Планови, Визије, Слепе улице...

Критике, питања, предлози...

Порукаод Svetovid » Пет Сеп 25, 2009 1:31 am

Изволите, без устручавања...
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Re: Критике, питања, предлози...

Порукаод Svetovid » Пет Сеп 25, 2009 2:12 pm

Жар - птица пише:Имам предлог, требало би да сарађујемо са Родоверним форумима, али не са нацистичкима и политичкима, него са стварно Родовернима...... :D
Ево ја дајем предлог за један Хрватски форум где сам учлањен дуже време, и могу да кажем да ни мало нису политички настројени, чак можда 50% чланова су Срби (активних наравно).... :cheers:
Перунова Светиња

Бели Вид пише:Одбија се. :sunny:

Ја не браним декларисаним родоверцима да дискутују овде, али нећу да их рекламирам.

Сарађиваћемо само са сајтовима/форумима који се баве аутентичном, словенском духовношћу.

Измишљене паганске симболе и представе (нпр. Перун са свастиком :joker:) користе као муницију хришћански фундаменталисти да би пуцали по читавој старој српској вери.
Ту муницију од мене неће добити. Слика

Жар - птица пише:
Бели Вид пише:Одбија се. :sunny:

Ја не браним декларисаним родоверцима да дискутују овде, али нећу да их рекламирам.

Сарађиваћемо само са сајтовима/форумима који се баве аутентичном, словенском духовношћу.

Измишљене паганске симболе и представе (нпр. Перун са свастиком :joker:) користе као муницију хришћански фундаменталисти да би пуцали по читавој старој српској вери.
Ту муницију од мене неће добити. Слика

Нису они Неопагани, посети сајт.... :D
Није никаква организација..... :D

Бели Вид пише:Зар стварно мислиш да нисам посетио форум који си линковао?

Ајд искрено, има ли ту било шта о српској и словенској традицији...
Теме су им: паган-метал музички догађаји, мреже родновераца на фејсбуку, фестивали пивопија...
А ту су и незаобилазне свастике. :joker:
Зато им је форум и пропао. Због идеолошке конфузије и духовног сиромаштва.

Овај наш форум функционише свега 7 дана и већ је неупоредиво квалитетнији по садржајима од тог родноверног који постоји годинама.

Жар - птица пише:
Бели Вид пише:Зар стварно мислиш да нисам посетио форум који си линковао?

Ајд искрено, има ли ту било шта о српској и словенској традицији...
Теме су им: паган-метал музички догађаји, мреже родновераца на фејсбуку, фестивали пивопија...
А ту су и незаобилазне свастике. :joker:
Зато им је форум и пропао. Због идеолошке конфузије и духовног сиромаштва.

Овај наш форум функционише свега 7 дана и већ је неупоредиво квалитетнији по садржајима од тог родноверног који постоји годинама.

Да, музика им је смеће, и што јес јес, наш јесте квалитетнији, али Свастика није у употреби....
Отерали су неколико нациста који су покушали да уведу тај дух о ое говориш....

Ја сам био коловођа хајке.... :king:

Бели Вид пише:Како није, свастика им је симбол на почетној страни форума (доњи леви угао)
+ добар део њих у аватарима има свастику. Знам ја да то није изворно нацистички симбол, али 100% не може бити ни симбол словенског паганизма. А зашто су родноверни усвојили то као свој заштитни знак... хмм, вероватно утицај извесних служби које раде на систематском духовном слуђивању Словена.

Жар - птица пише:
Бели Вид пише:Како није, свастика им је симбол на почетној страни форума (доњи леви угао)
+ добар део њих у аватарима има свастику. Знам ја да то није изворно нацистички симбол, али 100% не може бити ни симбол словенског паганизма. А зашто су родноверни усвојили то као свој заштитни знак... хмм, вероватно утицај извесних служби које раде на систематском духовном слуђивању Словена.

Не мешај Коловрат и Свастику.... :rendeer:
А Нацисти нису, ваљда их знам, од фебруара сам тамо... :bounce:

Бели Вид пише:Нама није циљ да привлачимо нафуране клинце, који уз звуке метал бенда, са флашом пива у руци, вичу "Слава!". :joker: Ако дођу - добродошли су, нећемо их терати. Али ми желимо пре свега квалитетне дискусије и неговање аутентичних, традиционалних вредности.

Коловрат је руски назив за свастику. Полазим од две чињенице.
1) Сви знамо да је то озлоглашен симбол због нацистичких злочина против Словена и Јевреја
2) Нема никаквих доказа да је то био главни симбол паганских Словена

Закључак се сам намеће из ових двеју чињеница.
Неко веома злонамеран стоји иза читаве приче о родноверју.
Слика
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Feniks308 » Сре Дец 09, 2009 4:20 pm

Не свиђа ми се ово: :vitez4 :vitez4
Демократске дискусије вођене митским импулсима

Подсећа на "оне"..
Рани сина пак шаљи на војску,
Србија се умирит не може!

Стојте, галије царске!
Спутајте крме моћне,
Газите тихим ходом!
Опело гордо држим у доба језе ноћне
Над овом светом водом.
Корисников грб
Feniks308

Поруке: 21
Придружен: Сре Дец 09, 2009 3:04 pm

Порукаод Svetovid » Чет Дец 10, 2009 8:29 am

Они баш то и желе... да та реч подсећа само на њих. :kafa Хоће монопол на демократију.
Дискусије сам назвао демократским зато што заиста и јесу - демократске. :wub Такве су. :type
И Стари Словени су живели у демократији.

Почни да се бринеш ако их назовем "европске дискусије" :vilenj
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Feniks308 » Чет Дец 10, 2009 6:29 pm

Svetovid пише:Они баш то и желе... да та реч подсећа само на њих. :kafa Хоће монопол на демократију.
Дискусије сам назвао демократским зато што заиста и јесу - демократске. :wub Такве су. :type
И Стари Словени су живели у демократији.

Почни да се бринеш ако их назовем "европске дискусије" :vilenj

Слика
Рани сина пак шаљи на војску,
Србија се умирит не може!

Стојте, галије царске!
Спутајте крме моћне,
Газите тихим ходом!
Опело гордо држим у доба језе ноћне
Над овом светом водом.
Корисников грб
Feniks308

Поруке: 21
Придружен: Сре Дец 09, 2009 3:04 pm

Порукаод asdfasqwrt » Нед Дец 20, 2009 7:42 pm

Mislim da bi na ovaj sajt trebao da se stavi organizovano i kategorično veći broj naših mitova i legendi, pa i Slovenskih radi uporedbe.
Isto bi tako trebalo da se stave radovi naših naučnika i stranih naučnika oko opšte mitologije i srpske i slovenske mitologije jer bi to uveliko pomglo da razumijemo neke stvari.
I zadnje ne bi bilo loše da se postave i neki heraldički tekstovi i sliike sa objašnjenima jet su neki naši znakovi vezani za mitologiju a mi to i ne znamo.
Dobro bi došli it tekstovi o bogovima Slovena pa onda isključivo o srpskim bogovima, kao što je urađeno u video igri Age of Mitology, ko je igrao zna kako je urađeno.

Znam da je dosta što navodim i ne krivite me to je moje mišljenje....

Pozdrav iz Bosne ponosne

:lujk
Budimo ljudi...
Корисников грб
asdfasqwrt

Поруке: 6
Придружен: Нед Дец 20, 2009 7:07 pm

Порукаод Svetovid » Нед Дец 20, 2009 8:21 pm

Добродошао! :detel

asdfasqwrt пише:Mislim da bi na ovaj sajt trebao da se stavi organizovano i kategorično veći broj naših mitova i legendi, pa i Slovenskih radi uporedbe.

Овде је http://www.badnjak.com/blog/?cat=4 већ објављено тридесетак.
Категорија: Народне легенде.
Ако желиш неке одређене (?) да додам радо ћу то учинити.

asdfasqwrt пише:Isto bi tako trebalo da se stave radovi naših naučnika i stranih naučnika oko opšte mitologije i srpske i slovenske mitologije jer bi to uveliko pomglo da razumijemo neke stvari.

Постоји мали проблем са ауторским правима, али имамо и ту категорију: http://www.badnjak.com/blog/?cat=6

asdfasqwrt пише:I zadnje ne bi bilo loše da se postave i neki heraldički tekstovi i sliike sa objašnjenima jet su neki naši znakovi vezani za mitologiju a mi to i ne znamo.
Dobro bi došli it tekstovi o bogovima Slovena pa onda isključivo o srpskim bogovima, kao što je urađeno u video igri Age of Mitology, ko je igrao zna kako je urađeno.

Немам ништа против, али мораће да сачека неко боље време.
Што због уважавања ауторских права што због недостатка правих истраживања у тој области.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод wild colonial » Сре Дец 30, 2009 3:25 am

:zurka

Dobro ste uradili sve.Jedan mali predlog,vrijemenom da stavite donation-pay pal,pa mi koji zivimo van Srbije,lakshe nam je da pomognemo,kada zelimo i ako hochemo za troshak'I tako se ostaje anoniman,ko zeli.
To dosta rade i ja pomazem neke shto me zanimaju,shto se trude.

Drugi predlog,ako moze koja e-card ,tako da mozemo slati poznatima,tako i oglashavati sajt.

:detel :detel :detel
Passion is the element in which we live; without it, we hardly vegetate.
--Lord Byron
wild colonial

Поруке: 786
Придружен: Пет Дец 04, 2009 3:46 pm

Порукаод Svetovid » Сре Дец 30, 2009 3:41 pm

wild colonial пише::zurka

Dobro ste uradili sve.Jedan mali predlog,vrijemenom da stavite donation-pay pal,pa mi koji zivimo van Srbije,lakshe nam je da pomognemo,kada zelimo i ako hochemo za troshak'I tako se ostaje anoniman,ko zeli.
To dosta rade i ja pomazem neke shto me zanimaju,shto se trude.

За не мислите да је http://www.moneybookers.com боље/практичније решење за ту сврху?

За отварање https://www.paypal.com потребна је кредитна картица, а њу - не поседујем. :vai

wild colonial пише:Drugi predlog,ako moze koja e-card ,tako da mozemo slati poznatima,tako i oglashavati sajt.

Ово нисам разумео.
Ако можете да појасните.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод wild colonial » Чет Дец 31, 2009 2:01 am

U vezi credit card,ne znam dje zivite ali svaka bank ima pre paid credit card -placanje unaprijed jedne sume,a recimo $50,e onda se moze dodavati preko pay pal.Uzima se card dje ne pishe vashe ime(da vas neko nedje ne povija za porez)samo broj.
Nije money loundering.
Svakako ako je drugi nachin lakshi za vas,uzimajte.
U vezi e card,mislim na ovo

http://www.e-sangha.com/pogledajte sa leve strane.
Ne treba jako puno cards,niti da uchesnik moze da mijenja.
Nekoliko jednostavnih
detelina sa chetiri lista,ime foruma-za one koji imaju neko polaganje,za koji kockaju,za srecha,
vuk ili zmaj ako neko bolestan,bolje nego ono cvijeche.
Ja ne znam koliko je to teshka da se postavi,malo se razumijem u computers.
:zurka :zurka :zurka i ovi su umiljati,veseli,

Passion is the element in which we live; without it, we hardly vegetate.
--Lord Byron
wild colonial

Поруке: 786
Придружен: Пет Дец 04, 2009 3:46 pm

Следећа

Повратак на Све о нашем форуму

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост