Како охрабрити људе да пишу на форуму?

Концепт форума, Ваше идеје, Утисци, Критике, Обавештења, Саопштења, Технички детаљи, Планови, Визије, Слепе улице...

?

Изменити дизајн
0
Нема гласова
Изменити концепт форума и подфорума
4
33%
Изменити идеологију (ако је има)
2
17%
Временом ће се људи сами охрабрити
3
25%
Треба урадити следеће: ______ (написаћу шта)
3
25%

Укупно гласова : 12

Re: Како охрабрити људе да пишу на форуму?

Порукаод talican » Пет Апр 20, 2012 4:21 pm

Људи понајвише не пишу због подфорума "Штеточине - але и аждаје"...
Корисников грб
talican

Поруке: 8074
Придружен: Уто Мај 04, 2010 12:53 am
Место: somewhere under thunder

Порукаод Kelt » Пет Апр 20, 2012 6:25 pm

Sad sam zavirio tamo: cista politika. Ako je i to dio srbske mitologije, onda ... Cuj molim te; ale i azdaje stetocine!? E pa stvarno...
Besplatne e-knjige:

http://www.scribd.com/Vidusa
Корисников грб
Kelt

Поруке: 183
Придружен: Пон Јан 02, 2012 7:22 pm

Порукаод wild colonial » Пон Мај 14, 2012 9:07 pm

Pa svako moze nachi neshta da stavi u

ЗАБАВА - Уз чашу медовине и медоваче

nije teshka.
Passion is the element in which we live; without it, we hardly vegetate.
--Lord Byron
wild colonial

Поруке: 786
Придружен: Пет Дец 04, 2009 3:46 pm

Порукаод Kelt » Пон Мај 21, 2012 3:30 pm

Problem je sto Forum Badnjak nije pznat srbskoj siroj internet javnosti, nedostupan je. Tu lezi zec. Nije da se hvalim, eli eno primjer teme "Stecci". Od pocetka mog postavljanja priloga na tu temu, broj posjeta se skoro udvostrucio. Kako? Vrlo lako: postavis link kod onih koji to objavljuju po zahtjevu kljucnih rijeci na pretrazivacima.
Besplatne e-knjige:

http://www.scribd.com/Vidusa
Корисников грб
Kelt

Поруке: 183
Придружен: Пон Јан 02, 2012 7:22 pm

Порукаод Voland » Уто Јун 05, 2012 6:32 pm

Лепо је 'Келт' приметио.
Јача реклама како би дошао већи број чланова који су иначе на другим форумима врло активни. Они су тај потенцијал, јер чим су активни на другим форумима што не би били и овде. То је тип људи који свуда воли да 'просипа' своје мудрости и да други то читају, то им је душевна храна :vamp .
Ја сам нисам богзна колико загрижени форумаш, волим да читам друге форуме али скоро нигде не пишем сем овде и својевремено сам писао на Крстарици, али она је толико пропала, толико коментари њених форумаша одишу плиткошћу да је то невероватно. Нема готово нита поучно да прочиташ сем коментара неколико форумаша типа Свечовек, Агарта...
Такође мислим да је један од проблема овде и подфорум Але и аждаје у којој се индиректно ставља до знања нпр. симпатизерима Двери, Образа итд, да су непожељни и да су грађани другог реда. Мислим да то многе иритира.
"Ти, који тражиш чистоту и мир,иди у природу. Она ће ти дати више него што тражиш.
Ти, који чезнеш за снагом и издржљивошћу,иди у природу. Она ће те тренирати и ојачати.
Ти, који жудиш за идеалом,иди у природу. Она ће ти помоћи у остварењу.
Ти, који тежиш ка пробуђењу,иди у природу. Она ће ти увек удовољити." - Каитен Нукарија
Корисников грб
Voland

Поруке: 54
Придружен: Пет Јан 06, 2012 1:56 pm

Порукаод Svetovid » Уто Јун 05, 2012 7:08 pm

Voland пише: Такође мислим да је један од проблема овде и подфорум Але и аждаје у којој се индиректно ставља до знања нпр. симпатизерима Двери, Образа итд, да су непожељни и да су грађани другог реда. Мислим да то многе иритира.

Добар део дискутаната чине симпатизери Двери и Образа (Књаз, Талични, Плишана Корњача...),. Нисам приметио да сматрају себе непожељнима.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод Voland » Сре Јун 06, 2012 6:18 pm

Па сад, хиљаду људи хиљаду ћуди. Чим они овде пишу значи да им то не смета, али сигурно да има Дверјана и Образоваца који не желе овде да дођу управо из тих разлога. Не можемо баш нивелисати све људе, присутни на овом форуму вероватно нису замерљиви и увредљиви па зато и пишу, али има и друге стране. Али добро, ја сам само изнео оно што читам на неким другим форумима. Ти си ипак газда форума па слободно можеш да уређујеш политику форума у складу са својим замислима, наравно. Коме се не свиђа има опција "одјавите се" :vamp .
"Ти, који тражиш чистоту и мир,иди у природу. Она ће ти дати више него што тражиш.
Ти, који чезнеш за снагом и издржљивошћу,иди у природу. Она ће те тренирати и ојачати.
Ти, који жудиш за идеалом,иди у природу. Она ће ти помоћи у остварењу.
Ти, који тежиш ка пробуђењу,иди у природу. Она ће ти увек удовољити." - Каитен Нукарија
Корисников грб
Voland

Поруке: 54
Придружен: Пет Јан 06, 2012 1:56 pm

Порукаод Svetovid » Сре Јун 06, 2012 7:23 pm

.... већ сам то објаснио више пута --> viewtopic.php?f=10&t=286&start=640#p28235
Ако нешто први пут видиш овде - не значи да је то погрешно.
Него само да форум бадњак иде испред свог времена.
Још увек нисам добио ниједан аргумент који би ме уверио да ИЗВОРНА ИДЕОЛОГИЈА Двери и Образа (укидање демократије, верски фундаментализам и теократија) није ШТЕТОЧИНСКА по државу и друштво. Када ме аргументацијом убедиш да су те идеје корисне за развој друштва радо ћу се кориговати, али за сада све указује да они спадају у Але и Аждаје.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод sunessence » Пет Јун 08, 2012 8:05 pm

Ево, као нов члан, да дам свој допринос... Знам да бих ја постовала више, када би било више дискусија (и кад бих ја имала више времена, али не ради се о томе :)); већина тема се своди на то да неко постави неки текст (ваистину, добар:)), али то није оно што ће понукати људе да се укључе. Људи желе да комуницирају са људима и чују, прокоментаришу њихове мисли, ставове... У супротном се све своди на пуку размену информација.
sunessence

Поруке: 53
Придружен: Нед Јун 03, 2012 1:34 am

Порукаод Svetovid » Пет Јун 08, 2012 9:31 pm

Слажем се. :vamp
У последње време настојим да избегнем copy/paste. Осим када је нешто изузетно занимљиво, онда не могу да одолим да не пејстујем. :neznam Мада са друге стране гледано, требало је поставити некакав костур (темељ) форума.

:igramja
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

ПретходниСледећа

Повратак на Све о нашем форуму

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост