Иритирајући прекиди - због неодговорности хостинг провајдера

Концепт форума, Ваше идеје, Утисци, Критике, Обавештења, Саопштења, Технички детаљи, Планови, Визије, Слепе улице...

Re: Иритирајући прекиди - због неодговорности хостинг провајдера

Порукаод Svetovid » Нед Нов 17, 2013 11:10 pm

Кликћем сатима на "Прихвати" па ми се то није поновило. Обриши све кукије на твом компјутеру. За ФајрФокс идеш на Tools - Options - Clear Your Recent History- штиклирај Cookies. И обриши их, па јави има ли промене.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
/ Из Сабраних изрека Муад' Диба' принцезе Ирулан / "ДИНА" - Френк Херберт
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Поруке: 10653
Придружен: Сре Сеп 23, 2009 12:09 pm
Место: Свет вила и змајева

Порукаод papaja » Пон Нов 18, 2013 11:49 am

Мислим да ти је софтвер бушан као швајцарски сир, пријављују ти се спам-ботови са неким генеричким порукама а испод обавезно остављају линк за рекламу. Иначе користим Firefox са инсталираним Ghostery-јем и AdBlock plus, уз подршку Avast-а. Мало пре ми Avast приликом пријављивања на форум блокирао неку џонзлу са самог форума, немам појма шта је у питању, нисам обратио пажњу.
"...ту бо е[сть] Илурикъ, егоже доходилъ апостолъ Павелъ, ту бо бяша СловІни пІрвІе. ТІмьже СловІньску языку учитель есть Павелъ, отъ негоже языка и мы есме Pусь..."

Повѣсть времяньныхъ лѣтъ (Несторова хроника)

Нико не уноси радикализам у наш народ однекуд са стране. Напротив, он ниче из обичајног права, из целокупне друштвене стварности Србије. И пре свега он ниче из српске породичне задруге... корен српског радикализма лежи у самом народу, у његовим правним појмовима и обичајима. Иза фасаде писаног устава у нашем народу увек постоји неписани устав, заснован на обичају, који мора бити фундамент оног – званичног.
"Српски радикализам",
Одјек, 7. мај 1889.
Корисников грб
papaja

Поруке: 165
Придружен: Уто Јул 06, 2010 9:49 pm

Порукаод Svetovid » Пон Нов 18, 2013 12:35 pm

Немој ширити панику без разлога. :vamp Програм "Касперски" је прегледао све форумске фајлове и није пронашао никакве вирусе, malware софтвере, и томе слично. И даље истражујем шта се могло догодити. Ако поново буде нежељених преусмеравања, молим вас наведите прецизно, шта се тачно догодило и где сте преусмерени. (пре тога обришите све кукије са ваших рачунара, за сваки случај) Тешко је рећи шта је у питању, ја сам приучени компјутераш, далеко сам од стручњака. Постоји неколико могућности, а ту спада и могућност да неко намерно покушава да уруши углед форума хакерским потезима. Сви технички савети су добродошли. Али без ширења панике молим вас, није ово ништа страшно.
"Требало би да постоји наука о недаћама. Људима су потребна тешка времена и угњетавање да би развили своје психичке мишиће."
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Griz Lee » Уто Нов 26, 2013 9:55 am

Опет избацује онај adultfriendfinder...
„Није страшно ако човек остане сам против свих”, говорио ми је Драгош, осмехнут. „Тачно је да историју пишу победници, али историју стварају идеје ,поражених’: најзначајнија учења и мисли у трезору Европљана исписали су велики губитници, од Платона и Јулијана Императора, преко Дантеа, Де Местра, Доносо Кортеса, Ничеа и Достојевског, до Еволе, Карла Шмита, Јингера, Хајдегера и Црњанског. Списи мислилаца и писаца победника су безнадежно плитки, безначајни и досадни.”

"Наше ће сјене ходати по Бечу,лутати по двору,плашити господу'' Гаврило Принцип
Корисников грб
Griz Lee

Поруке: 633
Придружен: Чет Јан 17, 2013 8:09 pm
Место: Србија

Порукаод Фундаменталиста » Уто Нов 26, 2013 1:14 pm

Griz Lee пише:Опет избацује онај adultfriendfinder...

Мени се то опет синоћ десило.
Корисников грб
Фундаменталиста

Поруке: 1612
Придружен: Сре Јул 25, 2012 4:11 pm
Место: Градац Моравски

Порукаод Svetovid » Уто Нов 26, 2013 1:58 pm

Не знам шта се догађа. :neznam
Писао сам хостинг провајдеру, није ми још увек ништа одговорено.
И мени се слично дешава понекад док прегледавам форум, али Касперски2013 све успева да блокира. Чак сам данас ухватио једног тројанца, ово је први пут да ми се тако нешто догодило. Шта да вам кажем, ажурирајте ваше заштитне програме, моја препорука је Касперски2013, а можда и неки други завршава посао. Претпостављам да је проблем у серверу, тј. код хостинг провајдера, пошто у фајловима није пронађен никакав вирус, али не могу ништа да тврдим док се ситуација не разјасни. Кад сазнам било шта - јављам.
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Svetovid » Уто Нов 26, 2013 7:18 pm

..... Још једном прегледани и скенирани сви фајлови.
Унутрашње опасности: НЕМА.
Слика
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод Svetovid » Пет Нов 29, 2013 12:34 pm

Данас је форум пребачен на нови сервер, и надам се да је тиме проблем заувек решен. Јер, по мојим запажањима ови чудни проблеми су и почели баш када је у октобру вршена слична операција: viewtopic.php?f=1&t=1057#p36800 У сваком случају, јављајте ако буде било опет каквих проблема. Извињавам се због доживљених непријатности (или пријатности :vamp ) , али ову ситуацију заиста нисам могао да предвидим.
:kafa12
Корисников грб
Svetovid
Site Admin

Порукаод papaja » Пет Нов 29, 2013 5:24 pm

Avast ми упораво блокирао некакав malicious шта већ са index.php....
"...ту бо е[сть] Илурикъ, егоже доходилъ апостолъ Павелъ, ту бо бяша СловІни пІрвІе. ТІмьже СловІньску языку учитель есть Павелъ, отъ негоже языка и мы есме Pусь..."

Повѣсть времяньныхъ лѣтъ (Несторова хроника)

Нико не уноси радикализам у наш народ однекуд са стране. Напротив, он ниче из обичајног права, из целокупне друштвене стварности Србије. И пре свега он ниче из српске породичне задруге... корен српског радикализма лежи у самом народу, у његовим правним појмовима и обичајима. Иза фасаде писаног устава у нашем народу увек постоји неписани устав, заснован на обичају, који мора бити фундамент оног – званичног.
"Српски радикализам",
Одјек, 7. мај 1889.
Корисников грб
papaja

Поруке: 165
Придружен: Уто Јул 06, 2010 9:49 pm

Порукаод Griz Lee » Уто Дец 10, 2013 7:55 pm

Јел то опет багује форум или шта? :lupa
„Није страшно ако човек остане сам против свих”, говорио ми је Драгош, осмехнут. „Тачно је да историју пишу победници, али историју стварају идеје ,поражених’: најзначајнија учења и мисли у трезору Европљана исписали су велики губитници, од Платона и Јулијана Императора, преко Дантеа, Де Местра, Доносо Кортеса, Ничеа и Достојевског, до Еволе, Карла Шмита, Јингера, Хајдегера и Црњанског. Списи мислилаца и писаца победника су безнадежно плитки, безначајни и досадни.”

"Наше ће сјене ходати по Бечу,лутати по двору,плашити господу'' Гаврило Принцип
Корисников грб
Griz Lee

Поруке: 633
Придружен: Чет Јан 17, 2013 8:09 pm
Место: Србија

ПретходниСледећа

Повратак на Све о нашем форуму

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост